(PL)
Prasa
Aktualności
Detail

„Dla nas świadome ekologicznie działanie nie kończy się na wysyłce towaru“

KALDEWEI, Ahlen, styczeń 2021 – Jeśli chcemy pozostawić po sobie ziemię, na której będą mogły żyć kolejne pokolenia nasze społeczeństwo musi działać w sposób bardziej zrównoważony i świadomy ekologicznie. Firma KALDEWEI zdaje sobie sprawę z odpowiedzialności, która na nas ciąży. Już od ponad 100 lat rodzinna firma z Ahlen wykorzystuje naturalne surowce i przekształca je w trwałe, nadające się do recyklingu produkty sanitarne ze stali emaliowanej. Jednak zaangażowanie  niemieckiego producenta nie kończy się wraz z wysyłką gotowych produktów. KALDEWEI nawiązało długoterminową współpracę z organizacją środowiskową WWF w ramach programu mającego na celu ochronę zasobów wodnych w morzach i oceanach. Producent jest także członkiem Niemieckiej Rady Zrównoważonego Budownictwa (DGNB),  oraz pierwszą firmą z branży sanitarnej, która dla swoich produktów otrzymała deklaracje środowiskowe EPD wydane przez Instytut Budownictwa i Ochrony Środowiska (IBU). To sprawia, że KALDEWEI jest jednym z pionierów w branży sanitarnej w promowaniu zrównoważonego budownictwa. 

KALDEWEI wspiera inicjatywę organizacji WWF
„Nasza świadomość ekologiczna nie kończy się za bramą naszego zakładu, lecz sięga znacznie dalej. Dlatego jako pierwszy niemiecki producent wyposażenia łazienek od 2017 roku aktywnie współpracujemy z organizacją środowiskową WWF angażując się w program ochrony wód morskich w Wietnamie.” – mówi Franz KALDEWEI Dyrektor Zarządzający w firmie KALDEWEI. Chodzi o modelowy projekt o nazwie „Long An“ w delcie Mekongu, który walczy z przyczynami zanieczyszczenia wód morskich odpadami z tworzyw sztucznych. Naszym celem jest wypracowanie mechanizmów regulujących prawidłową gospodarkę odpadami komunalnymi oraz programów umożliwiających recykling wyrobów z tworzyw sztucznych, aby jak najmniej plastiku trafiało do akwenów wodnych. 

Dzięki wsparciu firmy KALDEWEI, które umożliwiło przeprowadzenie wstępnych badań oraz działań pilotażowych organizacja WWF zdołała przekonać Ministerstwo Ochrony Środowiska, Ochrony Przyrody oraz Bezpieczeństwa Reaktorów Atomowych (BMU) jak duży potencjał ma ten projekt. Z tego powodu BMU  zagwarantowało organizacji WWF wsparcie dla tego programu aż do 2023 roku. ,,Tylko dzięki pomocy firmy KALDEWEI udało się przekształcić ideę w obiecujący projekt mający na celu skuteczne zwalczanie przyczyn obecności plastikowych odpadów w akwenach morskich“ – podkreśla Bernard Bauske z organizacji WWF. 

Certyfikaty oraz partnerstwa sprawiają, że zrównoważone budownictwo zaczyna być mierzalne
„Potrzebujemy większego społecznego zrozumienia, czym jest zrównoważone budownictwo. Musi być mierzalne, możliwe do zastosowania oraz porównywalne.  Jesteśmy do tego zobowiązani jako członek Niemieckiej Rady Zrównoważonego Budownictwa“- mówi Franz KALDEWEI. System certyfikacji pomaga społeczeństwu wypracować odpowiednie standardy w planowaniu, budownictwie i eksploatacji, zapewnia również dużo większe bezpieczeństwo przyszłych projektów. Dane EPD są podstawą oceny zrównoważonego rozwoju w krajowych oraz międzynarodowych systemach certyfikacji budynków takich jak DGNB, Systemie Oceny Zrównoważonego Budownictwa (BNB) lub na poziomie międzynarodowym w LEED czy BREEAM. Długi okres użytkowania potwierdzony 30-letnią gwarancją producenta oraz zdolność do recyklingu odróżniają rozwiązania łazienkowe ze stali emaliowanej KALDEWEI od  produktów wykonanych z tworzyw sztucznych. Zgodnie ze standardami DGNB KALDEWEI ma więc istotny wpływ na rozwój budownictwa przyjaznego dla środowiska i neutralnego dla klimatu. 

W celu dalszego zwiększania świadomości na temat zrównoważonego budownictwa wśród ekspertów oraz inwestorów KALDEWEI współpracuje z wieloma partnerami oraz grupami architektów, w tym również z InteriorPark. Jest to jedna z wiodących platform zajmujących się tematyką zrównoważonej architektury wnętrz oraz projektowania z wykorzystaniem materiałów podlegających recyklingowi. „Konsumentom nie jest łatwo przy każdej decyzji zakupowej analizować dostępne alternatywy, a następnie dokonać właściwego wyboru. Wszyscy gracze na rynku muszą kontynuować edukację społeczeństwa.”- mówi Tina Kammer, architekt oraz współzałożycielka platformy InteriorPark.  

KALDEWEI jest doskonałym przykładem na to jak można łączyć ze sobą najwyższe wymagania w zakresie trwałości, jakości oraz estetyki. 

 

Źródło: KALDEWEI GmbH, & Co. KG Prosimy o egzemplarz druku.

Tekst
docx  |  2 MB
Wszystkie obrazy
zip  |  8 MB
1_Kaldewei_Nachhaltigkeit
< DIN A4
3 MB

Firma KALDEWEI, zarządzana aktualnie przez 4 pokolenie rodziny KALDEWEI stawia na wyjątkowy materiał – stal emaliowaną, która jest w 100 % wytwarzana z naturalnych surowców. KALDEWEI jest jedynym producentem z branży sanitarnej w Niemczech, który wszystkie swoje produkty wytwarza samodzielnie w pełnym łańcuchu wartości.

Source: @ KALDEWEI  |  1_KALDEWEI_Nachhaltigkeit

2_Kaldewei_Stahl_Emaille

2 MB

Od ponad 100 lat rodzinna firma z Ahlen wykorzystuje naturalne surowce do produkcji trwałych i zrównoważonych artykułów sanitarnych ze stali emaliowanej.

2_KALDEWEI_Stahl_Emaille

3_Kaldewei_WWF_Initiative

3 MB

Głównym celem partnerskiej współpracy pomiędzy KALDEWEI i organizacją WWF jest projekt mający na celu poprawę gospodarki odpadami komunalnymi w delcie rzeki Mekong w Wietnamie, a w dalszej perspektywie znaczną redukcję ilości odpadów z tworzyw sztucznych w wodzie morskiej.

3_KALDEWEI_WWF_Initiative

4_Kaldewei_WWF_Kooperation

766 KB

Od grudnia 2017, KALDEWEI we współpracy z organizacją WWF aktywnie wspiera program ochrony naturalnych zasobów morskich.

4_KALDEWEI_WWF_Kooperation