(PL)
Prasa
Aktualności
Detail

KALDEWEI pomaga w wykonaniu łazienki bez barier

KALDEWEI, Ahlen, marzec 2021 – Przy planowaniu łazienki bez barier funkcjonalność i styl nie muszą się wykluczać. Wręcz przeciwnie: Komfort i estetyka mogą się doskonale uzupełniać. Firma KALDEWEI pokazuje, jak to robić, pomaga podczas planowania, doradza w kwestiach związanych z dotacjami i na końcu oferuje odpowiednie, certyfikowane i objęte dotacjami produkty klasy premium. Nieważne, czy chodzi o brodziki, umywalki czy wanny – z KALDEWEI także łazienka bez barier bez problemu zmienia się w bezpieczną (i stylową) oazę komfortu. 

Cayonoplan Multispace– z certyfikatem DIN Certco TÜV Rheinland
Poprzez nowe rozwiązanie Cayonoplan Multispace firma KALDEWEI oferuje innowację przeznaczoną specjalnie dla bezbarierowych łazienek. Bezprogowy brodzik z trwałej, emaliowanej stali to pierwszy certyfikowany przez TÜV Rheinland brodzik spełniający wymogi DIN Certco, który umożliwia budowanie bez barier zgodnie z DIN 18040-2 i którego aż 60 procent powierzchni może stanowić przestrzeń poruszania się w łazience. Dzięki Cayonoplan Multispace nawet małe łazienki o powierzchni zaledwie czterech metrów kwadratowych mogą stać się bezbarierowymi strefami komfortu. 

Brak barier to nie tylko kwestia wieku
Bezbarierowe łazienki już dawno przestały być adresowane wyłącznie do osób w podeszłym wieku, z ograniczeniami ruchowymi. Indywidualne wymagania stanowią dziś główny element wyposażenia sanitarnego. Bezbarierowa łazienka powinna przy tym oferować wystarczająco przestrzeni do poruszania się i być elastyczna. W końcu potrzeby w przyszłości mogą ulec zmianie. 

Zwłaszcza w łazience każdy etap życia charakteryzuje się określonymi przyzwyczajeniami w zakresie użytkowania. Decydującą rolę u wszystkich osób i we wszystkich grupach wiekowych odgrywa pragnienie niezależności i autonomii w łazience. Jednak na pierwszy plan coraz bardziej wysuwa się także estetyka. Wielu młodych ludzi za wyraźną zaletę uważa funkcjonalność poprawiającą komfort i nowoczesny wygląd. Dodatkowa wygoda to korzyść dla wszystkich. Dzięki innowacyjnemu opracowywaniu umywalek, wanien i brodzików firmy KALDEWEI w łazience bez barier nie trzeba rezygnować z designu, koloru i jakości. 

Objęte dotacjami brodziki zgodne z normą DIN 
KALDEWEI oferuje klientom szeroki zakres poradnictwa w tym temacie na swojej stronie internetowej oraz pomaga przy planowaniu, projektowaniu i realizacji poprzez internetowy planer łazienek. Wnioski o dotacje i dofinansowania, np. z banku KfW, składa bank firmowy. Bank KfW dofinansowuje środki na budowę łazienki dla osób niepełnosprawnych oraz na remont ograniczający bariery kwotą do 6250 euro. Odpowiednie pule finansowania na 2021 r. są obecnie ponownie wypełnione. Wielu instalatorów wnioskuje o środki dla swoich klientów – ważne, aby wniosek taki został złożony przed rozpoczęciem prac budowlanych.

Zasadniczo udziela się wsparcia dla modyfikacji zapewniających bezbarierowość zgodnie z normą DIN 18040-2. Znak „DIN bez barier” DIN Certco zapewnia orientację i bezpieczeństwo w zakresie tego, jakie produkty można uwzględnić podczas planowania zgodnego z normą DIN, a tym samym podlegającego dotacjom remontu łazienki. Do wyboru jest łącznie osiem emaliowanych brodzików firmy KALDEWEI ze znakiem „DIN bez barier”. Podczas przebudowy dotychczasowej łazienki na łazienkę bez barier można np. skorzystać z rozwiązania Cayonoplan Multispace.

 

Źródło: Franz KALDEWEI GmbH & Co. KG. Prośba o egzemplarz.

Tekst
docx  |  2 MB
Wszystkie obrazy
zip  |  18 MB
1_Kaldewei_Milieu

5 MB

Podczas planowania łazienki bez barier funkcjonalność i styl nie muszą się wcale wykluczać. Wręcz przeciwnie: Komfort i estetyka mogą się doskonale uzupełniać.

1_KALDEWEI_Milieu

2_Kaldewei_Accessibility

11 MB

Cayonoplan Multispace to innowacyjna oferta firmy KALDEWEI specjalnie do łazienek bez barier. Do 60 procent powierzchni prysznica znajdującego się na poziomie podłogi można umieścić w strefie ruchu w łazience.

2_KALDEWEI_Accessibility

3_Kaldewei_Milieu_Close Up

2 MB

Wielu młodych ludzi za wyraźną zaletę uważa funkcjonalność poprawiającą komfort i nowoczesny wygląd. Dodatkowa wygoda to korzyść dla wszystkich.

3_KALDEWEI_Milieu_Close Up

4_Kaldewei_Din Certco

304 KB

Znak „DIN bez barier” DIN Certco zapewnia orientację i bezpieczeństwo w zakresie tego, jakie produkty można uwzględnić podczas planowania zgodnego z normą DIN, a tym samym podlegającego dotacjom remontu łazienki. Do wyboru jest łącznie osiem emaliowanych brodzików firmy KALDEWEI ze znakiem „DIN bez barier”.

Source: © DIN CERTCO / KALDEWEI  |  4_KALDEWEI_Din Certco