(PL)
Prasa
Aktualności
Detail

Bryan Adams dla KALDEWEI

KALDEWEI, Ahlen, październik 2020. Legendarny muzyk i fotograf Bryan Adams wykorzystując potencjał zdjęć daje świadectwo zaangażowania oraz świadomości znaczenia higieny w dzisiejszych kontrowersyjnych czasach. Na zlecenie firmy KALDEWEI Adams z wielką dbałością o szczegóły przedstawia intymne spojrzenie na temat ludzkiej bliskości: zachowując podstawowe środki ostrożności oraz przestrzegając higieny podajemy sobie ręce – rodzinie, przyjaciołom, partnerom.

Dzięki projektowi ,,Natural Union” narodziła się ścisła współpraca pomiędzy Bryanem Adamsem i firmą KALDEWEI. Adams ze swoim empatycznym, profesjonalnym podejściem przygotowuje aranżację kolekcji cienkościennych umywalek w kształcie misy na rok 2021 rozwijając motywy, które mają silny charakter oraz emocjonalnie ważne przesłanie. Projekt ,,Natural Union“ może na pierwszy rzut oka zaprzeczać nakazowi utrzymywania dystansu społecznego. Ale jeśli poważnie traktujemy naszą odpowiedzialność za środowisko i innych ludzi jesteśmy sobie bardziej bliscy niż kiedykolwiek wcześniej. Wszyscy jesteśmy ze sobą związani w naturalny sposób, dlatego mamy obowiązek okazywać szacunek sobie nawzajem i otaczającej nas naturze – codzienne gesty takie jak mycie rąk, są w tej chwili ważniejsze niż kiedykolwiek wcześniej” – mówi fotograf o idei przyświecającej projektowi kampanii. 

Pod koniec sierpnia w berlińskim studiu spotkało się sześć osób w różnym wieku, różnej płci i narodowości. Na fotografiach widzimy zmysłowe dotknięcia dłoni o silnym charakterze pod strumieniem płynącej wody. W naturalny sposób nasuwa się skojarzenie z firmą KALDEWEI, która od ponad stu lat wytwarza wyroby ze stali emaliowanej – produkty, które dzięki naturalnym składnikom nadają każdej powierzchni wyjątkowy charakter. 

Fotograf Bryan Adams
Obok muzyki Bryan Adams interesuje się również fotografią. Uwagę zwraca jego zdolność do wychwytywania niuansów. Wiele prac Bryana Adamsa jest efektem jego zaangażowania społecznego.  Jego fotografie były wielokrotnie nagradzane, a także wystawiane w prestiżowych galeriach takich jak: Somerset House, Photokina, Kunsthalle Mainz czy NRW Forum Düsseldorf. Adams niestrudzenie angażuje się w działalność dla potrzebujących na całym świecie. 

Ze stali i szkła powstaje stal emaliowana 
Stal i szkło – to dwa całkowicie naturalne materiały, cenione na świecie od tysięcy lat. Każdy z nich ma wyjątkowe właściwości, a w postaci stali emaliowanej są ze sobą nierozerwalnie połączone. Produkty KALDEWEI są w 100 % produkowane w Niemczech i od wielu lat są synonimem wyjątkowego wzornictwa. Od pokoleń najpilniej strzeżoną tajemnicą firmy jest receptura emalii. Po naniesieniu emalii na stal powstaje idealnie gładka powierzchnia, która jest elegancka, trwała i higienicznie czysta. Stal emaliowana podlega 100% recyklingowi dzięki czemu jest jednym z najbardziej ekologicznych materiałów w łazience. 

Firma KALDEWEI
KALDEWEI to niemiecka firma rodzinna, która od ponad 100 lat zajmuje się wytwarzaniem stali emaliowanej. Obecnie tej działalności poświęca się już 4 pokolenie. W produktowym portfolio firmy KALDEWEI znajdują się wanny, powierzchnie prysznicowe, umywalki a także kompletne rozwiązania montażowe przeznaczone zarówno do obiektów użyteczności publicznej, jak i do łazienek prywatnych. Unikalne rozwiązania łazienkowe wykonane z cennej stali emaliowanej KALDEWEI można po zakończeniu wyjątkowo długiego okresu eksploatacyjnego poddać w 100% recyklingowi. W ten sposób producent wyposażenia z segmentu premium wnosi duży wkład w rozwiązania przyjazne dla środowiska. 
Firma KALDEWEI nawiązała długofalową współpracę jako partner organizacji WWF- z programem wsparcia ochrony wód morskich, który skupia się na ograniczeniu ilości odpadów z tworzyw sztucznych w oceanach. A wszystko to z odpowiedzialności za środowisko naturalne i kolejne pokolenia.   

Umywalki w kształcie misy Ming i Miena - wykonane ze stali emaliowanej 
Umywalka Ming jest wyrazem subtelnego wyrafinowania. Wypukłe, zakrzywione linie tworzą zmysłową sylwetkę, a neutralna, powściągliwa kolorystyka ograniczająca się do odcieni bieli i czerni gwarantuje szerokie spektrum zastosowań. Nie ma znaczenia czy chodzi o klasyczne wnętrze czy eksperymentalną aranżację – ponadczasowa elegancja nowej umywalki Ming pozostawia miejsce na wizje, które zmienią łazienkę w miejsce odpoczynku zgodnie z zasadą zrównoważonego projektowania. Model Ming dostępny jest w 4 kolorach: czarnym lava matowym, czarnym, białym błyszczącym oraz białym matowym. 

Za to Miena umiejętnie wprowadza do łazienki mocne akcenty kolorystyczne – intensywny granat oraz odcienie fioletu. Dosyć powściągliwy design pozostawia miejsce na zabawę kolorami zmieniając łazienkę w przytulną przestrzeń do odpoczynku i relaksu. Stal emaliowana sprawia, że dzięki kolorystycznym eksperymentom umywalki stają się prawdziwą ozdobą, trwałą i łatwą w pielęgnacji łazienkową biżuterią, która nawet po wielu latach intensywnej eksploatacji wciąż wygląda jak nowa. Jako zabawny kontrastowy punkt nowe umywalki Miena ożywiają łazienkowe aranżacje. Model Miena dostępny jest w kolorach: „Soft Touch“miętowym, „Sweet Love“ różowym, „Deep Dream“ niebieskim, „Niebieskim Navy” matowym oraz 13 innych. 

 

Źródło: KALDEWEI GmbH, & Co. KG Prosimy o egzemplarz druku.

Tekst
docx  |  582 KB
Wszystkie obrazy
zip  |  28 MB

9 MB

MISA UMYWALKOWA MIENA OKRĄGŁA soft touch

Source: © Bryan Adams  |  1_KALDEWEI_BryanAdams_Miena_Soft_Touch.jpg


11 MB

MISA UMYWALKOWA MING alpinweiß

Source: © Bryan Adams  |  2_KALDEWEI_BryanAdams_Ming_Alpinweiss.jpg


9 MB

MISA UMYWALKOWA MIENA OKRĄGŁA sweet love

Source: © Bryan Adams  |  3_KALDEWEI_BryanAdams_Miena_Sweet_Love.jpg


9 MB

MISA UMYWALKOWA MIENA OKRĄGŁA deep dream

Source: © Bryan Adams  |  4_KALDEWEI_BryanAdams_Miena_Deep_Dream.jpg


8 MB

MISA UMYWALKOWA MIENA OKRĄGŁA navyblue matt

Source: © Bryan Adams  |  5_KALDEWEI_BryanAdams_Miena_Navyblue_Matte.jpg


10 MB

MISA UMYWALKOWA MIENA OKRĄGŁA navyblue matt

Source: © Bryan Adams  |  6_KALDEWEI_BryanAdams_Miena_Navyblue_Matte.jpg


10 MB

MISA UMYWALKOWA MING lavaschwarz matt

Source: @ Bryan Adams  |  7_KALDEWEI_BryanAdams_Ming_Lavaschwarz.jpg