(PL)
Prasa
Aktualności
Detail

Kolekcja e15-KALDEWEI: ręcznie wytwarzane meble i akcesoria łazienkowe

Nowoczesne wzornictwo, wysokiej jakości materiały, zrównoważona produkcja

 

KALDEWEI, Ahlen, Lipiec 2024 r. – KALDEWEI prezentuje nową kolekcję mebli i akcesoriów łazienkowych. Produkty zostały zaprojektowane przez monachijskiego projektanta Stefana Dieza oraz opracowane i wyprodukowane przez firmę wnętrzarską e15 dla niemieckiego producenta wyposażenia łazienkowego KALDEWEI. Diez pracuje zarówno dla KALDEWEI, jak i e15.

Meble z nowej kolekcji wykonane są z litego dębu europejskiego. Hoker i ławka, podnóżek, uchwyt na ręczniki i półka na wannę mogą pełnić różne funkcje. Elementy uzupełniają akcesoria z miękkiej, wodoodpornej skóry. Kieszeń i pętlę na ręcznik można w sprytny sposób zamocować magnesami do krawędzi wanny. Ciepłe, naturalne powierzchnie kolekcji e15-KALDEWEI stanowią uzupełnienie szlachetnych produktów KALDEWEI, na przykład wolnostojącej wanny Meisterstück Oyo Duo z glazurowanej stali tytanowej.

Nowa kolekcja autorstwa Stefana Dieza

Współpraca opiera się na wspólnych wartościach i unikalnych kompetencjach projektowych zaangażowanych partnerów. KALDEWEI to renomowana niemiecka marka premium z ponad 100-letnim doświadczeniem w projektowaniu i udoskonalaniu kultowych produktów łazienkowych. Z kolei e15 to wiodąca europejska marka meblowa, mocno zakorzeniona w architekturze i wzornictwie, wywierająca duży wpływ na nową niemiecką estetykę. Poza pasją do zrównoważonych materiałów i produktów, obu tych przodujących producentów łączy współpraca z niemieckim projektantem Stefanem Diezem. Diez zyskał już sławę dzięki swoim „10 tezom dobrego wzornictwa” i jest odpowiedzialny za kreatywny projekt e15 dla mebli i akcesoriów KALDEWEI, a także produktów łazienkowych KALDEWEI.

Ręcznie wytwarzane meble i akcesoria

STOOL i BENCH są wykonane ręcznie i inspirowane tradycyjnymi konstrukcjami drewnianymi, o figlarnej i wyważonej geometrii. Podnóżek BASE dzięki konstrukcji z listewek wydaje się unosić nad podłogą. Taka budowa zapewnia również lepszą cyrkulację powietrza i osuszanie olejowanego drewna dębowego. Zabawna i praktyczna półka na wannę BRIDGE ma koliste wycięcie ułatwiające użytkowanie i pozwalające na przechowywanie ręcznika tak, aby był łatwo dostępny. Zintegrowany magnes na stronie spodniej bezpiecznie mocuje BRIDGE na wannie ze stali emaliowanej. Uchwyt na ręczniki TRIPOD wyróżnia się wszechstronnością i dynamiką. Jego trójkątna podstawa zapewnia stabilność oraz możliwość zawieszania ręczników kąpielowych i do rąk o dowolnym rozmiarze. POCKET i LOOP to wykonane ze skóry akcesoria z hydrofobowym wykończeniem, wyposażone w niewidoczne magnesy. Wykorzystują one fakt, że wszystkie elementy KALDEWEI są wykonane ze stali emaliowanej.

Jakość i styl dla wymagających klientów

Nowa kolekcja KALDEWEI przekonuje wymagających klientów, dla których jakość, estetyka i zmysłowe przeżycia są ważniejsze niż wyłącznie praktyczne korzystanie z produktu. Kładą oni nacisk na naturalne, zrównoważone materiały, chętnie wybierają rozwiązania wysokiej jakości i produkty wytwarzane ręcznie, które przemawiają do nich również na poziomie emocjonalnym. Nowe meble e15-KALDEWEI stanowią stylowe uzupełnienie nie tylko łazienki, ale również innych pomieszczeń. Współpraca Stefana Dieza, e15 i Keldewei pozwoliła stworzyć kolekcję, w której zrównoważone wzornictwo harmonijnie łączy się z radością z użytkowania.

 

Więcej informacji

 

Źródło: Franz KALDEWEI GmbH & Co. KG. Prośba o egzemplarz.

 

Wszystkie obrazy
zip  |  37 MB
Text
docx  |  885 KB

2 MB

Źródło: KALDEWEI

01_PRODUCTS_KALDWEI_E15.JPG


3 MB

Źródło: KALDEWEI

02_OYO_DUO__TRIPOD_BASE.jpg


3 MB

Źródło: KALDEWEI

03_OYO_DUO_STOOL_BENCH_LOOP.jpg


5 MB

Źródło: KALDEWEI

04_STOOL_TRIPOD.jpg


4 MB

Źródło: KALDEWEI

05_BASE_AND_POCKET.jpg


3 MB

Źródło: KALDEWEI

06_LOOP_AND_STOOL.jpg


3 MB

Źródło: KALDEWEI

07_BRIDGE_AND_BASE.jpg


4 MB

Źródło: KALDEWEI

08_OYO_DUO_BENCH_AND_TRIPOD.jpg


4 MB

Źródło: KALDEWEI

09_BENCH_TRIPOD.jpg


3 MB

Źródło: KALDEWEI

10_BRIDGE_BASE_LOOP.jpg


5 MB

Źródło: KALDEWEI

EK01_STOOL_EK04_TRIPOD.jpg