(PL)
Prasa
Aktualności
Detail

KALDEWEI wspiera architektów i projektantów plikami BIM

Ahlen, luty 2017. – Pliki BIM to przyszły standard projektowania, koordynacji oraz kontroli kosztów budowy. Taki pogląd reprezentują międzynarodowi eksperci, organizacje branżowe oraz przedstawiciele ministerstw na całym świecie. Firma KALDEWEI jako jeden z pierwszych producentów z branży sanitarnej zainteresowała się tą nowoczesną technologią i od pewnego czasu aktywnie wspiera projektantów i architektów przy pomocy cyfrowych plików współpracujących z najważniejszymi komercyjnymi aplikacjami. Od końca listopada 2016 z nowej strony KALDEWEI dostępnej pod adresem www.kaldewei.pl/serwis/architekt/pliki-2d-3d-ibim/ architekci mogą pobierać pliki BIM.

Modelowanie Informacji o Budynku (Building Information Modeling - BIM) staje się coraz ważniejszym aspektem planowania i realizacji projektów budowlanych. Technologia ta umożliwia specjalistom z różnych dziedzin  udział w procesie planowania pomagając stworzyć szczegółowy, oparty na dokładnych obliczeniach trójwymiarowy model projektu. Swobodny przepływ informacji pomiędzy wszystkimi zaangażowanymi stronami umożliwia już na etapie planowania dogłębną analizę wraz z optymalizacją kosztów oraz znacząco zwiększa bezpieczeństwo projektowe. Kontrola interakcji występujących pomiędzy elementami z zakresu architektury oraz  konstrukcji zapewnia możliwość wprowadzenia niezbędnych zmian technologicznych już na etapie projektu. Kluczowym elementem technologii BIM są trójwymiarowe modele zawierające wszystkie istotne dla produktu dane, uzupełnione o informacje dodatkowe jak koszty, terminy, dostępne dla wszystkich uczestników projektu.

Tę pionierską technologię aktywnie wspiera firma KALDEWEI podkreślając w ten sposób chęć swojej ścisłej współpracy z architektami i projektantami. Pliki BIM zawierają aktualne dane dotyczące produktów KALDEWEI w najczęściej używanych formatach takich jak: rfa (Revit), gsm (ArchiCAD.), a także pliki w formacie 3D 3ds oraz max (3ds Max), skp (Sketch’up), vwx (Vectorworks), dxf (Autodesk) i alto (Atlantis). Pliki BIM pozwalają tworzyć trójwymiarowe, realistyczne modele produktów KALDEWEI z obowiązkowo zaznaczonym położeniem odpływu oraz przelewu. W ten sposób zebrane w programie dane są jeszcze łatwiejsze w obsłudze i bardziej przydatne w codziennej pracy architektów.

Postępująca cyfryzacja branży budowlanej

Projektowanie z wykorzystaniem BIM odgrywa coraz ważniejszą rolę na rynku międzynarodowym. W krajach takich jak Wielka Brytania, Norwegia, Holandia czy USA Building Information Modeling jest już powszechnie wykorzystywany, a projekty zamawiane w sektorze publicznym wymagają jego wdrożenia na określonym poziomie. Eksperci są zgodni co do tego, że w ciągu kolejnych trzech lat ta metoda planowania stanie się popularna również w krajach DACH (Niemcy, Austria, Szwajcaria). Kompleksowe stosowanie BIM zyskuje dodatkowe  znaczenie w powiązaniu z koncepcją Zielonego Budownictwa („Green Building“) oraz rosnącymi wymaganiami dotyczącymi polityki zrównoważonego rozwoju. To właśnie ta metoda już na etapie planowania jest w stanie dostarczyć inwestorom szczegółowych informacji na temat pełnego cyklu eksploatacyjnego projektowanego budynku i może się stać bazą do sporządzenia planów konserwacji i zarządzania obiektem przez jego przyszłe kierownictwo.

KALDEWEI: idealny partner dla architektów i projektantów

Od wielu lat firma KALDEWEI jest wiarygodnym partnerem dla tych inwestorów w branży mieszkaniowej i hotelarskiej, dla których istotne jest zachowanie wysokich standardów jakości oraz wzornictwa. Produkty KALDEWEI zachwycają ponadczasową elegancją, która nawet po wielu latach nie traci na atrakcyjności oraz doskonałą jakością surowca –  stali emaliowanej. Marka KALDEWEI oferuje swoim partnerom estetyczne i trwałe rozwiązania produktowe, których niezawodność podkreśla 30-letnia gwarancja.

 

Źródło: KALDEWEI GmbH & Co. KG Prosimy o egzemplarz druku.

 

 

Images
zip  |  6 MB
KALDEWEI_PR_BIM_PL.doc
doc  |  930 KB

2 MB

Pod koniec listopada 2016 KALDEWEI pod adresem https://www.kaldewei.pl/serwis/architekt/pliki-2d-3d-ibim/ umieściło gotowe do pobrania pliki BIM przeznaczone dla architektów i projektantów.

Source: braendle-media  |  1_KALDEWEI_Architekten-Planer_BIM-Dateien_rgb.jpg

< DIN A4
337 KB

Pliki z danymi KALDEWEI we wszystkich popularnych formatach są dostępne dla najważniejszych rozwiązań oprogramowania BIM. W programie odwzorowany jest model podstawowy z obowiązkowo zaznaczonym położeniem odpływu oraz przelewu. W ten sposób zebrane w programie dane są jeszcze łatwiejsze w obsłudze i bardziej przydatne w codziennej pracy architektów.

Source: © KALDEWEI  |  2_KALDEWEI_BIM_int.jpg