Kaldewei Comfort Select: Dla dobrego samopoczucia wystarczy jedno dotknięcie

Elektroniczna armatura z panelem obsługi zapewnia komfortowe odczucia podczas kąpieli

Ahlen, marzec 2012 r. – na relaksującą kąpiel w wannie czeka się tak chętnie tak jak na zabieg Wellness Dzięki nowej propozycji Kaldewei Comfort Select przyjemność kąpieli jest bardziej komfortowa niż kiedykolwiek: Kaldewei po raz pierwszy oferuje dostosowaną do wzornictwa swoich wanien z segmentu Avantgarde i Ambiente elektroniczną armaturę z panelem obsługi, który umożliwia dopływ i odpływ wody, reguluje jej temperaturę oraz służy do sterowania funkcjami prysznica lub kąpieli, a wszystko to cyfrowo w sposób przyjazny dla użytkownika.

System Kaldewei Comfort Select składa się z trzech elementów składowych, które można indywidualnie łączyć ze sobą: z panelu obsługi z elektroniczną jednostką sterowania, osprzętu odpływowego i przelewowego oraz z przewodu prysznica. Za kształt Kaldewei Comfort Select odpowiedzialność przejmuje renomowane biuro Phoenix Design, z którym firma Kaldewei owocnie współpracuje już od kilku lat i co zostało niedawno ukoronowane przyznaniem nagrody German Design Award 2012.

Panel obsługi Kaldewei Comfort Select z elektroniczną jednostką sterowania
Panel obsługi Kaldewei Comfort Select z elektroniczną jednostką sterowania można zintegrować w krawędzi wanny. Jeszcze przed włączeniem wody umożliwia on precyzyjny wybór wymaganej temperatury do kąpieli. Czy to zgodnie z ustawieniem standardowym na 38,5°C, czy też cieplej lub zimniej: woda wypełnia wannę od pierwszej sekundy równomiernie w zakresie wybranej temperatury, którą można naturalnie zmienić także podczas wlewania wody - wygodnie, indywidualnie, naciśnięciem palca stopniowo co 0,5 °. Ze względów bezpieczeństwa możliwa jest najpierw maksymalna temperatura 43°C, którą można podwyższyć za pomocą specjalnej kombinacji przycisków aż do 50°C.

Osprzęt odpływowy i przelewowy Kaldewei Comfort Select
Oprócz temperatury poprzez panel obsługi Kaldewei Comfort Select można sterować także dopływem i odpływem wody. Lekkie dotknięcie symboli funkcyjnych na chromowanym elemencie obsługi powoduje otwarcie lub zamknięcie pokrywy odpływu. Napełnianie wanny może odbywać się na dwa różne sposoby: albo za pomocą dostępnej w handlu zewnętrznej armatury wannowej lub poprzez specjalny osprzęt odpływowy i przelewowy Kaldewei Comfort Select z funkcją napełniania. Elektronicznie sterowany dopływ wody następuje poprzez wlot wannowy zintegrowany w elemencie przelewowym.

Przewód prysznicowy Kaldewei Comfort Select
Także funkcja prysznica przy użyciu przewodu prysznicowego Kaldewei Comfort Select może być sterowana elektroniczne poprzez panel obsługi Comfort Select. Przewód można wyposażyć w dowolną głowicę natrysku, dopasowaną do pozostałego wyposażenia łazienki i zamontować albo w krawędzi wanny (system wpuszczania) lub zewnętrznie (przylegająco), co w pomieszczeniach ze swobodnie stojącą wanną do kąpieli sprawia niezwykle eleganckie wrażenie. Wpuszczany przewód prysznica ma dodatkową techniczną zaletę, a mianowicie ze względu na prowadzenie przewodu z urządzeniem do odciekania zapewnia optymalne opróżnianie z wody.

Funkcjonalność i estetyka w perfekcyjnej harmonii
Po raz pierwszy firma Kaldewei prezentując Comfort Select System oferuje elektronicznie sterowane armatury dla swoich wanien do kąpieli z segmentów Avantgarde i Ambiente. Zwyczajowo purystyczną, wyrazistą formę swoich produktów jakościowych firma Kaldewei mogła konsekwentnie kontynuować także przy tworzeniu Comfort Select - powstały akcesoria dostosowane do wanien stalowych, emaliowanych, w których funkcjonalność i estetyka perfekcyjnie harmonizują, a dodatkową zaletą jest ich łatwy i szybki montaż.

Źródło: Kaldewei GmbH & Co. KG Prosimy o egzemplarz druku.

zip pl PM comfort select
zip  |  3 MB
Kaldewei Comfort Select Bedienpanel 1
zip  |  2 MB
Kaldewei Comfort Select Bedienpanel 2
zip  |  3 MB
Kaldewei Comfort Select Ueberlaufgarnitur
zip  |  2 MB
Kaldewei Comfort Select Brauseschlauch
zip  |  4 MB
Kaldewei Comfort Select Brauseschlauch 2
zip  |  3 MB
Kaldewei Comfort Select Badewannenarmatur
zip  |  2 MB
< DIN A4
1 MB

Panel obsługi Kaldewei Comfort Select z elektroniczną jednostką sterowania można zintegrować w krawędzi wanny. Jeszcze przed włączeniem wody umożliwia on precyzyjny wybór wymaganej temperatury do kąpieli.

Source: © Kaldewei  |  press_A_3_1_1_Comfort_Select_Bedienpanel.jpg

< DIN A4
3 MB

W osprzęcie odpływowym i przelewowym Kaldewei Comfort Select z funkcją napełniania elektronicznie sterowany przepływ wody następuje poprzez wlot wannowy zintegrowany w elemencie przelewowym.

Source: © Kaldewei  |  press_A_3_1_2_Comfort_Select_Bedienpanel.jpg

< DIN A4
1 MB

Także funkcja prysznica przy użyciu przewodu prysznicowego Kaldewei Comfort Select może być sterowana elektroniczne poprzez panel obsługi Comfort Select. Przewód można wyposażyć w dowolną głowicę natrysku, dopasowaną do pozostałego wyposażenia łazienki i zamontować albo w krawędzi wanny (system wpuszczania) lub zewnętrznie (przylegająco), co w pomieszczeniach ze swobodnie stojącą wanną do kąpieli sprawia niezwykle eleganckie wrażenie.

Source: © Kaldewei  |  press_A_3_2_Comfort_Select_Ueberlaufgarnitur.jpg

< DIN A4
2 MB

Na relaksującą kąpiel w wannie czeka się chętnie tak jak na zabieg Wellness. Dzięki nowej armaturze Kaldewei Comfort Select przyjemność kąpieli jest bardziej komfortowa niż kiedykolwiek: Kaldewei po raz pierwszy oferuje dostosowaną do wzornictwa swoich wanien z segmentu Avantgarde i Ambiente elektroniczną armaturę, która umożliwia dopływ i odpływ wody, reguluje jej temperaturę oraz służy do sterowania funkcjami prysznica lub kąpieli, a wszystko to cyfrowo w sposób przyjazny dla użytkownika.

Source: © Kaldewei  |  press_A_3_3_1_Comfort_Select_Brauseschlauch.jpg

< DIN A4
1 MB
< DIN A4
1 MB