(PL)
Prasa
Aktualności
Detail

Gwiazda telewizji Matteo Viviani: KALDEWEI uszlachetnia łazienki jego apartamentu w dzielnicy MIND w Mediolanie

KALDEWEI, Ahlen, czerwiec 2024 r. – Dzięki luksusowym rozwiązaniom ze stali emaliowanej KALDEWEI włoski gwiazdor telewizji Matteo Viviani stworzył dla siebie i swojej czteroosobowej rodziny prawdziwą oazę spa w mediolańskim apartamencie, która łączy w sobie design, zrównoważone projektowanie oraz nowoczesną funkcjonalność.

Matteo Viviani jest znany we Włoszech nie tylko jako dziennikarz. Ten prezenter telewizyjny jest także znanym ambasadorem ekologicznego i zdrowego stylu życia. Bardzo intensywnie angażuje się w podnoszenie świadomości społecznej na temat zrównoważonego rozwoju. Niedawno we współpracy z platformą lifestyle’ową GreenMe stworzył nowy format „Andiamo a vedere se è vero” („Zobaczmy, czy to prawda”). Także jego ekskluzywne mieszkanie w Mediolanie – penthouse zlokalizowany w dzielnicy Milano Innovation District (MIND) – było od samego początku ukierunkowane na odpowiedzialność ekologiczną oraz najwyższe standardy wzornictwa i funkcjonalności. Najnowsza oaza Matteo Vivianiego to doskonały przykład zrównoważonego projektowania. Jej realizacja rozpoczęła się od starannego poszukiwania materiałów i powierzchni całkowicie zgodnych z przyjętą filozofią. Gwiazda telewizji wraz ze swoją żoną Ludmiłą Radczenko oraz dwójką dzieci, Evą i Nikitą, szybko zdecydowali się na rozwiązania łazienkowe firmy KALDEWEI.

Sztandarowy przykład Luxstainability®

Jakość wzornictwa oraz dbałość o środowisko wyróżniające tę niemiecką firmę doskonale wpasowały się w koncepcję projektu mieszkania Vivianiego: „Wraz ze swoją rodziną pragnąłem stworzyć swojego rodzaju zrównoważony mikrokosmos, który pozwala lepiej spędzać czas wszystkim mieszkańcom i gościom”. Apartament typu penthouse położony jest na najwyższym piętrze budynku w dzielnicy MIND. Ten progresywny projekt urbanistyczny opiera się na współczesnej architekturze stawiającej na harmonię oraz warunki dla dobrego samopoczucia. Stworzeniem projektu mieszkania zajął się architekt Aldo Simoncelli, który zdołał zinterpretować wizję Matteo oraz jego rodziny i przekształcić ją w atrakcyjne wnętrza o futurystycznym charakterze. Wzornictwo oraz materiały wykonania poszczególnych produktów są zgodne z nowoczesną koncepcją łączącą w sobie funkcjonalność, komfort, trwałość oraz troskę o środowisko.

Indywidualny charakter każdej łazienki

W łazience dla gości znajduje się zlicowana z podłogą powierzchnia prysznicowa SUPERPLAN ZERO w eleganckiej matowej czerni, stworzona przez berlińskiego projektanta Wernera Aisslingera. Ludmiła wybrała do swojej łazienki filigranowe umywalki MIENA projektu Anke Salomon, stanowiące idealne połączenie minimalistycznego wzornictwa i doskonałej jakości. Najważniejszym elementem tej łazienki jest wolnostojąca wanna MEISTERSTÜCK OYO DUO w wersji Cool Grey. Jej płynna, owalna forma autorstwa znanego i cenionego projektanta Stefana Dieza bez wątpienia odgrywa główną rolę w wystroju wnętrza. Do łazienki dla dzieci rodzina wybrała misę umywalkową MING w kolorze białym, a do łazienki Matteo – czarną matową umywalkę CONO. Wszystkie produkty są wykonane z nadającej się do ponownego wykorzystania stali emaliowanej i oferują nie tylko komfort, lecz także trwałość i odporność. Łączą w sobie indywidualny luksus, doskonały design oraz komfort i zrównoważony charakter – z troski o środowisko. To od początku przemawiało do rodziny Viviani. W zgodzie z filozofią projektu wszystkie ściany zostały wykonane z nanoszonego ręcznie mikrowapna Marmorino marki Giorgio Graesan. Na podłogach zastosowano drewno Fiemme Tremila, którego instalacja nie wymaga użycia kleju. Eleganckie lampy pochodzą z włoskiej manufaktury Lumina. „Nigdy bym nie pomyślał, że tak piękna wanna może oferować tak »wspaniały komfort« – jak opisuje to Ludmiła – a jednocześnie zapewniać tak dużą łatwość czyszczenia i wytrzymałość” – opowiada zachwycony Matteo Viviani.

 

 

Wszystkie obrazy
zip  |  112 MB
Text
docx  |  4 MB

15 MB

Źródło: KALDEWEI

01_KALDEWEI_MING_Alpin_White


17 MB

Źródło: KALDEWEI

02_KALDEWEI_MEISTERSTÜCK_OYO_DUO_Cool_Grey


10 MB

Źródło: KALDEWEI

03_Apartment_Matteo_Viviani_Milan


15 MB

Źródło: KALDEWEI

04_KALDEWEI_MING_Alpin_White


10 MB

Źródło: KALDEWEI

05_Apartment_Matteo_Viviani_Milan


16 MB

Źródło: KALDEWEI

06_KALDEWEI_MEISTERSTÜCK_OYO_DUO_Cool_Grey


12 MB

Źródło: KALDEWEI

07_ KALDEWEI_CONO_Matt_Black


17 MB

Źródło: KALDEWEI

08_ KALDEWEI_CONO_Matt_Black