(PL)
Prasa
Aktualności
Detail

KALDEWEI wyposaży willę Johanna i Leny Königów

KALDEWEI, Ahlen, sierpień 2021 – Znane – także z wyczucia stylu – małżeństwo właścicieli galerii w Berlinie zdecydowało się na umywalki i wannę z wysokiej jakości stali emaliowanej.

Berlin jest metropolią nowoczesnej architektury. Odrestaurowane wille z okresu przemysłowego stoją obok projektów w stylu Bauhaus, jak na przykład zaprojektowane i zaplanowane przez Otto Rudolfa Salvisberga osiedle „Białe Miasto”. Ten szwajcarski architekt działał w latach 1905-1930 w Niemczech i tworzył w Berlinie nowatorskie budynki w duchu idei Bauhaus. Wówczas powstało także niewielkie osiedle w dzielnicy Wilmersdorf. Jeden z dwóch budynków administracyjnych wybrali niedawno na swój prywatny dom właściciel galerii Johann König i jego żona, historyk sztuki Lena König. W trakcie remontu łazienki zostały wyposażone w emaliowane rozwiązania łazienkowe KALDEWEI. Wybór padł na dwie umywalki i wannę z serii Puro oraz szlachetną powierzchnię prysznicową Conoflat.

Wilmersdorfska willa była przekształcana do obecnej funkcji domu mieszkalnego już od 2017 roku. Dokonywane w ciągu poprzednich dziesięcioleci zmiany zostały troskliwie usunięte, a parter zaadaptowany. W łazience państwo König postawili z KALDEWEI całkiem świadomie na nowoczesne i aktualne wyposażenie. „Obok aspektu ekologii i trwałości tworzywa, jakim jest stal emaliowana, zaciekawiła nas szczególnie stylistyka produktów i ich funkcjonalność” – wyjaśnia Lena König.

W łazienkach zamontowano więc produkty premium z poddawanej recyklingowi i zrównoważonej stali emaliowanej. W przyszłości w willi König będzie można umyć ręce w umywalkach z serii Puro, zaprojektowanych przez designerkę Anke Salomon. „Jestem pod wrażeniem ponadczasowej formy, jaką tutaj stworzyła Anke Salomon. Przejrzysty profil ze swoimi zredukowanymi krawędziami spotyka się z obszernym wnętrzem – dzięki temu zamysł projektowy nie przysłania funkcjonalności, lecz odpowiednio ją zwiększa” – wyjaśnia Johann König, który dla wielu uchodzi za współcześnie najmodniejszego właściciela galerii i gwiazdę muzyki pop berlińskiej sceny artystycznej. 

Obok umywalek willa jest także wyposażona w wannę KALDEWEI z serii Puro. Ponadto przestronne pomieszczenie sanitarne zostało opatrzone powierzchnią prysznicową Conoflat – zaprojektowaną przez włoskich specjalistów od designu, studio Sottsass Associati. Conoflat charakteryzuje się płaskim purystycznym designem – dla nieograniczonej swobody ruchu i optymalnego komfortu użytkowania. „Brodziki zintegrowane z podłogą łazienki uchodzą dzisiaj za standard. Ale szczególnie elegancka estetyka pokrytych szkliwem powierzchni naprawdę nas zachwyciła”, podkreślają Johann i Lena König. 

„Cała koncepcja łazienki bardzo harmonijnie dopasowuje się do całościowego obrazu willi. Możliwie ostrożna renowacja i przebudowa była dla nas bardzo ważna. Dla produktów sanitarnych stal emaliowana ze swoja elegancką i estetyczna powierzchnią była optymalnym wyborem” – komentuje pracę nad berlińską willą architekt prowadząca i kuzynka właściciela galerii Johanna Königa, Anne König.  

Źródło: Franz KALDEWEI GmbH & Co. KG. Prośba o egzemplarz.

Tekst
docx  |  4 MB
Wszystkie obrazy
zip  |  46 MB

14 MB

Widok zewnętrzny willi

Source: KALDEWEI / @i_shoot_buildings  |  KALDEWEI_012.jpg


9 MB

Strefa wejściowa willi

Source: KALDEWEI / @i_shoot_buildings  |  KALDEWEI_040.jpg


5 MB

Podwójna umywalka Puro i emaliowana powierzchnia prysznicowa Conoflat

Source: KALDEWEI / @i_shoot_buildings  |  KALDEWEI_075.jpg


4 MB

Podwójna umywalka Puro i emaliowana powierzchnia prysznicowa Conoflat

Source: KALDEWEI / @i_shoot_buildings  |  KALDEWEI_101.jpg


3 MB

Umywalka Puro

Source: KALDEWEI / @i_shoot_buildings  |  KALDEWEI_111.jpg


5 MB

Wanna Puro

Source: KALDEWEI / @i_shoot_buildings  |  KALDEWEI_118.jpg


6 MB

Umywalka Puro

Source: KALDEWEI / @i_shoot_buildings  |  KALDEWEI_148.jpg