(PL)
Prasa
Aktualności
Detail

Roth stawia na czerwień: hotel Dormero z designerskimi łazienkami

KALDEWEI, Ahlen, październik 2019 – W leżącym u bram Norymbergi, liczącym zaledwie 25.000 mieszkańców mieście Roth Marcus Maximilian Wöhrl, założyciel sieci hoteli Dormero przekształcił będący niegdyś własnością jego dziadków dom mody Wöhrl, w 4-gwiazdkowy obiekt hotelowy klasy Superior. Tak jak w innych hotelach należących do grupy Dormero, również tutaj w wystroju wnętrz prym wiedzie barwa czerwona. W 68 hotelowych pokojach ten najbardziej zmysłowy ze wszystkich kolorów podejmuje ekstrawagancką grę kontrastów z bielą i czernią. W hotelowych łazienkach eleganckie umywalki oraz super płaskie powierzchnie prysznicowe z linii produktowej Cono wykonane ze szlachetnej stali emaliowanej KALDEWEI w kolorze białym stanowią wyraźny kontrapunkt dla czerwonych ścian i czarnych płytek. To stylowe połączenie podkreśla mocny charakter oraz wizerunkową spójność nowo otwartego obiektu.

Z czteropiętrowym budynkiem, w którym dzisiaj mieści się stylowy hotel Dormero, rodzinę Wöhrl łączy wiele ciepłych wspomnień. Od 1949 roku Berta i Rudolf Wöhrl prowadzili w tym miejscu luksusowy dom mody Wöhrl, który zyskał sławę w całych Niemczech. Kiedy w 2017 roku, po blisko 70 latach istnienia, „Modehaus Wöhrl“ został zamknięty, podjęto decyzję o ożywieniu tego wyjątkowego miejsca poprzez stworzenie w jego wnętrzach eleganckiego hotelu. W budynku należało przeprowadzić szeroko zakrojone prace modernizacyjne. I tak w miejscu, gdzie ruchome schody łączyły ze sobą 4 piętra budynku powstało atrium ze szklanym dachem. Charakterystyczne dla „Modehaus Wöhrl“ obrotowe drzwi wejściowe stały się głównym wejściem do hotelowego lobby. W wyniku kompleksowej przebudowy powstało 68 pokoi, restauracja, bar, pięć sal konferencyjnych oraz przestronna strefa Wellness z sekcją Fitness. W marcu 2019 roku na północnym krańcu Pojezierza Frankońskiego otwarto klimatyczny hotel Dormero Roth.    

Szczególny urok: magiczne trio bieli, czerni i czerwieni
Wizerunkowa strategia grupy hotelowej Dormero oparta jest na nowej, świeżej koncepcji wykorzystującej ,,nowoczesne technologie, jasno określone, spójne wzornictwo oraz wyrafinowane detale”. Intensywna czerwień, która jest nieodłączną częścią firmowego wizerunku,  jest w różnych formach obecna także w najnowszym obiekcie Dormero w niemieckim Roth. Czerwone są nie tylko elementy wystroju wnętrz, ale również 3 egzotyczne (niejadowite) żaby żyjące w terrarium ozdabiającym hotelowe lobby, a także sportowe buty wszystkich pracowników. W połączeniu z bielą i czernią aranżacje wnętrz nabierają szczególnego klimatu, stanowiącego o wyjątkowym charakterze tego miejsca.

Łazienki: estetyka i komfort na najwyższym poziomie
Charakterystyczną cechą umywalek nablatowych Cono jest duża powierzchnia odkładcza. Model ten wyznacza nowe standardy w zakresie wzornictwa oraz łatwości obsługi. Dzięki szerokiej gamie dostępnych w ofercie KALDEWEI rozmiarów, umywalki można było dobrać w taki sposób, aby optymalnie wykorzystać dostępną przestrzeń. W łazienkach utrzymanych w intensywnej, barwnej kolorystyce efektowny design modelu Cono w klasycznym białym kolorze stanowi ciekawy, przyciągający uwagę wizualny kontrast. Instalowane na równi z poziomem podłogi super płaskie powierzchnie prysznicowe Conoflat harmonijnie wpisują się w koncepcję łazienkowych aranżacji, gwarantując gościom hotelu komfort na najwyższym poziomie.

Bezpieczeństwo przede wszystkim: ,,wyraźna przewaga” dzięki brodzikom KALDEWEI
„Zdecydowaliśmy się wybrać emaliowane powierzchnie prysznicowe, ponieważ mają wyraźną przewagę nad strefami prysznicowymi wykładanymi płytkami ceramicznymi. Jak pokazuje doświadczenie w przypadku tych ostatnich bardzo często dochodzi do błędów podczas instalacji, poza tym  fugi z biegiem czasu wymywają się, co w konsekwencji może prowadzić do szkód spowodowanych wnikaniem wilgoci w strop. Wybierając emaliowane powierzchnie prysznicowe Conoflat nie ponosimy takiego ryzyka.”– wyjaśnia Michaela Neuner z firmy TETRIS Grundbesitz GmbH & Co. KG, do której należy nieruchomość.

Charakterystyka obiektu Dormero Hotel Roth
Klasyfikacja: 4-gwiazdki klasa Superior
Liczba pokoi: 68
Produkty KALDEWEI: 68 umywalek Cono, 68 powierzchni prysznicowych Conoflat

 

Źródło: KALDEWEI GmbH, & Co. KG Prosimy o egzemplarz druku.

Tekst
docx  |  1 MB
Wszystkie obrazy
zip  |  20 MB
< DIN A4
6 MB

Fasada Hotelu Dormero w Roth: w tej wyjątkowej lokalizacji mieściła się wcześniej siedziba znanego domu mody Wöhrl. Właśnie dlatego miejsce to jest szczególnie bliskie sercu założyciela hotelu Dormero Marcusa Maximiliana Wöhrla i jego rodziny. Wiąże się z nim bowiem wiele rodzinnych historii i wspomnień.

Source: DORMERO Hotel AG  |  1_KALDEWEI_Hotel_Dormero_Roth.jpg

< DIN A4
5 MB

Biały, czerwony i czarny - kolory typowe dla wszystkich obiektów Dormero – znaleźć można również w stylowych pokojach nowo otwartego hotelu we frankońskim Roth.

Source: DORMERO Hotel AG  |  2_KALDEWEI_Hotel_Dormero_Roth.jpg

< DIN A4
6 MB

Kombinacja bieli z czernią dodaje wnętrzom wyjątkowej elegancji i klasy tak charakterystycznych dla wszystkich obiektów hotelowych sieci Dormero. Na zdjęciu: umywalka nablatowa Cono.

Source: DORMERO Hotel AG  |  3_KALDEWEI_Hotel_Dormero_Roth.jpg

< DIN A4
2 MB

We wszystkich 68 pokojach hotelu Dormero Roth najbardziej zmysłowy ze wszystkich kolorów podejmuje ekstrawagancką grę kontrastów z bielą i czernią. W łazienkach intensywna czerwień ścian oraz czerń płytek kontrastują z eleganckimi powierzchniami prysznicowymi oraz umywalkami z linii Cono w kolorze białym. Ta wyszukana, bardzo stylowa kombinacja kolorystyczna dodatkowo podkreśla designerski charakter nowego 4-gwiazdkowego hotelu klasy Superior. Na zdjęciu: emaliowana powierzchnia prysznicowa Conoflat oraz umywalka nablatowa Cono w kolorze białym

Source: DORMERO Hotel AG  |  4_KALDEWEI_Hotel_Dormero_Roth.jpg

< DIN A4
2 MB

W hotelowych łazienkach utrzymanych w intensywnej, pogodnej kolorystyce uwagę zwraca doskonały design białych umywalek nablatowych Cono. Na zdjęciu: emaliowana powierzchnia prysznicowa Conoflat oraz umywalka nablatowa Cono w kolorze białym

Source: DORMERO Hotel AG  |  5_KALDEWEI_Hotel_Dormero_Roth.jpg