(PL)
Prasa
Aktualności
Detail

KALDEWEI x VOGUE Germany prezentują #mustsee: „Bathscape” autorstwa Cristiny Celestino na Fuorisalone 2022

KALDEWEI, Ahlen, kwiecień 2022 – KALDEWEI realizuje wspólnie z VOGUE Germany nadzwyczajny projekt: Na trwającym od 7 do 12 czerwca Fuorisalone niemiecki producent łazienek z segmentu premium we współpracy z legendarnym magazynem modowym zaprezentuje instalację „Bathscape” – zaprojektowaną przez mediolańską gwiazdę designu Cristinę Celestino.

Projekt VOGUE i KALDEWEI Germany z Cristiną Celestino już dzisiaj daje przedsmak jednej z największych atrakcji zbliżających się targów mebli w Mediolanie – #mustsee. Instalacja Bathscape zabierze gości w spektakularną i wyrafinowaną podróż, zagłębiając się w temat łazienki i kąpieli. Dla Celestino projekt jest przestrzennym studium wszystkich aspektów tworzenia i wykorzystania urządzeń łazienkowych. Rozpiętość tematów sięga od zagadnień estetycznych, przez zmysłowe odczucia i luksusowy relaks, aż po aspekty materiałowe i trwałość produktową. 

Co czyni z nowoczesnej łazienki oazę, w której użytkownicy mogą czerpać energię i odprężyć się? Jak istotne są przy tym kwestie ekologiczne i socjalne? Mając za tło tę skomplikowaną problematykę, „Bathscape” staje się podstawą dla dialogu i jednocześnie tworzy bazę dla współczesnego, luksusowego designu przestrzeni łazienkowych i kąpielowych. Dlatego przez czas trwania mediolańskich targów mebli instalację będzie można oglądać w pełnym energii Brera District (via Maroncelli 2), dzielnicy znanej z licznych biur projektowych i galerii. 

O Cristinie Celestino: 
Cristina Celestino (*1980, Pordenone) założyła swoje studio w 2013 r. w Mediolanie. Po ukończeniu w 2005 r. IUAV School of Architecture w Wenecji współpracowała z różnymi biurami projektowymi, zajmującymi się głównie architekturą wnętrz. W 2011 r. powołała do życia własną markę Attico Design. Krąg zainteresowań kreatywnych Cristiny Celestino i jej atelier obejmuje projekty z dziedziny mieszkaniowej i hotelowej oraz creative direction i wzornictwo przemysłowe.

 

Źródło: Franz KALDEWEI GmbH & Co. KG. Prośba o egzemplarz. 

Tekst
docx  |  3 MB
Wszystkie obrazy
zip  |  30 MB
01_KALDEWEI x VOGUE_Kooperationslogo

71 KB

Źródło: Vogue Germany

01_KALDEWEI x VOGUE_Kooperationslogo

02_KALDEWEI x VOGUE_Brera_Location

7 MB

Źródło: Fuorisalone_Brera Design District

02_KALDEWEI x VOGUE_Brera_Location

03_KALDEWEI x VOGUE_Cristina_Celestino

23 MB

Źródło: Davide Lovatti dla Cristiny Celestino

03_KALDEWEI x VOGUE_Cristina_Celestino