(PL)
Prasa
Aktualności
Detail

KALDEWEI żegluje w stronę słońca: Luxstainability® dla SILENT-YACHTS w formie mis umywalkowych Miena

KALDEWEI, Ahlen, wrzesień 2022 r. – KALDEWEI wyposaża katamarany na energię słoneczną SILENT-YACHTS w misy umywalkowe Miena. W październiku 2022 r. pierwsze elektryczne jachty najnowszej generacji wypłynęły na morze. A na pokładzie: umywalki nablatowe KALDEWEI z nadającej się do cyrkulacji w obiegu użytkowym stali emaliowanej. Tym samym KALDEWEI po raz pierwszy wprowadza swoją koncepcję LUXSTAINABILITY® z sanitarnego kontynentu na światowe oceany.

Współpraca niemieckiego producenta łazienek z armatorem ma charakter zrównoważony w najściślejszym znaczeniu tego słowa, ponieważ obie strony łączy oczekiwanie produktów możliwych do zastąpienia pod względem ekologicznym. Jachty marki SILENT-YACHTS są napędzane energią słoneczną i elektrycznością, co sprawia, że ich eksploatacja jest zeroemisyjna.

KALDEWEI i SILENT-YACHTS to dwaj partnerzy, którzy zrównoważony rozwój i ograniczenie emisji CO2 konsekwentnie stawiają w centrum swojego działania. KALDEWEI wyprodukowało swoje pierwsze produkty premium z pozostawiającej zmniejszony ślad węglowy stali bluemint® dopiero na jesieni 2021 r. Dla tej rodzinnej firmy pojęcie luxstainability® oznacza połączenie indywidualnego luksusu i zrównoważonego rozwoju. Idea ta wytycza przyszłościową strategię dla całego łańcucha produkcji KALDEWEI. Z punktu widzenia przedsiębiorstwa oba aspekty są decydujące dla współczesnego wzornictwa łazienkowego, po raz pierwszy zastosowanego także w nowoczesnym budownictwie statków.

„Wierzymy, że zrównoważony rozwój w dziedzinie budowy jachtów sięga dalej niż tylko zastosowanie solarno-elektrycznych układów przeniesienia napędu. Wiemy też, że potrzeba kompleksowego bodźca we wszystkich dziedzinach, aby nasze zainteresowania rzeczywiście funkcjonowały wspólnie z naturą. Z tego powodu nasze założenie opieramy na trzech filarach: design, materiał i eksploatacja” – mówi projektantka Juliana Miguel, kierująca w SILENT-YACHTS działem kreatywnym. Jej zespół jest pod wrażeniem emaliowanej stali i nowoczesnych umywalek KALDEWEI. Dzięki swemu filigranowemu wzornictwu Miena umiejętnie stawia akcenty w każdej łazience – także na pełnym morzu – i z miejsca odosobnienia zamienia ją w prawdziwe spa. Nadający się do ponownego wprowadzenia do obiegu użytkowego i trwały materiał, jakim jest stal emaliowana, czyni z nablatowych umywalek łatwy w pielęgnacji i wytrzymały element dekoracyjny, któremu nie szkodzi ciągłe użytkowanie czy słona atmosfera.

 

Źródło: Franz KALDEWEI GmbH & Co. KG. Prośba o egzemplarz.

Tekst
docx  |  3 MB
Wszystkie obrazy
zip  |  51 MB

2 MB

Źródło: SILENT-YACHTS

01_SILENT_YACHTS.jpg


2 MB

Źródło: SILENT-YACHTS

02_SILENT_YACHTS_Miena.jpg


1 MB

Źródło: SILENT-YACHTS

03_SILENT_YACHTS_Miena.jpg