(PL)
Prasa
Aktualności
Detail

KALDEWEI i e15 prezentują spektakularny pokaz podczas Fuorisalone

KALDEWEI, Ahlen/Mediolan, kwiecień 2024 - Spektakularny pokaz KALDEWEI na Fuorisalone 2024 w Mediolanie ponownie przyciąga gości z całego świata. Wraz z frankfurcką marką wnętrzarską e15 i słynną brytyjską projektantką Bethan Laurą Wood, producent wyposażenia łazienek zaprasza do Casa Flash Art w Palazzo Durini w centrum tętniącej życiem metropolii designu. Doskonała lokalizacja włoskiego magazynu artystycznego Flash Art tworzy idealne warunki dla zaprezentowania pionierskich instalacji łazienkowych. Tu KALDEWEI i e15 przedstawili nową kolekcję mebli i akcesoriów dla nowoczesnych łazienek. Za styl projektów odpowiada Stefan Diez, który pracuje dla obu wymienionych marek premium. Nie mniej spektakularna jest seria projektów autorstwa Bethan Laury Wood, która przekształca przeszklone przedmioty łazienkowe w prawdziwe dzieła sztuki.

Podczas targów meblowych w Mediolanie KALDEWEI łączy wizjonerski design ze zrównoważonym rozwojem i aspektami medytacji. Projekt odbywa się pod hasłem „Bath[o]philia” KALDEWEI i opiera się na pozytywistycznej koncepcji „Biophilie” niemieckiego filozofa Ericha Fromma. Termin ten jest kombinacją starogreckich słów „bios”, oznaczającego życie i „philia”, czyli miłość. W KALDEWEI „namiętna miłość do życia i wszystkich żywych istot” Fromma posłużyła do stworzenia neologizmu „Bathophilia” – łazienka jako azyl dla chwil pełnych autentycznych doznań, harmonii, oddania i estetycznej przyjemności. Dzięki „Bath[o]philia” na Fuorisalone firma KALDEWEI stworzyła intymne schronienie, oazę spokoju w środku tętniącego życiem centrum Mediolanu.

Lokalizacja Casa Flash Art zapewnia idealne warunki

W Palazzo Durini, znanym również jako Palazzo Caproni di Taledo, KALDEWEI znalazł prawdziwy klejnot wśród najlepszych lokalizacji w Mediolanie. Już sama droga do kilkukondygnacyjnego palazzo jest imponująca, ponieważ prowadzi przez luksusowe patio z zaczarowanym pawilonem i ze stawem, w którym pływają karpie koi. Z patio odwiedzający docierają do Casa Flash Art, w którym e15 i KALDEWEI na kilku poziomach prezentują swoje dzieła. Poza pasją do zrównoważonych materiałów i produktów, obu tych czołowych producentów łączy współpraca z jednym z najmodniejszych niemieckich projektantów, jakim jest Stefan Diez. To Diez jest odpowiedzialny za kreatywną koncepcję prezentowanych mebli i akcesoriów e15, a także produktów łazienkowych KALDEWEI. Współpraca tych dwóch rodzinnych firm opiera się na wspólnych wartościach i łączy progresywny design z luksusowymi materiałami.

Nowa e15 dla kolekcji KALDEWEI autorstwa Stefana Dieza

Meble z nowej kolekcji wykonane są z litego dębu europejskiego. Hoker i ławka, podnóżek, uchwyt na ręczniki i półka na wannę z olejowanego dębu mogą pełnić różne funkcje. Elementy uzupełniają akcesoria z miękkiej, wodoodpornej skóry. Kieszeń i pasek poduszki można w sprytny sposób zamocować magnesami do krawędzi wanny. Ciepłe i naturalne powierzchnie kolekcji e15 dla KALDEWEI uzupełniają ikoniczne produkty marki KALDEWEI z glazurowanej stali tytanowej, oferowane w unikalnej palecie kolorów.

Bethan Laura Wood uzupełnia koncepcję Bath[o]philia

Goście Casa Flash Art mogą spodziewać się kolejnej atrakcji: pod nazwą „Avocado Dreams” brytyjska projektantka Bethan Laura Wood zaprojektowała dla KALDEWEI całą serię produktów łazienkowych, składającą się z wanny, powierzchni prysznicowej i umywalki. Wykonane ze szlachetnej emaliowanej stali przedmioty są ozdobione niemal psychodelicznymi wzorami autorstwa Wood. To prawdziwe dzieła sztuki – na pierwszy rzut oka bardziej pasują do muzeum czy galerii sztuki niż do prywatnego zacisza. Olśniewające kolory i wirujące wzory podkreślają namiętną miłość do życia, a tym samym idealnie pasują do koncepcji Bath[o]philia firmy KALDEWEI.

Źródło: Franz KALDEWEI GmbH & Co. KG. Prośba o egzemplarz.

Text
docx  |  307 KB
Wszystkie obrazy
zip  |  159 MB

1 MB

Źródło: KALDEWEI

1_IMG_0651.JPEG


4 MB

Źródło: KALDEWEI

1_IMG_4807.jpeg


2 MB

Źródło: KALDEWEI

1_IMG_4861.jpeg


2 MB

Źródło: KALDEWEI

2_IMG_4834.jpeg


2 MB

Źródło: KALDEWEI

3_IMG_4813.jpeg


2 MB

Źródło: KALDEWEI

4_IMG_4818.jpeg


3 MB

Źródło: KALDEWEI

4_kalewei-e15-fuorisalone2024-03.png