(PL)
Prasa
Aktualności
Detail

„Pełnia komfortu” – Bryan Adams wykonuje zdjęcia do trzeciej kampanii KALDEWEI i zamyka trylogię w dziedzinie aranżacji łazienek

KALDEWEI, Ahlen, listopad 2023 r. – KALDEWEI z dumą ogłasza kontynuację współpracy z Bryanem Adamsem. Ten kanadyjski muzyk rockowy i uznany na całym świecie fotograf przedstawił wannę MEISTERSTÜCK OYO DUO w wyjątkowo estetycznym świetle podczas sesji zdjęciowej w Berlinie. Projekt ten – będący następcą kampanii KALDEWEI z lat 2020 i 2021 dla mis umywalkowych Ming i Miena oraz powierzchni prysznicowej Superplan Zero – koncentruje się na prywatnych chwilach w wannie.

Koncepcja kampanii opiera się na umieszczeniu najnowszej, wolnostojącej wanny KALDEWEI MEISTERSTÜCK OYO DUO na pierwszym planie. Wolnostojące wanny przeznaczone są przecież właśnie do tego: aby stanowić centralny element pomieszczenia. Zapewniają one komfort i schronienie dla ciała, stanowiąc prawdziwy azyl – także dla ducha. Na zdjęciach z kampanii Superplan Zero Bryan Adams w wyrazisty sposób zaprezentował same nogi tancerzy baletowych. W przypadku umywalek Ming i Miena przedstawione zostały jedynie delikatnie dotykające się dłonie.

Nowy slogan kampanii „Pełnia komfortu”

Na najnowszych zdjęciach ciała osób fotografowanych w wannach MEISTERSTÜCK OYO DUO są wprawdzie dobrze widoczne, jednak ich twarze pozostają ukryte przed obiektywem. Pozostawia to przestrzeń dla wyobraźni. Bryan Adams fotografuje ze zdystansowanej perspektywy, dzięki czemu „unoszący się”, owalny kształt wanny jest w pełni widoczny, w przeciwieństwie do ciał modelek, które są w niej częściowo ukryte. Stwarza to wrażenie, jak gdyby nagie ramiona i plecy płynnie łączyły się z wanną w intymnym momencie prywatnego spa. Slogan kampanii, „Pełnia komfortu” odnosi się jednak nie tylko do chwil spędzanych w osobistej samotni, lecz także – dzięki nowym modelom OYO DUO – do dopełnienia trylogii KALDEWEI obejmującej mycie, prysznic i kąpiel.

Wyjątkowa, wielokrotnie nagradzana, zrównoważona

Zaprojektowana przez Stefana Dieza MEISTERSTÜCK OYO DUO łączy w sobie organiczną formę z bezkompromisową trwałością materiałów. Ta wolnostojąca wanna o podwójnych ściankach, która zainspirowana jest wzornictwem japońskiej porcelany, wykonana jest w 100 procentach ze zrównoważonej stali emaliowanej nadającej się do recyklingu. Za sprawą najwyższych kompetencji rzemieślniczych, inżynierowie KALDEWEI w samym sercu Westfalii stworzyli – w harmonijnej współpracy z projektantem – to wyraziste, a jednocześnie delikatne arcydzieło z glazurowanej stali tytanowej. Zrównoważona, cyrkulacyjna koncepcja wanny przekonała do siebie jury German Design Council. Dzięki temu firma KALDEWEI otrzymała za MEISTERSTÜCK OYO DUO nagrodę German Design Award 2023 w kategorii „Excellent Product Design”. Model MEISTERSTÜCK Made in Germany odniósł także sukces w konkursach iF Design oraz Red Dot Award. iF International Forum Design GmbH, najstarsza na świecie niezależna instytucja zajmująca się designem, idealnie podsumowała swoją ocenę OYO DUO: „Nie istnieje żaden inny porównywalny produkt z tego materiału”.

Źródło: Franz KALDEWEI GmbH & Co. KG. Prośba o egzemplarz.

Wszystkie obrazy
zip  |  13 MB
Text
docx  |  441 KB

6 MB

Źródło: Bryan Adams/KALDEWEI

01_KALDEWEI_BRYAN_ADAMS_OYO_DUO_WHITE


5 MB

Źródło: Bryan Adams/KALDEWEI

02_KALDEWEI_BRYAN_ADAMS_OYO_DUO_GREY


5 MB

Źródło: Bryan Adams/KALDEWEI

03_KALDEWEI_BRYAN_ADAMS_OYO_DUO_BLACK