(PL)
Prasa
Aktualności
Detail

Avocado Dreams: elementy It-Pieces kolekcji KALDEWEI autorstwa projektantki Bethan Laury Wood

KALDEWEI, Ahlen/Londyn, wrzesień 2023 – Dzięki „Avocado Dreams” Bethan Laura Wood nadała czterem flagowym produktom marki KALDEWEI nowy wygląd. Niepowtarzalny znak rozpoznawczy brytyjskiej projektantki jest tu natychmiast zauważalny. Inspiracją dla Wood były nie tylko organiczne kontury wanny Meisterstück Oyo Duo, ale także purystyczna prostota Meisterstück Centro Duo Oval, prostoliniowa powierzchnia prysznicowa Superplan Zero i delikatna umywalka nablatowa Miena, które stanowią część kolekcji Bethan Laury Wood.

Ta wyjątkowa linia produktów obejmuje trzy niemal psychodeliczne warianty wzornicze i kolorystyczne: „Avocado Swirl” (odcienie zieleni), „Avocado Sea” (odcienie niebieskiego i fioletu) oraz wyrazista mieszanka kolorów „Avocado Disco”. Charakterystyczne linie i kształty wyposażenia łazienek KALDEWEI zostały zachowane w interpretacjach Wood.

W przypadku Oyo Duo Wood zachwyca prawdziwym arcydziełem KALDEWEI: patrząc na wannę wolnostojącą, można przekonać się, że luksus i zrównoważony rozwój, zasada cyrkularności i design mogą iść w parze. Wanna o podwójnych ściankach, inspirowana wzornictwem japońskiej porcelany, wykonana jest w 100 procentach ze stali emaliowanej nadającej się do recyklingu, a tym samym spełniającej wymogi zrównoważonego rozwoju. Jej precyzyjna forma stała się możliwa dzięki najlepszej niemieckiej sztuce inżynieryjnej. Nieziemski projekt Wood „Avocado Disco” pozwala dosłownie zanurzyć się w innych sferach w wannie Oyo Duo.

Podobnie jak Oyo Duo, olśniewający wygląd gwarantuje także wolnostojąca wanna Meisterstück Centro Duo Oval z kolorowymi zawirowaniami „Avocado Swirl”. Klasyczna, linearna forma Meisterstück jest efektem współpracy KALDEWEI z ikoną designu Ettore Sottsassem i wywarła szczególne wrażenie na brytyjskiej artystce.

Bethan Laura Wood zaprojektowała kolejny przyciągający wzrok element wyposażenia łazienki za sprawą umywalki nablatowej Miena: umywalki jednościenne łączą w sobie purystyczny design z unikatowym, niemal filigranowym akcentem. Miękkie kontury nadają im niezwykłą lekkość. Nieporównywalnie różnorodny wzór linii Avocado Dreams autorstwa Bethan Laury Wood otula teraz umywalkę Miena ekstrawagancką szatą.

Czwartym obiektem projektowym kolekcji Wood jest płaska powierzchnia prysznicowa Superplan Zero. Emaliowana powierzchnia prysznicowa zachwyca komfortem i trwałością. Zlicowana z podłogą powierzchnia prysznicowa staje się częścią podłogi łazienki. Charakteryzuje się eleganckimi i precyzyjnymi liniami i można na nią wchodzić z trzech stron bez progu – jak w przypadku interpretacji „Avocado Sea” autorstwa Bethan Laury Wood, która obiecuje jeszcze bardziej ekscytujące doznania pod prysznicem.

Produkty KALDEWEI mają jedną wspólną cechę: nie zawierają plastiku i są wykonane ze stali emaliowanej nadającej się w 100% do recyklingu. Zapewnia to nie tylko szlachetną, błyszczącą powierzchnię, ale także wyjątkowo długą żywotność. Produkty z kolekcji Bethan Laury Wood idealnie wpisują się w świat Lustainability® firmy KALDEWEI.

Źródło: Franz KALDEWEI GmbH & Co. KG. Prośba o egzemplarz.

Wszystkie obrazy
zip  |  250 MB
Text
docx  |  3 MB

2 MB

Źródło: KALDEWEI

01_KALDEWEI_BL_Wood


571 KB

Meisterstück Oyo Duo in Avocado Swirl. Źródło: KALDEWEI

02_KALDEWEI_BLW_OyoDuo


926 KB

Meisterstück Oyo Duo in Avocado Swirl. Źródło: KALDEWEI

03_KALDEWEI_BLW_OyoDuo


757 KB

Superplan Zero in Avocado Sea. Źródło: KALDEWEI

04_KALDEWEI_BLW_SuperplanZero


582 KB

Superplan Zero in Avocado Sea. Źródło: KALDEWEI

05_KALDEWEI_BLW_SuperplanZero


431 KB

Miena in Avocado Disco. Źródło: KALDEWEI

06_KALDEWEI_BLW_Miena


421 KB

Miena in Avocado Sea. Źródło: KALDEWEI

07_KALDEWEI_BLW_Miena


975 KB

Miena in Avocado Disco. Źródło: KALDEWEI

08_KALDEWEI_BLW_Miena