(PL)
Prasa
Aktualności
Detail

Model Cayonoplan Multispace uhonorowany nagrodą Red Dot Award

KALDEWEI, Ahlen, maj 2020. Najnowszy produkt KALDEWEI umożliwia stworzenie na niewielkiej przestrzeni komfortowej łazienki bez barier. Ten wyjątkowy model, stanowiący niewątpliwie nowatorskie rozwiązanie, oczarował nie tylko profesjonalistów: projektantów, architektów czy inwestorów. W tegorocznej edycji konkursu Red Dot Award emaliowana powierzchnia prysznicowa Cayonoplan Multispace zdobyła główną nagrodę w kategorii Product Design 2020. Nowy brodzik KALDEWEI nagrodzono za wyjątkową innowacyjność oraz estetykę. Warto przypomnieć, że konkurs o nagrodę Red Dot Award jest jednym z najważniejszych międzynarodowych konkursów w dziedzinie wzornictwa oraz architektury produktu. Nagrody Red Dot przyznawane są co roku przez  40- osobowe jury składające się z międzynarodowych ekspertów. Tytuł Red Dot, który jest bezsprzecznie najbardziej prestiżowym i najbardziej rozpoznawalnym wyróżnieniem z zakresu wzornictwa i designu otrzymują najlepsze projekty w dziedzinie estetyki, materiałów, ergonomii oraz funkcjonalności.

,,Przyznając nam tę szczególną nagrodę jury konkursu doceniło nie tylko wyjątkowe wzornictwo naszego nowego rozwiązania łazienkowego. Dla nas wyróżnienie to oznacza również potwierdzenie doskonałych właściwości użytkowych niezwykłej kombinacji materiałów jaką jest stal emaliowana KALDEWEI. To unikalne połączenie stali i szkła, charakteryzujące się trwałością, odpornością na uszkodzenia, długim okresem użytkowania oraz wysokim poziomem higieny stanowi od dziesięcioleci podstawę istnienia marki KALDEWEI” – mówi Yvonne Piu, Dyrektor ds. marketingu KALDEWEI. ,,Model Cayonoplan Multispace pozwala przekształcić nawet niewielkich rozmiarów łazienkę, w zorientowaną na design, nowoczesną strefę kąpielową bez barier. Stanowi to niewątpliwie dużą zaletę dla architektów i instalatorów. Oprócz wyjątkowego wzornictwa powierzchnia prysznicowa Cayonoplan Multispace oferuje maksymalny komfort użytkowania. Ponadto spełniając normy obowiązujące dla produktów stosowanych w łazienkach dla osób niepełnosprawnych daje możliwość ubiegania się o dodatkowe fundusze na modernizację i wyposażenie łazienki bez barier.”

Łazienka bez barier na niewielkiej przestrzeni

Zabudowywany na równi z podłogą model Cayonoplan Multispace firmy KALDEWEI jest pierwszą certyfikowaną emaliowaną powierzchnią prysznicową, która spełnia wszystkie wymagania obowiązujące dla wyposażenia tzw. łazienki bez barier. Jednocześnie dzięki bezprogowemu montażowi powierzchnia brodzika Cayonoplan Multispace może być zaliczona do 60 procent przestrzeni w łazience, po której może poruszać się osoba niepełnosprawna. Wykorzystując nowe systemowe rozwiązanie KALDEWEI nawet małe łazienki o powierzchni nieprzekraczającej 4m2 można urządzić zgodnie z wymaganiami obowiązującymi dla łazienek bez barier. Model Cayonoplan Multisppace jest dostępny we wszystkich 12 naturalnych barwach kolekcji Coordinated Colours a ponadto jest standardowo wyposażony w wykończenie przeciwpoślizgowe Secure Plus.

Cayonoplan Multispace: po prostu doskonały pod każdym względem

„Zwycięzcy konkursu Red Dot udowodnili wielokrotnie, że udało im się stworzyć produkty doskonałe, w najprawdziwszym tego słowa znaczeniu. Produkty, które zachwycają nas nie tylko wyjątkową estetyką, ale także ogromną funkcjonalnością.   Zdobywcy tytułu Red Dot przesuwają granice i ustanawiają nowe standardy w swoich branżach. Serdecznie gratuluję im tego sukcesu.” -  mówi profesor doktor Peter Zec, inicjator konkursu oraz dyrektor generalny Red Dot.

 

Firma KALDEWEI

Ponad 100 lat KALDEWEI – założona w roku 1918 firma Franz KALDEWEI GmbH, & Co. KG zarządzana obecnie przez 4 pokolenie rodziny KALDEWEI jest światowym liderem w produkcji najwyższej jakości elementów wyposażenia łazienek wykonanych ze szlachetnej stali emaliowanej. Na portfolio niemieckiego producenta w segmencie premium składa się ponad 600 modeli brodzików, umywalek i wanien stanowiących kompletne rozwiązania systemowe przeznaczone do obiektów użyteczności publicznej i łazienek prywatnych. Produkty KALDEWEI charakteryzuje harmonijna stylistyka oraz jednorodność materiału, z którego są wykonane. Wieloletnia współpraca z renomowanymi biurami projektowymi zaowocowała ponad 150 prestiżowymi nagrodami i wyróżnieniami za design. Za wyjątkowy sposób zarządzania marką KALDEWEI został uhonorowany nagrodą główną i złotym medalem w konkursie German Brand Award. W 2018 roku firma rozpoczęła długofalową współpracę z międzynarodową organizacją przyrodniczą i środowiskową WWF. W ramach tej współpracy KALDEWEI intensywnie wspiera program ochrony wód morskich, który ma na celu redukcję ilości odpadów z tworzyw sztucznych w oceanach.

Źródło: KALDEWEI GmbH, & Co. KG Prosimy o egzemplarz druku.

Wszystkie obrazy
zip  |  2 MB
Tekst
docx  |  886 KB
DIN A4
2 MB

Najnowszy produkt KALDEWEI umożliwia stworzenie na niewielkiej przestrzeni komfortowej łazienki bez barier. Ten wyjątkowy model, stanowiący niewątpliwie nowatorskie rozwiązanie, oczarował nie tylko profesjonalistów: projektantów, architektów czy inwestorów. W tegorocznej edycji konkursu o nagrodę Red Dot Award emaliowana powierzchnia prysznicowa Cayonoplan Multispace zdobyła główną nagrodę w kategorii Product Design 2020 za unikalne wzornictwo oraz wyjątkową estetykę. Warto przypomnieć, że konkurs ten jest jednym z najważniejszych międzynarodowych konkursów w dziedzinie wzornictwa oraz architektury produktu. Na zdjęciu: powierzchnia prysznicowa KALDEWEI Cayonoplan Multispace w kolorze czarnym Lava matowym z wykończeniem przeciwpoślizgowym Secure Plus

Source: © KALDEWEI  |  1_KALDEWEI_Cayonoplan_Multispace

< DIN A4
1,004 KB

Emaliowana powierzchnia prysznicowa Cayonoplan Multispace jest dostępna we wszystkich 12 naturalnych barwach kolekcji Coordinated Colours. Model ten jest standardowo wyposażony w wykończenie przeciwpoślizgowe Secure Plus. Na zdjęciu: emaliowana powierzchnia prysznicowa Cayonoplan Multispace we wszystkich 12 naturalnych barwach kolekcji Coordinated Colours

Source: © KALDEWEI  |  2_KALDEWEI_Cayonoplan_Multispace


2 MB

,,Wykonana z wysokiej jakości stali emaliowanej powierzchnia prysznicowa Cayonoplan Multispace pozwala przekształcić niewielkich rozmiarów łazienkę, w zorientowaną na design, nowoczesną strefę kąpielową bez barier“ – mówi Yvonne Piu Dyrektor ds.marketingu KALDEWEI. Na zdjęciu: emaliowana powierzchnia prysznicowa KALDEWEI Cayonoplan Multispace w kolorze białym z wykończeniem antypoślizgowym Secure Plus oraz umywalka Puro w kolorze białym

Source: © KALDEWEI  |  3_KALDEWEI_Cayonoplan_Multispace


726 KB

22 czerwca na wystawie „Design on Stage“ zorganizowanej przez Muzeum Red Dot Design w Essen, zostanie zaprezentowana emaliowana powierzchnia prysznicowa KALDEWEI Cayonoplan Multispace, która w tegorocznej edycji konkursu Red Dot Award zwyciężyła w kategorii Product Design 2020. Na wystawie będzie można zobaczyć także 18.000 innych eksponatów – zwycięzców poprzednich edycji konkursu.

Source: © Red Dot Award 2020  |  4_Red_Dot_Award