(PL)
Prasa
Aktualności
Detail

Wyróżnienie dla wanny MEISTERSTÜCK od KALDEWEI – OYO DUO otrzymuje German Design Award 2023

KALDEWEI, Ahlen, styczeń 2023 r. – KALDEWEI otrzymuje German Design Award 2023 za wolnostojącą wannę OYO DUO. Projekt monachijskiego studia architektonicznego Diez Office został po raz pierwszy zaprezentowany publicznie wiosną 2022 roku podczas targów Salone del Mobile. Dzięki wannie ze świata LUXSTAINABILITY® firma KALDEWEI udowadnia, że luksus i zrównoważony rozwój tworzą perfekcyjne połączenie.

OYO DUO łączy organiczny design z bezkompromisowo trwałymi materiałami. Ta wanna o podwójnych ściankach, która zainspirowana jest wzornictwem japońskiej porcelany, wykonana jest w 100 procentach ze stali emaliowanej. Nadające się do ponownego wykorzystania materiały i zrównoważona koncepcja wanny Meisterstück przekonały także eksperckie jury z organizacji German Design Council, które od 2012 roku przyznaje nagrodę German Design Award. Jej globalny zasięg oraz międzynarodowa siła oddziaływania sprawiają, że jest to jedno z najbardziej prestiżowych wyróżnień w świecie wzornictwa. Firma KALDEWEI została nagrodzona za wannę OYO DUO w kategorii „Excellent Product Design”.

Projektant Stefan Diez stworzył pełną wdzięku rzeźbę, która harmonijnie integruje się z każdą łazienką. „Design wanny MEISTERSTÜCK OYO DUO jest nowoczesny, a zarazem ponadczasowy. OYO DUO nie jest przejawem aktualnej mody, lecz wynikiem procesu. Wygląda jak płynna, ruchoma forma, która zastygła w momencie zetknięcia się z podłożem” – wyjaśnia Stefan Diez.

Przyznając nagrodę German Design Award, organizacja German Design Council wybierała najbardziej pionierskie produkty i innowacyjne projekty w trzech dyscyplinach: „Excellent Product Design”, „Excellent Communications Design” oraz „Excellent Architecture”. Jury rozpatrywało 4200 propozycji z 57 krajów w 68 kategoriach, a obok statusów „Winner” i „Special Mention” przyznało także 98 tytułów „Gold” – to najwyższe wyróżnienie konkursu. „Nagroda German Design Award jest idealnym potwierdzeniem tego, jak bardzo opłaca się realizować wizję projektanta. Jest to uhonorowanie zarówno odwagi i efektywności zespołu KALDEWEI, jak i doskonałego wzornictwa od studia Diez Office” – podsumowuje Christian Büttner, dyrektor ds. innowacji i portfolio w KALDEWEI.

Nagradzana wanna MEISTERSTÜCK OYO DUO jest też po raz pierwszy dostępna w wybranych kolorach z Coordinated Colours Collection od KALDEWEI. Już teraz można zamawiać ją w dwóch różnych rozmiarach.

 

Źródło: Franz KALDEWEI GmbH & Co. KG. Prośba o egzemplarz.

Tekst
docx  |  5 MB
Wszystkie obrazy
zip  |  16 MB

1 MB

Źródło: KALDEWEI

01_KALDEWEI MEISTERSTÜCK OYO_DUO_Alpin_White


1 MB

Źródło: KALDEWEI

02_KALDEWEI MEISTERSTÜCK_OYO_DUO_Alpin_White


1 MB

Źródło: KALDEWEI

03_KALDEWEI MEISTERSTÜCK OYO DUO Grey


1 MB

Źródło: German Design Award

04_German Design Awards 2023 Label