(PL)
Prasa
Aktualności
Detail

Rozwiązania łazienkowe KALDEWEI w projekcie „hometelu” room2 w Chiswick. Zrównoważony rozwój i wydajność energetyczna w sercu projektu

KALDEWEI, Ahlen, sierpień 2022 r. – KALDEWEI nawiązuje współpracę z brytyjską Lamington Group. Niemiecki producent wyposażenia łazienek wspiera specjalistów od progresywnego hotelarstwa w ramach zrównoważonego projektu „hometelu” room2 w londyńskiej dzielnicy Chiswick. Nowy budynek „hometelu” zużywa o 89 procent mniej energii niż większość innych hoteli w Wielkiej Brytanii. Udział odnawialnej energii w eksploatacji obiektu został zmaksymalizowany. Zastosowano ogniwa słoneczne i pompy ciepła, które pokrywają 100 procent zapotrzebowania w zakresie ogrzewania, gotowania i ciepłej wody. Dodatkowa energia pochodzi z instalacji wiatrowych, solarnych i wodnych działających poza terenem obiektu. room2 Chiswick jest więc pierwszym hotelem na świecie, który w ten sposób upublicznia swój bilans CO2 i dąży do utrzymania zerowego poziomu emisji netto przez cały okres działalności.

Słowo „hometel” to neologizm złożony z pojęć „home” i „hotel”. Nazwa ta wyraźnie sygnalizuje, że room2 łączy w sobie to, co oferuje hotel z atmosferą prywatnego domu. W sercu tej koncepcji znajdują się aspekty takie jak zrównoważone projektowanie i wydajność energetyczna, a design zainspirowany jest przez nonkonformistyczny ruch arts & crafts. room2 Chiswick chce zaoferować swoim gościom coś o prawdziwym i autentycznym charakterze. Otoczenie, w którym zamiast tworzyw sztucznych dominują naturalne, trwałe elementy, takie jak len typu „stonewashed”, drewno z recyklingu oraz produkty pochodzące od lokalnych rzemieślników. Począwszy od mebli, poprzez oświetlenie i armatury, aż po dywany – wszystko zostało starannie wyselekcjonowane z uwzględnieniem kwestii środowiskowych, zrównoważonego pochodzenia oraz bilansu CO2. W łazience główną rolę odgrywa stal emaliowana.

Pionierski projekt stawia na nadające się do recyklingu rozwiązania łazienkowe KALDEWEI

Pokoje dla gości są urządzone nieco ekscentrycznie, ale jednocześnie stylowo: ich wyposażenie jest mieszanką sztuki rzemieślniczej oraz nowoczesnych elementów oszczędzających energię. Wszystkie 86 pokoi wyposażono w powierzchnie prysznicowe KALDEWEI Cayonoplan z pokrywą odpływu oraz system odpływowy KALDEWEI. Białe powierzchnie idealnie komponują się z eleganckim wystrojem łazienek. Są one wyjątkowo wytrzymałe, a ich zarysowanie możliwe jest wyłącznie za pomocą diamentu. Emaliowana powierzchnia jest łatwa do utrzymania w czystości, dzięki czemu można bez problemu usunąć zacieki lub kamień.

Firma KALDEWEI okazała się idealnym partnerem w realizacji tego pionierskiego projektu, ponieważ przedsiębiorstwo to już od pokoleń angażuje się w ochronę środowiska. Wszystkie produkty KALDEWEI są wykonywane ze stali emaliowanej, która w 100 procentach nadaje się do recyklingu. W minionym roku firma KALDEWEI wykonała kolejny krok w kierunku neutralności klimatycznej: rozpoczęła produkcję części swoich rozwiązań łazienkowych ze stali bluemint®, której ślad CO2 jest zredukowany nawet o 70 procent. Ponadto firma KALDEWEI jest długofalowo zaangażowana we współpracę z WWF i wspiera realizowany w Wietnamie projekt, który zwalcza duże ilości plastiku przedostające się każdego roku do oceanu za pośrednictwem dopływów i kanałów delty Mekongu.

Zwiększanie efektywności energetycznej – ochrona zasobów

Room2 Chiswick zaprojektowano z podobnym nastawieniem oraz w całkowitej zgodności z zasadami zrównoważonego rozwoju. Wykorzystano dopasowane, częściowo samodzielnie opracowane technologie w celu osiągnięcia wzorowej efektywności energetycznej. Hometel obejmuje dwa laboratoria, które gromadzą dane dotyczące zużycia wody i energii, a także jakości powietrza. Dane te są łączone z informacjami na temat codziennej eksploatacji, co umożliwia zespołowi room2 Chiswick dodatkowe zwiększanie efektywności energetycznej.

W projekcie zmaksymalizowano wykorzystanie energii z odnawialnych źródeł. Na przykład prysznice zużywają mniej wody dzięki armaturze z funkcją napowietrzania. Lampy i inne urządzenia znajdujące się w całym budynku wyposażono w czujniki ruchu, co zwiększa efektywność energetyczną ich eksploatacji. Niebieski dach ogranicza lokalne podtopienia, w razie potrzeby powoli odprowadzając nawet 50 000 litrów deszczówki. Zielony dach jest pokryty 200 tonami ziemi i polnymi roślinami, co przyczynia się do zwiększenia różnorodności i absorpcji CO2, a także zapewnia miejsce na ule dla pszczół oraz „hotele” dla owadów.

Firma KALDEWEI okazała się idealnym partnerem w realizacji tego projektu: jej portfolio obejmujące 600 wszechstronnych produktów łazienkowych ze stali emaliowanej – w tym wiele nagradzanych rozwiązań – oferuje optymalny wybór materiałów do każdego wystroju łazienki. Wszystkie wanny, powierzchnie prysznicowe i umywalki ze stali emaliowanej są wykonane z naturalnych surowców, oferują wyjątkową trwałość oraz w całości nadają się do recyklingu po wycofaniu z użycia. W połączeniu z zaangażowaniem KALDEWEI na rzecz zrównoważonego rozwoju sprawia to, że produkty firmy stały się idealnym wyborem dla Lamington Group i projektu room2 Chiswick.
 

Źródło: Franz KALDEWEI GmbH & Co. KG. Prośba o egzemplarz.

Tekst
docx  |  6 MB
Wszystkie obrazy
zip  |  24 MB

2 MB

Źródło: room2

01_room2_Bathroom_Green_Tiles.jpg


1 MB

Źródło: room2

02_room2__Bathroom_Green_Tiles.jpg


3 MB

Źródło: room2

03_room2__Bathroom_Wallpaper_With_Marble_Effect.jpg


1,014 KB

Źródło: room2

04__room2__Bathroom_Wallpaper_With_Marble_Effect.jpg


1 MB

Źródło: room2

05_room2_Hotel_Room.jpg


4 MB

Źródło: room2

06_room2_Bar.jpg


1 MB

Źródło: room2

Source: @Andrei Botnari  |  07_room2_Hotel_Courtyard_Garden.jpg