(PL)
Prasa
Aktualności
Detail

W trosce o środowisko: unikajmy plastiku także w łazience

KALDEWEI, Ahlen, styczeń 2021 – Nasza planeta ma problem z odpadami z tworzyw sztucznych. Według danych zebranych przez niemiecką organizację ekologiczną Naturschutzbund (NABU) w latach pięćdziesiątych ludzie na całym świecie wytwarzali rocznie ok. 1,5 miliona ton plastiku.  W tej chwili jest to już 400 milionów ton. Sami tylko Niemcy produkują rocznie ok. 15 milionów ton plastikowych odpadów, z czego jedynie 16 procent jest ponownie wykorzystywane.   Dużą część tych odpadów stanowią różnego rodzaju plastikowe opakowania, z których codziennie korzystamy w łazienkach: butelki po szamponach,  tubki po paście do zębów. Blisko 2,75 miliona takich plastikowych opakowań jest w ciągu roku kupowanych w Niemczech, a potem wyrzucanych do śmieci. Często nie dostrzegamy faktu, że duże ilości tworzyw sztucznych, trafiają do naszych łazienek w postaci wanien, brodzików czy umywalek. Istnieje jednak przyjazna dla środowiska naturalnego alternatywa – stal emaliowana. Stal emaliowana to szkliwiona stal, wykonana z naturalnych surowców podlegających w 100% recyklingowi. 

Jak wynika z danych zebranych przez firmę Heinze, a opublikowanych w formie panelu poświęconego technice sanitarnej w gospodarstwach domowych, tylko w roku 2019 w Niemczech w nowo wybudowanych, modernizowanych i remontowanych obiektach mieszkaniowych zainstalowano blisko 300 000 akrylowych wanien oraz ponad 300 000 akrylowych brodzików. To daje łącznie prawie 12.000 ton plastiku, które co roku trafiają do łazienek na terenie Niemiec. Dla porównania: taka ilość plastiku odpowiada w przybliżeniu wadze 600 milionów standardowych torebek foliowych. Aby do łazienek w formie elementów wyposażenia jak wanna, brodzik czy umywalka nie trafiały tworzywa sztuczne firma KALDEWEI używa do  wytwarzania swoich produktów materiału, który w 100% podlega recyklingowi –  stali emaliowanej KALDEWEI. Unikalne połączenie stali i szkła powstaje z surowców naturalnego pochodzenia, dzięki czemu po zakończeniu okresu eksploatacyjnego produkty mogą zostać ponownie przetworzone i przywrócone w całości do obiegu materiałowego. Używana do produkcji stal składa się w 20% ze stali pochodzącej z recyklingu – być może także ze starych wanien. Pomaga to oszczędzać cenne zasoby i chronić środowisko. 

Stal emaliowana KALDEWEI: wyjątkowo trwały materiał ze szlachetną powierzchnią
Stal emaliowana jest nie tylko bardzo trwała i odporna na uszkodzenia. Materiał ten zachwyca niebywałą optyką i wyjątkową funkcjonalnością. Stal emaliowana stanowi doskonałe połączenie najlepszych właściwości stali oraz szkła. Stal zapewnia trwałość, wytrzymałość oraz stabilność formy. Szkło to niezrównane właściwości optyczne i dotykowe, a ponadto  odporność na uszkodzenia, higiena i łatwość w utrzymaniu czystości. 30-letnia gwarancja udzielana przez producenta na wszystkie wyroby ze stali emaliowanej podkreśla wyjątkowo długi okres użytkowania produktów KALDEWEI, a ponadto zwraca uwagę na ich szczególną wartość. 

Dobre dla ludzi i środowiska
Nigdy wcześniej społeczna świadomość na temat przyjaznej dla środowiska budowy i renowacji nie była tak duża jak dziś. W łazience, która jest najbardziej intymnym miejscem w domu, chcemy mieć kontakt z naturalnymi materiałami, a nie z wyrobami z plastiku czy innymi obciążającymi środowisko tworzywami. Szkło, drewno, naturalny kamień - to materiały spotykane w nowoczesnych, zrównoważonych łazienkach. Pokryte szlachetną emalią wanny, powierzchnie prysznicowe oraz umywalki KALDEWEI stanowią doskonałe dopełnienie współczesnej  przestrzeni łazienkowej.
 
Odpowiedzialność za środowisko naturalne wpisana w DNA KALDEWEI 
Odpowiedzialność za środowisko naturalne stanowi ważną część firmowego DNA KALDEWEI. ,,Nasza firma istnieje od ponad 100 lat. Chcemy, aby przyszłe pokolenia mogły również żyć na czystej planecie” – mówi Franz KALDEWEI Dyrektor Zarządzający w firmie KALDEWEI. Dlatego KALDEWEI nie tylko stawia na wykorzystanie naturalnych zasobów i zrównoważonych surowców, ale także aktywnie angażuje się we współpracę z World Wide Fund For Nature (WWF) i jako sponsor wspiera program ochrony wód morskich, mający na celu redukcję ilości odpadów z tworzyw sztucznych w akwenach wodnych na świecie.

 

Źródło: KALDEWEI GmbH & Co. KG Prosimy o egzemplarz druku.

Tekst
docx  |  2 MB
Wszystkie obrazy
zip  |  23 MB
1_Grafik_Plastik_im_Bad
3d
3 MB

Jak wynika z danych zebranych przez firmę Heinze opublikowanych w formie panelu poświęconego technice sanitarnej w gospodarstwach domowych, tylko w roku 2019 w Niemczech w nowo wybudowanych, modernizowanych i remontowanych obiektach mieszkaniowych zainstalowano blisko 300 000 akrylowych wanien oraz ponad 300 000 akrylowych brodzików. To daje w sumie blisko 12.000 ton plastiku, które co roku trafiają do łazienek w Niemczech.

1_Grafik_Plastik_im_Bad

2_Kaldewei_Nachhaltige_Produkte_Stahl-Emaille
< DIN A4
1 MB

Nigdy wcześniej społeczna świadomość na temat przyjaznej dla środowiska budowy i renowacji nie była tak duża. Stal emaliowana KALDEWEI jest produkowana z naturalnych surowców i dlatego ulega 100% recyklingowi. Ten szlachetny materiał jest wytwarzany z wykorzystaniem najnowszych osiągnięć i dlatego jest przyjazny dla środowiska. Na zdjęciu: wanna Meisterstück Emerso, umywalki Emerso, emaliowane powierzchnie prysznicowe Conoflat.

Source: © KALDEWEI  |  2_KALDEWEI_Nachhaltige_Produkte_Stahl-Emaille

3_Kaldewei_Emaille_Rohstoffe
< DIN A4
4 MB

Do produkcji szlachetnej stali emaliowanej KALDEWEI wykorzystuje surowce pochodzenia naturalnego.

Source: © KALDEWEI/Evelyn Dragan  |  3_KALDEWEI_Emaille_Rohstoffe

4_Kaldewei_Schmelze
< DIN A4
5 MB

KALDEWEI jest jedynym producentem z branży sanitarnej, który wytapia emalię we własnym piecu emalierskim.

Source: © KALDEWEI/Evelyn Dragan  |  4_KALDEWEI_Schmelze

5_Kaldewei_Qualitätsversprechen
< DIN A4
4 MB

Rozwiązania łazienkowe KALDEWEI wytwarzane są w zrównoważonym procesie produkcyjnym i spełniają najwyższe standardy jakościowe. Podczas całego cyklu produkcyjnego każdy z produktów KALDEWEI przechodzi kilka kontroli jakościowych.

Source: © KALDEWEI/Evelyn Dragan  |  5_KALDEWEI_Qualitätsversprechen

6_Kaldewei_Emaille_Oberfläche
< DIN A4
3 MB

Stal emaliowana jest nie tylko wyjątkowo trwała. Ten unikalny materiał zachwyca niezwykłą optyką oraz doskonałą funkcjonalnością. W łazience, która jest najbardziej intymnym miejscem w domu, chcemy mieć kontakt z naturalnymi materiałami, w przeciwieństwie do plastiku czy innych tworzyw obciążających środowisko.

Source: @ KALDEWEI  |  6_KALDEWEI_Emaille_Oberfläche