(PL)
Prasa
Aktualności
Detail

Psychodeliczna grafika w designerskiej łazience: KALDEWEI x Bethan Laura Wood

KALDEWEI Ahlen/Londyn, wrzesień 2023 – Bethan Laura Wood jest kimś więcej niż tylko kolorowym ptakiem na międzynarodowej scenie designu i wnętrz. Swoimi eksplozjami kolorów i form regularnie przyciąga bardzo szczególny rodzaj uwagi – gdzieś pomiędzy uznaniem, irytacją i całkowitym entuzjazmem. Jej współpraca z KALDEWEI prawdopodobnie wywoła podobne reakcje, ale Bethan Laura Wood z łatwością łączy filozofię KALDEWEI Luxstainability® ze swoim unikatowym językiem projektowania.

Bethan Laura Wood nadała kultowym, kluczowym elementom marki KALDEWEI swój własny wygląd w trzech liniach. Kolekcja nosi nazwę „Avocado Dreams” i obejmuje trzy warianty kolorystyczne: zielony odcień „Avocado Swirl”, fioletowo-niebieski „Avocado Sea” oraz wybuchową mieszankę kolorów „Avocado Disco”.

Zasada cyrkularności połączona z designem

Przedmioty, ozdobione niemal psychodelicznymi wzorami autorstwa Wood, to prawdziwe dzieła sztuki – na pierwszy rzut oka przeznaczone bardziej do muzeów czy galerii sztuki niż do prywatnego zacisza. Jednak to właśnie ten niejednoznaczny charakter sprawia, że widoczna jest tu szczególna fascynacja i blask tej współpracy.

KALDEWEI x Bethan Laura Wood na nowo definiuje granice designu w łazience i pokazuje, jak kreatywna współpraca może być inspiracją dla świata opartego na zrównoważonym rozwoju i estetyce. Olśniewające kolory oraz różnorodne kształty i wzory przypominają fantazję z innego świata, a jednak produkty w 100% pochodzące z obiegu zamkniętego po długiej żywotności wracają do swojego pierwotnego stanu, zgodnie z zasadą Cradle to Cradle. Rezultatem tego jest oda do twórczej mocy projektowania i złożonej kreatywności, będąca dowodem na to, że luksusowy design i zrównoważony rozwój, zaawansowana technologicznie produkcja i rzemiosło mogą iść w parze z nieograniczoną wyobraźnią.

KALDEWEI x Bethan Laura Wood

Bethan Laura Wood jest znana ze swojej wyjątkowej multidyscyplinarnej praktyki, która obejmuje badania materiałów, współpracę rzemieślniczą oraz jej charakterystyczne badania kolorów i wzorów. Jej prace są jak jaskrawokolorowe dzieła sztuki, w których zacierają się granice pomiędzy designem i sztuką. Dzięki swojej urzekającej kreatywności tworzy w swoich projektach poezję i przekształca zwykłe przedmioty codziennego użytku w coś niezwykłego.

Jej język projektowania jest doskonałym uzupełnieniem technicznej wiedzy KALDEWEI. Kolekcja odzwierciedla imponującą ewolucję w projektowaniu łazienek, łącząc organiczne kształty, czyste linie i elementy geometryczne. Współpraca została poprzedzona dokładną analizą użytego materiału – stali emaliowanej – co zaowocowało elegancką kompozycją tekstur i powierzchni. W ten sposób każdy element tej edycji staje się artystycznym wyrazem wyrafinowania i ekstrawagancji.

Źródło: Franz KALDEWEI GmbH & Co. KG. Prośba o egzemplarz.

Wszystkie obrazy
zip  |  250 MB
Text
docx  |  3 MB

2 MB

Źródło: KALDEWEI

01_KALDEWEI_BLWood


571 KB

Meisterstück Oyo Duo in Avocado Swirl. Źródło: KALDEWEI

02_KALDEWEI_BLW_OyoDuo


926 KB

Meisterstück Oyo Duo in Avocado Swirl. Źródło: KALDEWEI

03_KALDEWEI_BLW_OyoDuo


757 KB

Superplan Zero in Avocado Sea. Źródło: KALDEWEI

04_KALDEWEI_BLW_SuperplanZero


582 KB

Superplan Zero in Avocado Sea. Źródło: KALDEWEI

05_KALDEWEI_BLW_SuperplanZero


431 KB

Miena in Avocado Disco. Źródło: KALDEWEI

06_KALDEWEI_BLW_Miena


421 KB

Miena in Avocado Sea. Źródło: KALDEWEI

07_KALDEWEI_BLW_Miena


975 KB

Miena in Avocado Disco. Źródło: KALDEWEI

08_KALDEWEI_BLW_Miena