(PL)
Prasa
Aktualności
Detail

Deszcz nagród dla flagowego produktu Meisterstück Oyo Duo firmy KALDEWEI decyzja jury podkreśla pionierską rolę świata Luxstainability®

KALDEWEI, Ahlen, czerwiec 2023 r. – W ramach koncepcji Luxstainability® firma KALDEWEI pokazuje, jak połączyć zrównoważony charakter oraz doskonały design z zakresu architektury łazienkowej poprzez wyjątkowe innowacje produktowe. Najnowszym flagowym produktem z tej rodziny jest wolnostojąca wanna Meisterstück Oyo Duo zaprojektowana przez Stefana Dieza. Jej owalna forma została uhonorowana kolejnymi nagrodami z dziedziny designu i krótko po wprowadzeniu na rynek okazała się już jednym z najbardziej uznanych i pożądanych produktów KALDEWEI.
 

Wanna Oyo Duo zachwyciła międzynarodowe jury nie tylko za sprawą organicznego designu, lecz także dzięki bezkompromisowej trwałości i 100-procentowej zdolności do recyklingu. Ta wanna o podwójnych ściankach, która inspirowana jest wzornictwem japońskiej porcelany, wykonana została z nadającej się do ponownego przetworzenia stali emaliowanej. Dzięki tej koncepcji firma KALDEWEI łączy formę i wzornictwo ze zrównoważoną produkcją oraz ochroną zasobów. To właśnie tą zasadą kierował się Stefan Diez, projektując wannę Meisterstück Oyo Duo, która przypomina rzeźbę ze zrównoważonej stali emaliowanej i harmonijnie integruje się z przestrzenią łazienki. Koncepcja Luxstainability® pozwoliła też na uzyskanie najwyższych wyróżnień w międzynarodowych konkursach z dziedziny wzornictwa.

Międzynarodowe wyróżnienia z dziedziny wzornictwa

Wanna Meisterstück Oyo Duo otrzymała już wcześniej nagrodę German Design Award 2023 przyznawaną przez German Design Council. Teraz została obsypana deszczem kolejnych krajowych i międzynarodowych nagród, w tym iF Design Award i Red Dot Award. Należą one do najważniejszych wyróżnień z dziedziny architektury i wzornictwa produktów na całym świecie. iF International Forum Design GmbH, najstarsza na świecie niezależna instytucja zajmująca się designem, idealnie podsumowała swoją ocenę Oyo Duo: „Nie istnieje żaden inny porównywalny produkt z tego materiału”.

W 2022 roku ta luksusowa wanna przekonała już do siebie 40-osobowe jury międzynarodowego konkursu Archiproducts Design Awards (ADA). W Wielkiej Brytanii model Oyo Duo także zdobył dwa wyróżnienia: Mixology Awards oraz Ideal Home Bathroom Award. „Jesteśmy bardzo dumni ze zwycięstwa w kategorii »One Small Step for Sustainability« konkursu Ideal Home Bathroom Award” – mówi Adam Teal, Sales Director w KALDEWEI UK. „Zrównoważony rozwój zawsze znajdował się w centrum działań firmy KALDEWEI, której filozofia opiera się na gospodarce o obiegu zamkniętym, projektowaniu stylowych, zrównoważonych produktów o długim okresie przydatności, które można w pełni poddać recyklingowi”. Ginevra Benedetti, zastępczyni redaktor naczelnej Ideal Home, podsumowuje: „Ta zrównoważona wanna to produkt z najwyższej ligi”.

Źródło: Franz KALDEWEI GmbH & Co. KG. Prośba o egzemplarz.

Wszystkie obrazy
zip  |  26 MB
Text
docx  |  737 KB

9 MB

Źródło: KALDEWEI

01_KALDEWEI_OYO_DUO_Mood_1


13 MB

Źródło: Bildquelle: KALDEWEI

01_KALDEWEI_OYO_DUO_Mood_2


1 MB

Źródło: KALDEWEI

03_KALDEWEI_MEISTERSTÜCK_OYO_DUO_Alpin_White


1 MB

Źródło: KALDEWEI

04_KALDEWEI_MEISTERSTÜCK_OYO_DUO_Black_Matt


2 MB

Źródło: KALDEWEI

05_KALDEWEI_MEISTERSTÜCK_OYO_DUO_Cool_Grey


77 KB

Źródło: German Design Award

06_Label_German_Design_Award_2023


76 KB

Źródło: Reddot Design Award

07_Label_Reddot_Design_Award_2023


239 KB

Źródło: iF Design Award

08_Label_iF_Design_Award_2023