(PL)
Prasa
Aktualności
Detail

Zrównoważone budownictwo z rozwiązaniami łazienkowymi ze stali emaliowanej KALDEWEI

KALDEWEI, Ahlen, wrzesień 2020 – W gminie Winzendorf-Muthmannsdorf w Austrii idea zrównoważonego budownictwa spotyka się z wyjątkowym designem. Na działce o powierzchni 1600 m2, na terenie czynnej winnicy, wśród drzew winorośli, w absolutnej harmonii z otaczającą naturą stoi dom jednorodzinny. Już zewnętrzna fasada budynku wykonana z okładziny z palonego modrzewia zwraca uwagę unikalną, przyjazną środowisku formą architektoniczną. Filozofia zrównoważonego budownictwa znalazła odzwierciedlenie również w środku zalanego naturalnym światłem domu o otwartej strukturze przestrzennej, docierając nawet do łazienki. Architekt Oliver Steinbauer właściciel pracowni STEINBAUER architektur+design, Wiener Neustadt wybrał efektowną i bardzo trwałą wannę Conoduo firmy KALDEWEI idealnie współgrającą z przyjazną środowisku koncepcją tej wyjątkowej inwestycji. Wanna wykonana jest ze szlachetnej stali emaliowanej produkowanej z surowców pochodzenia naturalnego, dlatego po zakończeniu okresu eksploatacyjnego produkt może być w 100% ponownie przetworzony.

Domizil jako przykład zrównoważonego budownictwa o stylowym wzornictwie 
We wnętrzach nowo wybudowanego domu, na niższych kondygnacjach, dominują: stropy z piaskowanego betonu, stal, jastrych i ogromne przeszklenia. W pokojach domowników znajdziemy biały Corian oraz naturalnie olejowany dąb. W pomieszczeniach od strony wschodniej uwagę zwracają dyskretne, doświetlające wnętrza szczeliny. Wszystkie meble zaprojektowane w technologii ,,do zabudowy‘‘ wykonano ze szczotkowanego dzikiego dębu połączonego z pojedynczymi elementami wykonanymi z marmuru pochodzącego z pobliskiego kamieniołomu  w Engelsbergu. Kolejną atrakcją jest piwnica na wino, którą dla zapewnienia odpowiedniej temperatury umieszczono głęboko pod ziemią. „Jeśli posiadłość była od pokoleń rodzinną winnicą, to od samego początku nadrzędną sprawą było zachowanie ponadczasowego charakteru  tego projektu oraz jego harmonii z naturą“ – mówi architekt Oliver Steinbauer.  

Inwestor stawia na elegancję oraz rozwiązania przyjazne środowisku także w łazience
W tym wyjątkowym projekcie łazienkę umieszczono na antresoli. Centralnym punktem pomieszczenia, z którego rozciąga się fantastyczny widok na Engelsberg od północnego zachodu, jest zabudowana na równi z poziomem podłogi wanna Conoduo firmy KALDEWEI. Również w tym przypadku wyraźnie widać dążenie inwestora do stosowania rozwiązań przyjaznych środowisku. Wanna Conoduo wykonana jest bowiem ze  stali emaliowanej KALDEWEI,  stanowiącej unikalne połączenie stali i szkła. Stal emaliowana KALDEWEI produkowana jest wyłącznie z surowców pochodzenia naturalnego i po zakończeniu okresu eksploatacji może być poddana procesowi recyklingu i w 100% ponownie wykorzystana.  Emaliowana powierzchnia wanny jest trwała, odporna na uszkodzenia, higieniczna i bardzo łatwa w pielęgnacji. Wyjątkowo długi okres użytkowania produktów ze stali emaliowanej KALDEWEI potwierdza 30-letnią gwarancją.  ,,Wanna wykonana ze stali emaliowanej doskonale komponuje się z otwartymi przestrzeniami, z różnorodnością pomieszczeń oraz pewną powściągliwością w zastosowaniu materiałów w tym obiekcie” – mówi Oliver Steinbauer.

Wzornictwo modelu Conoduo idealnie wpisuje się w stylistykę tego wyjątkowego miejsca. Conoduo charakteryzuje się purystycznym designem oraz ponadczasową elegancją, której dopełnieniem są delikatna pokrywa odpływu oraz pokrętło przelewu wykonane ze stali emaliowanej w kolorze wanny. To właśnie dzięki takim detalom 
wanna spełnia najwyższe standardy w zakresie wzornictwa oraz estetyki i doskonale komponuje się z charakterem tego unikalnego obiektu. Nic więc nie stoi na przeszkodzie aby rozkoszować się relaksująca kąpielą w środku zabytkowej winnicy. W tej szczególnej atmosferze warto sięgnąć po kieliszek wina i delektować się jego doskonałym aromatem. 

 Projekt: AVOS

Inwestor: prywatny
Lokalizacja: 2722 Winzendorf-Muthmannsdorf, Austria
Powierzchnia działki: 1.600 m²
Powierzchnia mieszkalna: 150 m²
Powierzchnia użytkowa : 35 m²
Powierzchnia zabudowy: 98 m²
Projekt powstał w latach: 2012–2017
Czas realizacji inwestycji: 2017–2018
Konstrukcja: cegła, szkielet stalowy
Fasada: palony modrzew
Dach: dach płaski pokryty czarnym żwirem
Wysokość pomieszczeń: 2,50 m do 4,20 m w dwóch poziomach 
Sufity: sufity podwieszane wykonane z piaskowanego betonu
Podłogi: betonowe posadzki, szczotkowany dziki dąb
Ogrzewanie: powietrzna pompa ciepła 
Wanna: model Conoduo wykonany ze stali emaliowanej KALDEWEI 
 


 

Źródło: KALDEWEI GmbH, & Co. KG Prosimy o egzemplarz druku.

Tekst
docx  |  1 MB
Wszystkie obrazy
zip  |  31 MB
01_AVOS_Exterior_View

11 MB

Naturalna konstrukcja oraz przemyślany dobór materiałów sprawiają, że bryła budynku doskonale komponuje się z krajobrazem otaczającej go winnicy.

Source: © STEINBAUER architektur+design  |  01_AVOS_Exterior_View

02_AVOS_Interior_View

5 MB

Dzięki odpowiedniemu doborowi oświetlenia dziennej strefy mieszkalnej otwarta struktura przestrzenna domu jest widoczna nawet w nocy.

Source: © STEINBAUER architektur+design  |  02_AVOS_Interior_View

03_Kaldewei_Conoduo

6 MB

Wanna Conoduo firmy KALDEWEI idealnie sprawdza się w projektach budowlanych zgodnych z zasadami zrównoważonego rozwoju. Produkt wykonany jest z wytrzymałej stali emaliowanej KALDEWEI, która charakteryzuje się bardzo długim okresem użytkowania i która w 100% podlega recyklingowi.

Source: © STEINBAUER architektur+design  |  03_KALDEWEI_Conoduo

04_Kaldewei_Conoduo

5 MB

Tak jak ten unikalny obiekt mieszkalny wanna Conoduo spełnia najwyższe standardy w zakresie designu oraz estetyki. Model ten charakteryzuje purystyczne wzornictwo oraz ponadczasowa elegancja. Idealne dopełnienie szlachetnej formy wanny stanowią delikatna pokrywa odpływu oraz pokrętło przelewu, wykonane ze stali emaliowanej w tym samym kolorze.

Source: © STEINBAUER architektur+design  |  04_KALDEWEI_Conoduo

05_Kaldewei_Conoduo

4 MB

Relaksująca kąpiel pośród krzewów winorośli: w tej wyjątkowej atmosferze można delektować się szlachetnym winem z własnej winnicy.

Source: © STEINBAUER architektur+design  |  05_KALDEWEI_Conoduo