(PL)
Prasa
Aktualności
Detail

Miena: filigranowe umywalki – misy od KALDEWEI

Ahlen, marzec 2017. – KALDEWEI Miena – umywalka w kształcie misy wykonana ze szlachetnej stali emaliowanej ma szansę stać się absolutnym łazienkowym hitem. Nowe delikatne, wręcz filigranowe modele KALDEWEI charakteryzuje purystyczny, minimalistyczny design. Zaprojektowane przez znaną designerkę Anke Salomon umywalki dostępne są w dwóch wersjach: okrągłej i kwadratowej oraz w dwóch rozmiarach. Nowością jest szeroki wybór naturalnych odcieni, w jakich dostępny jest model Miena. Oprócz klasycznych kolorów sanitarnych umywalka występuje w ekskluzywnej matowej palecie barw Coordinated Colours Collection. Wprowadzając na rynek model Miena firmie KALDEWEI udało się po raz kolejny przezwyciężyć technologiczne ograniczenia. Właśnie w ten sposób tworzy się historię łazienkowych innowacji.

 

Umywalki z nowej linii Miena spełniają najwyższe wymagania w zakresie estetyki i indywidualności. Firmie KALDEWEI po raz kolejny udało się stworzyć prawdziwe ikony sztuki użytkowej. Miękkie kontury oraz delikatne linie dodają modelom Miena wyjątkowej lekkości, a unikalne właściwości szlachetnej stali emaliowanej KALDEWEI podkreślają wrażenie absolutnej czystości formy. Nowe umywalki – misy mogą być instalowane w dowolnym miejscu na szafce lub blacie. Nie muszą jednak w żaden sposób podporządkowywać się wymiarom łazienkowych mebli. Umywalki Miena posiadają charakterystyczną dla kilku innych serii produktowych pokrywę odpływu ze stali emaliowanej. Stwarza to wiele ciekawych możliwości zestawiania i łączenia tego modelu z innymi produktami z bogatego portfolio KALDEWEI – wannami oraz emaliowanymi powierzchniami prysznicowymi – zgodnie z zasadą ,,idealnego dopasowania”.

Aby zapewnić architektom i projektantom większą swobodę planowania modele z linii Miena dostępne są nie tylko w klasycznych kolorach sanitarnych, ale również w pełnej gamie szlachetnych, naturalnych barw Coordinated Colours Collection.

 

Co takiego niezwykłego wydarzyło się podczas projektowania umywalek Miena?

Projektantka Anke Salomon w ten sposób opowiada o historii powstania umywalek Miena: ,,Umywalki – misy są bardzo wizualne. To one królują na blacie i na nich skupia się uwaga. Tego typu modele mają w sobie pewien szczególny ładunek emocjonalny. Jednocześnie nie mogą być zbytnio uwydatnione, ponieważ powinny dawać się łączyć z innymi elementami wystroju łazienki i pozostawiać dużo swobody na realizację różnych kreatywnych pomysłów architektonicznych. Cechą szczególną modelu Miena jest kontrast ciężaru surowca oraz delikatności formy. Ten kontrast jest na tyle silny, że aby stworzyć harmonijny, wzbudzający pozytywne emocje produkt należało odejść od tradycyjnego procesu projektowania. Design tego modelu bazuje na prostej, ponadczasowej formie, która jakby naturalnie wypływa z zasad czystej geometrii – jest spokojna ale jednocześnie bardzo wyjątkowa.”

 

Źródło: KALDEWEI GmbH & Co. KG Prosimy o egzemplarz druku.

Tekst
doc  |  997 KB
Wszystkie obrazy
zip  |  23 MB
5_1_Kaldewei_Miena
DIN A4
759 KB

KALDEWEI Miena – umywalka w kształcie misy wykonana ze szlachetnej stali emaliowanej ma szansę stać się absolutnym łazienkowym hitem. Nowe delikatne, wręcz filigranowe modele KALDEWEI charakteryzuje purystyczny, minimalistyczny design.

Source: © KALDEWEI  |  5_1_KALDEWEI_Miena

5_2_Kaldewei_Miena
DIN A4
866 KB

Nowością jest szeroki wybór naturalnych odcieni, w jakich dostępny jest model Miena. Oprócz klasycznych kolorów sanitarnych umywalka występuje w ekskluzywnej matowej palecie barw Coordinated Colours Collection.

Source: © KALDEWEI  |  5_2_KALDEWEI_Miena

5_3_Kaldewei_Miena
DIN A4
871 KB

Nowe umywalki – misy mogą być instalowane w dowolnym miejscu na szafce lub blacie. Nie muszą jednak w żaden sposób podporządkowywać się wymiarom łazienkowych mebli. Umywalki Miena posiadają charakterystyczną dla kilku innych serii produktowych pokrywę odpływu ze stali emaliowanej. Stwarza to wiele ciekawych możliwości zestawiania i łączenia tego modelu z innymi produktami z bogatego portfolio KALDEWEI – wannami oraz emaliowanymi powierzchniami prysznicowymi – zgodnie z zasadą ,,idealnego dopasowania”.

Source: © KALDEWEI  |  5_3_KALDEWEI_Miena

5_4_Kaldewei_Miena
DIN A4
807 KB
5_5_Kaldewei_Miena
DIN A4
570 KB
5_6_Kaldewei_Miena
DIN A4
650 KB
5_7_Kaldewei_Miena_Conoflat
DIN A4
1 MB

Anke Salomon: „Cechą szczególną modelu Miena jest kontrast ciężaru surowca oraz delikatności formy. Ten kontrast jest na tyle silny, że aby stworzyć harmonijny, wzbudzający pozytywne emocje produkt należało odejść od tradycyjnego procesu projektowania. Design tego modelu bazuje na prostej, ponadczasowej formie, która jakby naturalnie wypływa z zasad czystej geometrii – jest spokojna ale jednocześnie bardzo wyjątkowa.”

Source: © KALDEWEI  |  5_7_KALDEWEI_Miena_Conoflat

5_8_Kaldewei_Miena_Oyster_Grey
DIN A4
1 MB

Anke Salomon: ,,Umywalki – misy są bardzo wizualne. To one królują na blacie i na nich skupia się uwaga. Tego typu modele mają w sobie pewien szczególny ładunek emocjonalny. Jednocześnie nie mogą być zbytnio uwydatnione, ponieważ powinny dawać się łączyć z innymi elementami wystroju łazienki i pozostawiać dużo swobody na realizację różnych kreatywnych pomysłów architektonicznych.”

Source: © KALDEWEI  |  5_8_KALDEWEI_Miena_Oyster_Grey