(PL)
Prasa
Aktualności
Detail

Rozwiązania do łazienek bez barier w budownictwie mieszkaniowym

KALDEWEI, Ahlen, grudzień 2019. – Branża mieszkaniowa stoi przed poważnym wyzwaniem: lata zaległości w remontach i szybko starzejące się społeczeństwo doprowadziły do tego, że w ciągu najbliższych kilku lat duża część łazienek będzie musiała zostać gruntownie zmodernizowana i dostosowana do potrzeb osób starszych. Najemcy oczekują nie tylko tego, aby nowe wyposażenie było funkcjonalne. Łazienka powinna być dobrze zaprojektowana i zapewniać swobodę poruszania się na każdym etapie życia seniora. Celem takiej modernizacji powinno być stworzenie komfortowej strefy relaksu dla pokolenia 60+ bez utrudnionego wejścia do wanny oraz wysokich progów w strefie prysznica. Jako kompetentny partner w dziedzinie wyposażenia łazienek bez barier KALDEWEI podpowiada, które rozwiązania są szczególnie polecane osobom starszym i jakie udogodnienia warto wprowadzić, nie obciążając nadmiernie budżetu. 
  
Właścicielom nieruchomości modernizacja łazienek opłaca się z dwóch powodów: odnowione łazienki zwiększają wartość nieruchomości, a ponadto koszty remontu można częściowo uwzględnić w czynszu płaconym przez lokatorów. Inwestycje w trwałe wyposażenie łazienek, dostosowane do potrzeb osób starszych, okazują się być szczególnie opłacalne, ponieważ państwo przy pomocy różnego typu dotacji finansowych wspiera tworzenie odpowiedniej przestrzeni życiowej dla seniorów.  

Emaliowane powierzchnie prysznicowe: montaż w płaszczyźnie podłogi, absolutna szczelność
Jednym z najbardziej popularnych rozwiązań preferowanych przez inwestorów podczas modernizacji łazienek jest płaski brodzik zabudowany na równi z podłogą.  Taki sposób organizacji mokrej strefy prysznica zapewnia wygodne wejście i wyjście z kabiny bez niebezpiecznych progów, ponieważ cała przestrzeń łazienkowa znajduje się na jednym poziomie. Firma KALDEWEI – niemiecki producent trwałych rozwiązań łazienkowych ze stali emaliowanej - oferuje ponad 100 000 możliwości aranżacji strefy prysznicowej w oparciu o emaliowane powierzchnie prysznicowe montowane w płaszczyźnie podłogi. W remontowanych łazienkach doskonale sprawdzają się superpłaskie brodziki w dużych rozmiarach, które można łatwo zainstalować w miejscu wysłużonej wanny. Emaliowane powierzchnie prysznicowe są niezwykle wytrzymałe, odporne na uszkodzenia, a ponadto łatwe w pielęgnacji i absolutnie szczelne. Komfort oraz bezpieczeństwo pod prysznicem gwarantuje prawie niewidoczne dla oka wykończenie przeciwpoślizgowe Secure Plus. Ten rodzaj wykończenia dla wielu modeli dostępny jest bez dodatkowej dopłaty. 

Przemyślana zabudowa umywalki dla większej swobody ruchów
Doskonałym uzupełnieniem zabudowanych w płaszczyźnie podłogi emaliowanych powierzchni prysznicowych są produkowane w wielu rozmiarach, wzorach oraz wariantach montażu umywalki wykonane ze stali emaliowanej KALDEWEI. Modele ścienne oraz nablatowe zapewniają swobodny dostęp do strefy umywalkowej również osobom poruszającym się na wózku inwalidzkim. Dla osób, które nie chcą rezygnować z miejsca do przechowywania kosmetyków i innych potrzebnych w łazience drobiazgów polecamy połączenie umywalki nablatowej czy wpuszczanej w blat z wiszącymi meblami. 

 

Źródło: KALDEWEI GmbH, & Co. KG Prosimy o egzemplarz druku.

Tekst
docx  |  1 MB
Wszystkie obrazy
zip  |  7 MB
1_Kaldewei_bathroom_rebuilding_before_after
> DIN A4
2 MB
1_Kaldewei_bathroom_rebuilding_before_after
< DIN A4
187 KB

Instalowana w płaszczyźnie podłogi emaliowana powierzchnia prysznicowa umożliwiająca komfortowe wejście pod prysznic, szerokie, wygodne ciągi komunikacyjne, brak różnicy poziomów w pomieszczeniu – tak może wyglądać przebudowa przeprowadzona w oparciu o rozwiązania produktowe ze stali emaliowanej KALDEWEI mająca na celu przystosowanie łazienki do potrzeb seniora lub osoby niepełnosprawnej. Emaliowana powierzchnia prysznicowa oraz umywalka nablatowa z powierzchnią uszlachetnioną są trwałe, odporne na uszkodzenia i łatwe do utrzymania w czystości. Na zdjęciu po prawej (łazienka po modernizacji): emaliowana powierzchnia prysznicowa KALDEWEI Cayonoplan w kolorze czarnym Lava matowym z wykończeniem przeciwpoślizgowym Secure Plus oraz umywalki nablatowe Puro w kolorze białym.

Source: © KALDEWEI  |  1_KALDEWEI_bathroom_rebuilding_before_after

2_Kaldewei_Cayonoplan
< DIN A4
2 MB

Zabudowane w płaszczyźnie podłogi emaliowane powierzchnie prysznicowe KALDEWEI gwarantują wygodne wejście i wyjście z mokrej strefy prysznica, a dzięki wykończeniu przeciwpoślizgowemu zapewniają komfort oraz bezpieczeństwo pod prysznicem. Na zdjęciu: emaliowana powierzchnia prysznicowa Cayonoplan w kolorze czarnym Lava matowym z wykończeniem przeciwpoślizgowym Secure Plus.

Source: © KALDEWEI  |  2_KALDEWEI_Cayonoplan

3_Kaldewei_Puro
< DIN A4
2 MB

Doskonałym uzupełnieniem instalowanych w płaszczyźnie podłogi emaliowanych powierzchni prysznicowych są dostępne w wielu rozmiarach, wzorach oraz wariantach zabudowy umywalki wykonane ze stali emaliowanej KALDEWEI. Jeśli chcemy zapewnić najemcom więcej miejsca do przechowywania kosmetyków i innych potrzebnych w łazience drobiazgów polecamy połączenie nablatowej lub wpuszczanej w blat umywalki z wiszącą obok szafką. Na zdjęciu: umywalki nablatowe Puro w kolorze białym.

Source: © KALDEWEI  |  3_KALDEWEI_Puro

4_Kaldewei_generation_bath
< DIN A4
2 MB

Jako kompetentny partner branży mieszkaniowej KALDEWEI pokazuje jakie rozwiązania produktowe warto zastosować, aby stworzyć komfortową łazienkę bez barier. Na zdjęciu: emaliowana powierzchnia prysznicowa KALDEWEI Cayonoplan w kolorze czarnym Lava matowym z wykończeniem przeciwpoślizgowym Secure Plus oraz umywalki nablatowe Puro w kolorze białym.

Source: © KALDEWEI  |  4_KALDEWEI_generation_bath