(PL)
Prasa
Aktualności
Detail

Wyniki badań pokazują, że architekci preferują powierzchnie prysznicowe wykonane ze stali emaliowanej

Ahlen, styczeń 2017. – Na co architekci zwracają szczególną uwagę planując przestrzeń prysznicową? Jak ważny jest design i jakich funkcji na pewno nie powinno zabraknąć w strefie prysznica? W oparciu o reprezentatywne badania firma KALDEWEI ustaliła, że dla architektów i projektantów najważniejsze kryterium przy doborze elementów wyposażenia stanowi bezpieczeństwo użytkowników oraz niezawodność wybranych rozwiązań technicznych. Dziewięciu na dziesięciu ankietowanych właśnie ten aspekt inwestycji określiło jako ,,bardzo ważny”. Duży wpływ na decyzje projektantów mają również rodzaj materiału oraz łatwość pielęgnacji. Badania wykazały również,  że według oceny architektów w mokrej strefie prysznica najlepiej sprawdzają się emaliowane powierzchnie prysznicowe instalowane w płaszczyźnie podłogi.

Wyniki ankiety przeprowadzonej przez KALDEWEI pokazują, że architekci i projektanci zgodnie z rynkowymi trendami poszukują trwałych i niezawodnych rozwiązań produktowych do strefy prysznica zabudowanej w płaszczyźnie podłogi. Średnio w 4 na 5 projektów łazienek w domach jednorodzinnych architekci stosują ten rodzaj zabudowy. Również w budownictwie wielorodzinnym obserwujemy wyraźny zwrot w stronę tego typu rozwiązania: co druga łazienka ma w planie płaską powierzchnię prysznicową. 

Najważniejsze kryteria: szczelność, higiena, bezpieczeństwo

Architekci i projektanci poszukują przede wszystkim bezpiecznych rozwiązań umożliwiających wygodną zabudowę mokrej strefy prysznica w płaszczyźnie podłogi: 99 % ankietowanych uważa szczelność i ochronę przed wnikaniem wody w strop, a 96 % bezpieczeństwo oraz zabezpieczenie przed upadkiem w mokrej strefie prysznica za ,,bardzo ważne” lub ,,ważne”. Dodatkowo większość respondentów przywiązuje dużą wagę do wysokiej jakości materiałów, które łatwo utrzymać w czystości i które mimo intensywnej eksploatacji niezmiennie dobrze się prezentują. Te kryteria są ważne nie tylko dla inwestorów indywidualnych ale przede wszystkim dla deweloperów, właścicieli i zarządców hoteli oraz innych obiektów użyteczności publicznej. Aspekt wizualny, ciekawy design, różnorodność dostępnych modeli, szeroka gama kolorystyczna ma w tym kontekście nieco mniejsze znaczenie.

Stal emaliowana najlepiej spełnia wymagania architektów

Z punktu widzenia architektów i projektantów za wyborem emaliowanych powierzchni prysznicowych przemawiają przede wszystkim doskonałe właściwości użytkowe stali emaliowanej jako materiału – łatwość pielęgnacji, wysoki poziom higieny oraz doskonała szczelność gwarantująca bardzo niewielkie ryzyko wnikania wilgoci w strop.
Tylko 2 % respondentów jako zaletę wykładanej płytkami mokrej strefy prysznica wybrało ,,szczelność” oraz dobre zabezpieczenie przed wnikaniem wilgoci w strop. Także pod względem higieny oraz łatwości pielęgnacji emaliowane powierzchnie prysznicowe zostały ocenione przez architektów bardzo dobrze uzyskując aż 15% głosów. Dla porównania strefy kąpielowe wykładane płytkami ceramicznymi uzyskały jedynie 5 % pozytywnych ocen.
Na taki wynik ankiety wpływ mają indywidulane doświadczenia respondentów oraz problemy z jakimi badani architekci mieli do czynienia w przeszłości np. z wnikaniem wilgoci w strop czy też z trudnymi do usunięcia zabrudzeniami w spoinach. Rozwiązanie tego rodzaju problemów bywa kosztowne i czasochłonne. Dlatego warto zastanowić się nad zastosowaniem w łazience emaliowanej powierzchni prysznicowej. Kompletne systemowe rozwiązania ze stali emaliowanej oferowane przez KALDEWEI dzięki wyeliminowaniu fug gwarantują nie tylko wysoki poziom higieny ale przede wszystkim doskonałą szczelność. Dla zwiększenia bezpieczeństwa podczas kąpieli pod prysznicem emaliowane powierzchnie prysznicowe KALDEWEI mogą być wyposażone w pełne lub częściowe wykończenie przeciwpoślizgowe, czy wykończenie przeciwpoślizgowe Secure Plus. 

Stal emaliowana - preferowany materiał do całej łazienki

W odniesieniu do kompletnego projektu łazienki – zaczynając od brodzika, poprzez wannę, na umywalce kończąc – biura projektowe widzą dodatkowe zalety w wykorzystaniu produktów wykonanych ze stali emaliowanej. 77% ankietowanych uznało stabilność kształtu, a 60 % trwałość materiału jako pożądane właściwości.  Respondenci wysoko cenią wyjątkową trwałość oraz długi cykl eksploatacyjny produktów ze stali emaliowanej. Doskonałe właściwości użytkowe emalii zapewniające wysoki poziom higieny, oraz łatwa pielęgnacja sprawiają, że łazienka przez lata prezentuje się atrakcyjnie i nie wykazuje najmniejszych  śladów zużycia. Dodatkowym argumentem przemawiającym za wykorzystaniem produktów ze stali emaliowanej nie tylko w strefie prysznica, ale w całej łazience jest dla architektów i projektantów 30 –letnia gwarancja udzielana przez KALDEWEI na wszystkie wyroby ze stali emaliowanej.

Szczegółowe informacje na temat przeprowadzonej ankiety

Departament ds. Rozwoju Rynku Instytutu Badawczego Heinze GmbH w Celle przeprowadził na zlecenie firmy KALDEWEI badanie, którego celem było sprawdzenie jakie kryteria są szczególnie ważne przy projektowaniu strefy prysznica instalowanej w płaszczyźnie podłogi oraz jakie materiały preferują architekci. W badaniu wzięło udział łącznie 213 biur projektowych ze wszystkich regionów Niemiec. Ankieta została przeprowadzona online w oparciu o standardowy arkusz pytań w okresie od 16 grudnia 2015 do 18 stycznia 2016.

 

"Źródło: KALDEWEI GmbH & Co. KG Prosimy o egzemplarz druku."

Tekst
doc  |  2 MB
Wszystkie obrazy
zip  |  10 MB
1_Kaldewei_Badania_Grafika_Część 1
< DIN A4
1 MB

Zabudowane w płaszczyźnie podłogi powierzchnie prysznicowe oraz brodziki stają się coraz bardziej popularne.

Source: © KALDEWEI  |  1_KALDEWEI_Badania_Grafika_Część 1

2_Kaldewei_Badania_Grafika_Część 2
< DIN A4
904 KB

5 najważniejszych kryteriów, jakimi kierują się architekci przy planowaniu przestrzeni prysznicowej instalowanej w płaszczyźnie podłogi.

Source: © KALDEWEI  |  2_KALDEWEI_Badania_Grafika_Część 2

3_Kaldewei_Badania_Grafika_Część 3
< DIN A4
1 MB

Instalowane w płaszczyźnie podłogi emaliowane powierzchnie prysznicowe przekonują architektów przede wszystkim wyjątkowymi właściwościami użytkowymi stali emaliowanej. Najważniejsze zalety tego rodzaju zabudowy mokrej strefy prysznica to: higiena i łatwa pielęgnacja, bezpieczeństwo, szczelność, szybki i łatwy montaż, stabilność.

Source: © KALDEWEI  |  3_KALDEWEI_Badania_Grafika_Część 3

4_Kaldewei_Badania_Grafika_Podsumowanie

831 KB

Zdjęcie: KALDEWEI

4_KALDEWEI_Badania_Grafika_Podsumowanie

5_Kaldewei_Conoflat
DIN A4
4 MB

Zgodnie z wynikami ankiety przeprowadzonej przez KALDEWEI architekci oraz projektanci poszukują trwałych i niezawodnych rozwiązań produktowych do zabudowanej strefy prysznica w płaszczyźnie podłogi. 99 procent ankietowanych uważa problem długotrwałej szczelności za ,,bardzo ważny” lub ,,ważny”. To kryterium doskonale spełniają emaliowane powierzchnie prysznicowe. Na zdjęciu: emaliowana powierzchnia prysznicowa Conoflat

Source: © KALDEWEI  |  5_KALDEWEI_Conoflat

6_Scona_firmy_Kaldewei
DIN A4
2 MB

Wyposażone w niemal niewidoczne wykończenie przeciwpoślizgowe Secure Plus emaliowane powierzchnie prysznicowe KALDEWEI gwarantują bezpieczeństwo oraz doskonałą stabilność w mokrej strefie prysznica. Na zdjęciu: emaliowana powierzchnia prysznicowa Scona z niemal niewidocznym wykończeniem przeciwpoślizgowym Secure Plus

Source: © KALDEWEI  |  6_Scona_firmy_KALDEWEI

7_Scona_firmy_Kaldewei
< DIN A4
3 MB

W przeciwieństwie do stref prysznica wykładanych płytkami ceramicznymi, w których główny problem stanowią fugi, emaliowane powierzchnie prysznicowe są higieniczne i łatwe w pielęgnacji. Na gładkiej powierzchni emalii nie osadzają się cząsteczki mydła i inne zanieczyszczenia. Na zdjęciu: powierzchnia prysznicowa Scona z emaliowaną pokrywą odpływu

Source: © KALDEWEI  |  7_Scona_firmy_KALDEWEI