(PL)
Prasa
Aktualności
Detail

MEISTERSTÜCK, wanna do małych i dużych łazienek – KALDEWEI przedstawia wolnostojącą wannę OYO DUO autorstwa projektanta Stefana Dieza

KALDEWEI, Ahlen, wrzesień 2022 r. – KALDEWEI przedstawia MEISTERSTÜCK OYO DUO – wannę zaprojektowaną przez monachijskiego projektanta Stefana Dieza. Tym wolnostojącym modelem wanny niemiecki producent wyposażenia łazienek udowadnia, że luksus i zrównoważone produkty pasują także do łazienek o niewielkich rozmiarach. Do perfekcyjnej aranżacji OYO DUO nie jest potrzebna przestrzenność loftu ani salonu – każda łazienka może stać się nowoczesnym, prywatnym spa. Na prezentacji podczas Fuorisalone w Mediolanie model MEISTERSTÜCK wzbudził już ogromne poruszenie wśród międzynarodowej publiczności. Nowa wanna marki KALDEWEI stanowiła tam część wystawy „Design Forever” przygotowanej przez Elle Décor Italia. Teraz nastąpi oficjalne wprowadzenie OYO DUO na rynek.

Wanna MEISTERSTÜCK łączy organiczne, naturalne wzornictwo z bezkompromisowo trwałym materiałem – stalą emaliowaną KALDEWEI. OYO DUO to najnowsza gwiazda świata LUXSTAINABILITY® marki KALDEWEI. Za pomocą tej koncepcji rodzinne przedsiębiorstwo łączy formę i wzornictwo ze zrównoważoną produkcją oraz ochroną zasobów. Stefan Diez zmierzył się z tymi aspektami i stworzył pełną wdzięku rzeźbę w postaci OYO DUO, która wydaje się niemal unosić nad podłogą i harmonijnie integruje się w przestrzeni każdej łazienki – nawet tych niewielkich.

W procesie projektowania Diez koncentrował się na tym, aby wszystkie komponenty można było później łatwo poddać recyklingowi. OYO DUO to niezwykle piękny produkt, w którym projektant wraz z firmą KALDEWEI w bardzo udany sposób połączyli ze sobą luksus i zrównoważony rozwój. Wanna o podwójnych ściankach, która zainspirowana jest wzornictwem japońskiej porcelany, wykonana jest w 100 procentach ze zrównoważonej stali emaliowanej nadającej się do recyklingu. Jej precyzyjna forma stała się możliwa dzięki najlepszej niemieckiej sztuce inżynieryjnej.

Dzięki wieloletniemu doświadczeniu firmy KALDEWEI wewnętrzny kształt wanny KALDEWEI MEISTERSTÜCK OYO DUO zapewnia jednocześnie najwyższy komfort kąpieli oraz możliwość oszczędnego korzystania z wody. Jej kształt zewnętrzny jest uosobieniem elegancji, lekkości i naturalności. Ten owalny model wydaje się być zatrzymanym kadrem swobodnie płynącej formy, która ledwie styka się z podłogą, niemal unosząc się nad nią, a jednak pozostając w bezruchu. Jest on wyrazem poszanowania wobec materiałów wykorzystywanych do produkcji. „Wanna MEISTERSTÜCK OYO DUO jest nowoczesna, a zarazem ponadczasowa. Nie jest ona przejawem aktualnej mody, lecz wynikiem procesu. Wygląda jak płynna, ruchoma forma, która zastygła w momencie zetknięcia się z podłożem” – wyjaśnia Stefan Diez.

Wanna MEISTERSTÜCK OYO DUO jest dostępna w dwóch wielkościach zarówno w wersji białej, jak i w licznych kolorach z palety Coordinated Colours Collection firmy KALDEWEI. Dzięki temu idealnie dopasuje się ona do każdej łazienki.

 

Źródło: Franz KALDEWEI GmbH & Co. KG. Prośba o egzemplarz.

Tekst
docx  |  16 MB
Wszystkie obrazy
zip  |  38 MB

1 MB

Źródło: KALDEWEI

01_KALDEWEI_Oyo_Duo_Alpinweiss.png

DIN A4
1 MB

Źródło: KALDEWEI

Source: (c) KALDEWEI  |  02_KALDEWEI_Oyo_Duo_Schwarz_Matt.png

DIN A4
2 MB

Źródło: KALDEWEI

Source: (c) KALDEWEI  |  03_KALDEWEI_Oyo_Duo_Warm_Beige_20.png


1 MB

Źródło: KALDEWEI

04_KALDEWEI_Oyo_Duo_Alpinweiss.png


10 MB

Wanna KALDEWEI MEISTERSTÜCK OYO DUO i misa umywalkowa Miena w kolorze warm grey 60.

05_KALDEWEI_Oyo_Duo_Miena_Warm_Grey_60.png


1 MB

Wanna KALDEWEI MEISTERSTÜCK OYO DUO i misa umywalkowa Miena w kolorze warm grey 60.

06_KALDEWEI_Oyo_Duo_Miena_Warm_Grey_60.png