(PL)
Prasa
Aktualności
Detail

Stal emaliowana KALDEWEI: materiał na lata

Idealne połączenie dwóch naturalnych materiałów, które wciąż fascynuje i zachwyca. KALDEWEI łączy wytrzymałą stal ze szlachetnym szkliwem tworząc stal emaliowaną o wyjątkowych właściwościach użytkowych. Korzystając z bogatego doświadczenia zebranego na przestrzeni 100 lat istnienia firmy KALDEWEI wprowadza na rynek wysokiej jakości rozwiązania produktowe do łazienek oparte na materiałowej i wzorniczej spójności, które cenione są przez odbiorców na całym świecie.

Obojętnie jaki produkt z oferty KALDEWEI wybierzemy brodzik, wannę czy umywalkę – cały proces produkcyjny każdego z nich odbywa się pod nadzorem KALDEWEI: od wyboru surowca, poprzez produkcję emalii, formowanie stali aż do jej uszlachetnienia poprzez naniesienie na jej powierzchnię warstwy emalii, która zostaje utwardzona przez wypalanie w piecu. KALDEWEI jest obecnie jedynym producentem z branży sanitarnej, który wytwarza emalię we własnym piecu emalierskim. Receptura emalii została opracowana w laboratoriach KALDEWEI, a sam proces przez lata był wielokrotnie udoskonalany. Do produkcji emalii wykorzystywane są surowce sprowadzane z 6 kontynentów. Ich połączenie stanowi fascynujący materiał, który nawet po wielu latach intensywnej eksploatacji błyszczy tak atrakcyjnie jak pierwszego dnia. 

Stal emaliowana KALDEWEI: fascynująca, przekonująca, trwała

Co sprawia, że stal emaliowana KALDEWEI jest tak wyjątkowym materiałem? Jednym z powodów jest jej chroniona receptura, która jest udoskonalana przez firmę od pokoleń. Przez wiele lat intensywnej pracy udało się stworzyć nowoczesny materiał idealnie nadający się do produkcji elementów wyposażenia łazienek. Wyjątkowe właściwości stali i emalii połączone w jedną szlachetną całość - stal emaliowaną KALDEWEI - przekonują partnerów i klientów na całym świecie. Dzięki twardej, odpornej na zarysowania powierzchni rozwiązania produktowe wykonane ze stali emaliowanej są bardzo higieniczne i łatwe do utrzymania w czystości. Powierzchni emalii nie uszkodzą też środki chemiczne takie jak detergenty czy kosmetyki. Wyjatkowo długi okres gwarancyjny wynoszący 30 lat jest najlepszym potwierdzeniem wysokiej jakości, trwałości i niezawodności rozwiązań produktowych KALDEWEI. Właściwości stali emaliowanej można indywidualnie rozszerzać stosując proponowane przez niemieckiego producenta wykończenia powierzchni takie jak np. pełne lub częściowe wykończenie przeciwpoślizgowe. Rozwiązania produktowe KALDEWEI doceniają nie tylko prywatni inwestorzy, zafascynowani są nimi również projektanci, architekci oraz hotelarze.

Zrównoważony z przekonania

Wraz ze wzrostem świadomości ekologicznej coraz częściej przedmiotem zainteresowania opinii publicznej staje się problem zrównoważonego rozwoju. Również pod tym względem rozwiązania produktowe KALDEWEI są niezastąpione, ponieważ podlegają w 100% procesowi recyklingu. Sięgając po modele z programu niemieckiego producenta inwestorzy oraz architekci mogą koncentrować się na proekologicznych projektach. W 2017 roku stal emaliowana KALDEWEI została wyróżniona tytułem „Green Good Design Award“ - jedną z najbardziej prestiżowych nagród w dziedzinie zrównoważonego rozwoju.

Odpowiedzialne korzystanie z zasobów naturalnych, przyjazne dla środowiska procesy produkcyjne, a także proponowane rozwiązania, które po zakończeniu okresu eksploatacyjnego można poddać procesowi recyklingu – wszystkie te elementy są od pokoleń integralną częścią biznesowej filozofii KALDEWEI. Firma potwierdza swoją proekologiczną postawę angażując się we wspólny projekt z organizacją WWF.

 

Źródło: KALDEWEI GmbH & Co. KG Prosimy o egzemplarz druku.

Tekst
docx  |  1 MB
Wszystkie obrazy
zip  |  16 MB
< DIN A4
1,023 KB

Idealne połączenie dwóch naturalnych materiałów fascynuje i zachwyca także w dzisiejszych czasach. Korzystając z bogatego doświadczenia zebranego w czasie 100 lat istnienia firmy KALDEWEI łączy wytrzymałą stal ze szlachetnym szkliwem tworząc stal emaliowaną KALDEWEI o wyjątkowych właściwościach użytkowych. Na zdjęciu: umywalka Meisterstück Emerso

Source: © KALDEWEI  |  4_1_KALDEWEI_Steel_Enamel.jpg

< DIN A4
5 MB

KALDEWEI jest jedynym producentem z branży sanitarnej, który wytapia emalię we własnym piecu emalierskim.

Source: © KALDEWEI/Evelyn Dragan  |  4_2_KALDEWEI_Steel_Enamel_Furnace.jpg

< DIN A4
4 MB

Wyjątkowa receptura emalii została opracowana w laboratoriach firmy KALDEWEI i od dziesięcioleci jest wciąż udoskonalana. Do jej wytworzenia wykorzystywane są surowce sprowadzane z 6 kontynentów.

Source: © KALDEWEI/Evelyn Dragan  |  4_3_KALDEWEI_Steel_Enamel_Raw_Materials.jpg

DIN A4
1 MB

Wyjątkowe właściwości stali i emalii połączone w jeden szlachetny materiał stal emaliowaną KALDEWEI przekonują partnerów i klientów na całym świecie. Dzięki twardej, szklanej powierzchni rozwiązania produktowe wykonane ze stali emaliowanej KALDEWEI są bardzo higieniczne i łatwe do utrzymania w czystości. Powierzchni emalii nie uszkodzą także żadne środki chemiczne takie jak detergenty czy kosmetyki. Na zdjęciu: emaliowana powierzchnia prysznicowa Scona, wanna Meisterstück Classic Duo Oval, umywalka podblatowa Classic

Source: © KALDEWEI  |  4_4_KALDEWEI_Bathroom_Solutions.jpg

< DIN A4
5 MB

Rozwiązania produktowe KALDEWEI doceniają nie tylko prywatni inwestorzy. Wyjątkowymi właściwościami stali emaliowanej KALDEWEI zafascynowani są również projektanci, architekci oraz hotelarze. Goście luksusowego hotelu Four Seasons w Seulu mogą po intensywnym dniu zrelaksować się w komfortowej wolnostojącej wannie Centro Duo Oval firmy KALDEWEI.

Source: © Four Seasons Hotel Seoul  |  4_5_KALDEWEI_Project_Decision-Makers_Four_Seasons_Seoul.jpg

< DIN A4
312 KB

Wraz ze wzrostem świadomości ekologicznej coraz częściej przedmiotem zainteresowania opinii publicznej staje się problem zrównoważonego rozwoju. Również pod tym względem rozwiązania produktowe KALDEWEI są niezastąpione, ponieważ podlegają w 100% procesowi recyklingu. Sięgając po modele z programu niemieckiego producenta inwestorzy oraz architekci mogą koncentrować się na proekologicznych projektach. W 2017 roku stal emaliowana KALDEWEI została wyróżniona tytułem „Green Good Design Award“ jedną z najbardziej prestiżowych nagród w dziedzinie zrównoważonego rozwoju.

Source: Green Good Design; As Awarded by The Chicago  |  4_6_KALDEWEI_Sustainability.jpg