(PL)
Prasa
Aktualności
Detail

Wzmocnienie gospodarki obiegowej: baza danych Madaster zawierająca ponad 42 000 informacji o produktach KALDEWEI

KALDEWEI, Ahlen, listopad 2022 r. – Firma KALDEWEI jest jednym z 17 założycieli niemieckiej platformy internetowej Madaster, a tym samym należy do grona pionierów gospodarki obiegowej w budownictwie i branży nieruchomości. Niemiecki producent wyposażenia łazienkowego klasy premium może teraz pochwalić się nie lada osiągnięciem: w bazie danych znajduje się już ponad 42 000 informacji o produktach KALDEWEI. Oznacza to, że KALDEWEI dostarcza obecnie zdecydowanie największą ilość danych w globalnym katastrze materiałów i produktów.

Madaster Germany sprawia, że branża nieruchomości staje się bardziej zrównoważona. Dokumentacja, rejestracja i archiwizacja materiałów użytych w budynkach i obiektach ułatwia ich ponowne wykorzystanie, promuje inteligentne projektowanie i ogranicza powstawanie odpadów. W ten sposób każdy budynek staje się prawdziwą bazą danych o materiałach. Przejrzystość użycia surowców ułatwia też obliczenia inwestycyjne. „Zwiększona przejrzystość pozwoli na stosowanie nowych metod planowania i budowy” – mówi Roberto Martinez, CSO firmy KALDEWEI. „Tym sposobem każdy budynek staje się bazą danych materiałów i surowców” – wyjaśnia, podkreślając, że także branża budowlana może dzięki temu wykonać duży krok w kierunku „świata bez odpadów”.

W bazie danych Madaster znaleźć można ważne informacje na temat każdego komponentu – na przykład dotyczące możliwości oddzielenia, ilości CO2 lub potencjału w zakresie recyklingu. Dzięki temu można ustalić, które produkty i materiały mogą zostać wykorzystane ponownie w celu zredukowania ilości odpadów oraz emisji CO2. Aby zagwarantować wysoką jakość i aktualność danych, KALDEWEI wykorzystuje zautomatyzowane przesyłanie z własnego systemu zarządzania informacjami o produktach (PIM). Wszystkie informacje o produktach w bazie danych Madaster dostępne są w językach niemieckim, angielskim, francuskim i niderlandzkim.

Źródło: Franz KALDEWEI GmbH & Co. KG. Prośba o egzemplarz.

Wszystkie obrazy
zip  |  8 MB
Tekst
docx  |  3 MB
career,project,building,professional,high,safety,manufacturi
8 MB

_

Source: Copyright (c) 2019 JU.STOCKER/Shutterstock.  |  01_KALDEWEI_Madaster


75 KB

Źródło: Madaster.com

02_Madaster