(PL)
Prasa
Aktualności
Detail

Marriott International nagradza KALDEWEI jako Lidera Zrównoważonego Rozwoju

KALDEWEI, Ahlen, maj 2021 – KALDEWEI jako pierwsza firma produkująca wyposażenie łazienek osiągnęła najwyższy możliwy rating w Leader Level Marriott Sustainability Assessment Program (MSAP) od Marriott International Inc. Ta największa na świecie grupa hotelowa wyróżnia także szczególne wysiłki niemieckich firm produkujących rozwiązania sanitarne w zakresie zrównoważonego rozwoju wyposażenia gastronomii i hotelarstwa. MindClick Global to wiodący partner w zakresie określania i oceny parametrów zrównoważonego rozwoju i ustala dla Marriott ekologiczny ślad dostawcy.

KALDEWEI jest wieloletnim partnerem sanitarnym Marriott International, a rozwiązania łazienkowe ze stali emaliowanej dostępne są w wielu łazienkach dla gości tej grupy hoteli. W 2020 r. firma KALDEWEI została wyróżniona w ramach programu MSAP, wraz z którym Marriott International do 2025 r. w 650 hotelach na całym świecie zamierza osiągnąć w 100 procentach status LEED (Leadership in Energy and Environmental Design). Ta grupa hotelowa wraz z programem MSAP wskazuje na produkty i procesy, które spełniają cele zrównoważonego rozwoju w rozumieniu strategii „Marriott Serve360”. Przy tym uwzględniono aspekty socjalne i ekologiczne, m.in. mebli i wyposażenia pokojów hotelowych w całym cyklu użytkowania: od surowca i produkcji przez dystrybucję do końca cyklu użytkowania. Na głównym planie pozostają zastosowanie energii odnawialnych i redukcja odpadów, zużycia wody i węgla. 

Obieg stali emaliowanej wspomaga cele zrównoważonego rozwoju
Jako partner grupy hotelowej firma KALDEWEI przekonuje do siebie konsekwentnym zastosowaniem trwałej stali emaliowanej z recyklingu. Ten materiał jest produkowany z surowców naturalnych i w 100 procentach pozostaje w obiegu. Dzięki temu KALDEWEI ma ważny wkład w osiągnięcie celów zrównoważonego rozwoju grupy Marriott. 

„Cieszę się bardzo z najwyższego ratingu Sustainability Leader Level. Czujemy się zaszczyceni, że jako pierwsza firma branży sanitarnej osiągnęliśmy ten status. Wynik oceny jest wyrazem naszego wieloletniego zaangażowania w bardziej zrównoważony rozwój w branży nieruchomości. Równocześnie to potwierdzenie jakości naszego jedynego w swoim rodzaju materiału, stali emaliowanej KALDEWEI, i jej odpowiedniości do planowanych zrównoważonych i odpowiedzialnie realizowanych projektów”, komentuje Roberto Martinez, dyrektor ds. sprzedaży. 

Cenny wkład w ochronę środowiska, społeczeństwo i ekonomię
Zrównoważony rozwój obowiązuje w KALDEWEI jako centralna zasada działalności i odbicie konsekwentnej postawy. Przy tym chodzi nie tylko o wypełnianie norm lub wymogów, ale o wyznaczanie nowych trendów i bycie pionierem. „Taki wynik w Marriott Supplier Sustainability Assessment Program 2020 potwierdza nasze gospodarowanie w oparciu o wartości i kierowanie firmą ze świadomością odpowiedzialności. Jesteśmy dumni z tego, że wraz z naszymi rozwiązaniami łazienkowymi mamy cenny wkład w lepsze otoczenie, społeczeństwo i ekonomię”, dodaje Martinez. 

Marriott International to największa grupa hotelowa na świecie, która zalicza się do absolutnych pionierów zrównoważonego rozwoju w branży. Program MSAP podkreśla duże zaangażowanie w kwestie transparencji ekologicznej i socjalnej Marriott International. „Wyróżnienie tytułem „Sustainability Leader” motywuje nas do dalszych wyspecjalizowanych działań i potwierdza perspektywy materiałów pozostających w obiegu, jak nasza stal emaliowana o długiej trwałości. KALDEWEI napędza tym samym transformację ku gospodarce obiegowej i wspiera w ten sposób przekształcanie międzynarodowych hoteli w zrównoważone i przyszłościowe koncepcje”, podsumowuje Martinez. 

 

Źródło: Franz KALDEWEI GmbH & Co. KG. Prośba o egzemplarz. 

Tekst
docx  |  452 KB
Wszystkie obrazy
zip  |  2 MB
1_Kaldewei_Bathroom_Hotel

2 MB

Rozwiązania do łazienek z produkowanej w sposób zrównoważony stali emaliowanej KALDEWEI przekonują najbardziej renomowane hotele na świecie.

1_KALDEWEI_Bathroom_Hotel

2_Kaldewei_Marriott_Sustainability_Leader

50 KB

KALDEWEI jako pierwsza firma produkująca wyposażenie łazienek osiągnęła najwyższy możliwy rating w Leader Level Marriott Sustainability Assessment Program (MSAP) od Marriott International Inc.

2_KALDEWEI_Marriott_Sustainability_Leader