(PL)
Prasa
Aktualności
Detail

Ponad 60 lat doświadczenia i kompentencji w zakresie brodzików prysznicowych

Pierwszy brodzik KALDEWEI wykonany ze stali emaliowanej został wyprodukowany w roku 1956. Dzisiaj w ofercie niemieckiego producenta znajduje się ponad 50.000 wariantów produktowych umożliwiających zabudowę powierzchni prysznicowej w płaszczyźnie podłogi. Rosnące wymagania klientów dotyczące wyposażenia nowoczesnej przestrzeni łazienkowej sprawiły, że ewolucji uległ sposób organizacji całej strefy prysznica. Przez ostatnie 60 lat firma KALDEWEI nie tylko aktywnie wpływała na kierunek tych zmian, ale poprzez swoje zaangażowanie sama przesuwała istniejące granice. Dzięki innowacyjnym, kompletnym rozwiązaniom produktowym i montażowym przeznaczonym  do prysznica KALDEWEI wciąż wyznacza nowe standardy w zakresie designu, funkcjonalności, oraz łatwości montażu.

Ponad 60 lat temu na świecie pojawił się pierwszy brodzik KALDEWEI. Przez te sześć dekad jakie upłynęły od tamtego momentu jubilat wcale się nie zestarzał. Wręcz przeciwnie: coraz nowsze formy, warianty wyposażenia, systemy montażu sprawiają, że dawny ,,pra-brodzik,, ze stali emaliowanej wciąż się zmienia. Głównym celem wprowadzanych przez KALDEWEI zmian było zawsze poprawienie komfortu użytkownika oraz maksymalne uproszczenie montażu, mające ułatwić prace instalatorskie. W tej chwili w ofercie niemieckiego producenta znajduje się dziesięć kompletnych serii, pięć możliwości wykończenia, 34 kolory oraz 57 wymiarów, które składają się na ponad 50.000 wariantów produktowych wykonanych ze szlachetnej stali emaliowanej. KALDEWEI przeszedł długą drogę od tradycyjnego, głębokiego brodzika do superpłaskiej powierzchni prysznicowej instalowanej w płaszczyźnie podłogi. Prostokątne, kwadratowe, o specjalnych kształtach – w bogatym portfolio znajdziemy model odpowiedni do każdego wnętrza. I oczywiście do każdej sytuacji zabudowy KALDEWEI przewidział właściwe rozwiązanie montażowe – zarówno dla nowego budownictwa, jak i remontowanych łazienek w istniejących już obiektach.

Wyborny design i wyjątkowa jakość materiału

Do tej pory firma KALDEWEI ma w swoim dorobku ponad 150 prestiżowych nagród. Aż 48 z nich przyznano niemieckiemu producentowi za wyjątkowe wzornictwo emaliowanych powierzchni prysznicowych. Od 60 lat wyjątkowa jakość szlachetnej stali emaliowanej KALDEWEI podkreśla design powierzchni prysznicowych. Nowoczesne barwy kolekcji Coordinated Colours umożliwiają idealne dopasowanie brodzików do kolorystyki podłogi w aranżacji łazienki.

Łatwe w montażu, płaskie, uniwersalne – kompletne rozwiązania montażowe dla każdego typu łazienki

Obecnie rozwiązania strefy prysznicowej powinny nie tylko zachwycać wzornictwem, ale przede wszystkim być na tyle uniwersalne, aby można je było zastosować w niemalże każdej sytuacji zabudowy. Utrzymujący się na rynku trend do instalowania brodzików w poziomie podłogi wymaga funkcjonalnych systemów o minimalnej wysokości montażowej. KALDEWEI nie tylko spełnia te najnowsze standardy, ale także je ustanawia. Oferowane przez niemieckiego producenta innowacyjne zestawy składają się z emaliowanej powierzchni prysznicowej, syfonu i systemu montażowego, które są bezpieczne i łatwe w montażu. Dodatkowo niezwykle niskie wysokości montażowe syfonów superpłaskich, wynoszące jedynie 61 milimetrów przy różnych wariantach brodzikowych pozwalają na swobodną zabudowę, nawet w trudnych warunkach technicznych. W praktyce doskonale sprawdzają się systemy z wykorzystaniem ram montażowych wraz z syfonem KA 90. Przemyślane w najdrobniejszych detalach i od sześćdziesięciu lat ulepszane kompletne rozwiązania produktowe pozwalają stworzyć perfekcyjne aranżacje nowoczesnej przestrzeni prysznicowej.

 

Źródło: KALDEWEI GmbH & Co. KG Prosimy o egzemplarz druku.

Tekst
docx  |  963 KB
Wszystkie obrazy
zip  |  17 MB
DIN A4
2 MB

Od klasycznego brodzika do bezrantowej formy powierzchni prysznicowej: głębokość zaledwie 2,5 cm w brodziku Superplan Plus to kolejny etap w drodze do absolutnie płaskiej emaliowanej powierzchni prysznicowej KALDEWEI.

Source: © KALDEWEI  |  6_1_KALDEWEI_Superplan_Plus.jpg

< DIN A4
5 MB

Przełomem w historii firmy KALDEWEI było wprowadzenie na rynek modelu Conoflat. Jest to pierwsza idealnie płaska powierzchnia prysznicowa wykonana ze stali emaliowanej z emaliowaną pokrywą odpływu. Bogata paleta barw kolekcji Coordinated Colours umożliwia idealne dopasowanie emaliowanych powierzchni prysznicowych do kolorystyki podłogi w aranżacji łazienki.

Source: © KALDEWEI  |  6_2_KALDEWEI_Conoflat.jpg


1 MB

Dzięki superpłaskiemu syfonowi KA 90 o wysokości montażowej tylko 61 mm emaliowane powierzchnie prysznicowe KALDEWEI takie jak np. model Scona można instalować na równi z poziomem podłogi. Dziesięć serii, pięć możliwości wykończenia, 34 kolory oraz 57 wymiarów składa się na ponad 50.000 wariantów produktowych gwarantujących dużą swobodę aranżacji nowoczesnej przestrzeni łazienkowej w oparciu o emaliowaną powierzchnię prysznicową KALDEWEI zabudowaną w płaszczyźnie podłogi.

Source: © KALDEWEI  |  6_3_KALDEWEI_Scona.jpg

DIN A4
2 MB

KALDEWEI wciąż wyznacza najnowsze standardy: innowacyjne zestawy składające się z emaliowanej powierzchni prysznicowej, syfonu i systemu montażowego, które są bezpieczne i łatwe w montażu. Z powodzeniem sprawdzają się nawet w trudnych warunkach montażowych.

Source: © KALDEWEI  |  6_4_KALDEWEI_Scona_with_Secure_Plus.jpg

DIN A4
6 MB

Do tej pory firma KALDEWEI ma w swoim dorobku ponad 150 prestiżowych nagród i wyróżnień. Aż 48 z nich przyznano niemieckiemu producentowi za wyjątkowy design oraz doskonałą formę emaliowanych powierzchni prysznicowych.

Source: © KALDEWEI  |  6_5_KALDEWEI_Conoflat_Milieu.jpg


1 MB

Model Nexsys otwiera nowy rozdział w zakresie powierzchni prysznicowych instalowanych w płaszczyźnie podłogi. Istotą tej innowacyjnej koncepcji jest kompletny, wstępnie zmontowany system 4 w 1 składający się z emaliowanej powierzchni prysznicowej, odpływu liniowego, zestawu montażowego wraz z systemem uszczelniającym, zapewniający łatwą i szybką instalację. Nexsys reprezentuje kompletnie nowe podejście do tematu brodzików montowanych w płaszczyźnie podłogi i perfekcyjnie łączy ze sobą dwa światy: zalety jednorodnej, bezfugowej emaliowanej powierzchni prysznicowej z optyką i możliwościami jakie daje strefa prysznica wykładana płytkami ceramicznymi z odpływem liniowym.

Source: © KALDEWEI  |  6_6_KALDEWEI_Nexsys.jpg