(PL)
Prasa
Aktualności
Detail

KALDEWEI pisze historię ewolucji prysznica

Rosnące wymagania inwestorów, a także ciągłe zmiany potrzeb dotyczących aranżacji łazienki znajdują swoje odzwierciedlenie w tworzeniu nowych produktów oraz wprowadzaniu na rynek coraz bardziej innowacyjnych rozwiązań. Estetyka, komfort oraz funkcjonalność idą w parze z architektonicznymi trendami. W ostatnim dziesięcioleciu szczególnie intensywna ewolucja dokonała się w grupie produktów związanych z przestrzenią prysznicową - głównie w segmencie brodzików. Z ogromną pasją, oddaniem i wyczuciem stylu KALDEWEI wpływa od lat na kierunek tego rozwoju - od głębokiego brodzika do instalowanej w płaszczyźnie podłogi emaliowanej powierzchni prysznicowej z odpływem ściennym. 

Już w roku 1956 firma KALDEWEI oprócz wanien produkowała ze stali emaliowanej także brodziki o głębokości 28 cm. Początkowo brodziki były tylko swojego rodzaju uzupełnieniem do wanien i miały charakter czysto funkcjonalny. Dlatego aż do połowy lat 80-tych na rynku dostępne były modele tylko w czterech rozmiarach i w dwóch głębokościach 28 i 15 cm. W tym czasie na pozycję absolutnego klasyka wśród brodzików KALDEWEI awansował model Sanidusch. Kolejnym ważnym etapem na drodze ewolucji przestrzeni prysznicowej było wprowadzenie na rynek niższego brodzika Duschplan o głębokości 6,5 cm.

Większa swoboda ruchów pod prysznicem dzięki  dużym i płaskim brodzikom
Wymagania inwestorów dotyczące komfortu i designu w łazience wciąż rosną. Aby spełnić życzenia konsumentów i zagwarantować większą swobodę ruchów pod prysznicem KALDEWEI rozszerzyło ofertę brodzików o modele w dużych rozmiarach. To trend, który utrzymuje się na rynku do dnia dzisiejszego. W tej chwili w produktowym portfolio KALDEWEI znajdziemy między innymi serię brodzików Conoflat  dostępną w 33 rozmiarach, aż do modelu XXL o wymiarach 100x180 cm. Oprócz ciągłego poszerzania oferty o modele w różnych rozmiarach, niemiecki producent stawia przede wszystkim na dużą różnorodność kształtów i form gwarantującą swobodę aranżacji przestrzeni łazienkowej. Wprowadzenie na rynek bardzo płaskich brodzików pociągnęło za sobą konieczność zmiany zestawów odpływowych. Przejście z syfonów o średnicy 52 mm na 90 mm gwarantuje wystarczającą szybkość odprowadzania wody do kanalizacji. Pierwszym superpłaskim brodzikiem KALDEWEI był model Superplan o głębokości 2,5 cm, który pojawił się na rynku w 1994 roku. To właśnie od tego modelu zaczęła się moda na brodziki instalowane w płaszczyźnie podłogi. Superplan stanowi więc kolejny ważny etap na drodze do powstania  emaliowanej powierzchni prysznicowej.

Conoflat: pierwsza emaliowana powierzchnia prysznicowa KALDEWEI bez wewnętrznych krawędzi
W 2009 roku KALDEWEI wprowadziło na rynek pierwszą superpłaską powierzchnię prysznicową zabudowaną w płaszczyźnie podłogi – model Conoflat. Ten wyjątkowy produkt stanowi kamień milowy w rozwoju architektury łazienkowej. W uznaniu jego szczególnej roli jury wielu prestiżowych konkursów przyznało modelowi Conoflat szereg nagród oraz wyróżnień w tym najważniejszy tytuł Best of Best w ramach ,,Interior Innovation Awards”. W tym samym czasie zaprezentowano również  nową paletę naturalnych barw KALDEWEI Coordinated Colours Collection umożliwiającą harmonijne łączenie powierzchni prysznicowych z innymi materiałami stosowanymi w łazience.

Xetis: pierwsza powierzchnia prysznicowa z odpływem ściennym
Rok 2012 – to kolejna ważna data w historii firmy. Wtedy na rynku pojawił się Xetis – pierwsza na świecie emaliowana powierzchnia prysznicowa z odpływem umieszczonym w ścianie.  Innowacyjny, minimalistyczny design otwiera nowe możliwości aranżacji komfortowej przestrzeni prysznicowej. Dwa lata później, w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie rynku, KALDEWEI wprowadza do swojej oferty model Scona – emaliowaną powierzchnię prysznicową, bardziej ekonomiczną budżetowo. W ten sposób niemiecki producent po raz kolejny potwierdza swoją pozycję lidera w dziedzinie innowacji na rynku wyposażenia łazienek.

Dziś KALDEWEI oferuje ponad 50.000 modeli i wariantów umożliwiających wygodną aranżację przestrzeni prysznicowej w oparciu o emaliowaną powierzchnię prysznicową instalowaną w płaszczyźnie podłogi. Stabilna pokrywa odpływu, wykonana ze stali emaliowanej, kompletne systemy montażowe i odpływowe, powierzchnia uszlachetniona ułatwiająca utrzymanie produktów w czystości a także pełne lub częściowe wykończenie przeciwpoślizgowe to kolejne osiągnięcia w bogatej historii rozwoju brodzików ze stali emaliowanej KALDEWEI.

"Źródło: KALDEWEI GmbH & Co. KG Prosimy o egzemplarz druku."

Tekst
doc  |  991 KB
Wszystkie obrazy
zip  |  20 MB
1_Kaldewei_Sanidusch

911 KB

Prawdziwym klasykiem w ofercie KALDEWEI jest brodzik Sanidusch dostępny w kilku wariantach o głębokości od 14 do 25 cm. Ten wyjątkowy model charakteryzuje się klasycznym wyglądem, oraz regularnymi, prostymi liniami.

1_KALDEWEI_Sanidusch

2_Kaldewei_Duschplan

1,003 KB

Van meet af aan heeft KalWszystkie brodziki KALDEWEI od początku istnienia firmy formowane są z jednego kawałka stali. Wprowadzenie na rynek modelu Duschplan o głębokości 6,5 cm było ważnym punktem zwrotnym w procesie ewolucji brodzików.

2_KALDEWEI_Duschplan

3_Kaldewei_Superplan
DIN A4
1 MB

Kolejnym etapem na drodze prowadzącej do stworzenia emaliowanej powierzchni prysznicowej było wyprodukowanie przez firmę KALDEWEI brodzika Superplan o głębokości 2,5 cm.

Source: © KALDEWEI  |  3_KALDEWEI_Superplan

4_Kaldewei_Superplan
DIN A4
3 MB

Ewolucja przestrzeni prysznicowej znajduje odzwierciedlenie nie tylko w zmianach dotyczących formy i właściwości produktów, ale również w sposobie ich nazywania: od brodzika do emaliowanej powierzchni prysznicowej.

Source: © KALDEWEI  |  4_KALDEWEI_Superplan

5_Kaldewei_Conoflat
DIN A4
913 KB

W 2009 roku KALDEWEI wprowadza do swojej oferty pierwszą idealnie płaską powierzchnię prysznicową bez wewnętrznych krawędzi – model Conoflat.

Source: © KALDEWEI  |  5_KALDEWEI_Conoflat

6_Kaldewei_Conoflat

2 MB

Emaliowane powierzchnie prysznicowe KALDEWEI charakteryzuje bogate spektrum zastosowań: od nowoczesnych gospodarstw domowych, poprzez hotele, na szpitalach, domach opieki oraz innych placówkach opieki medycznej kończąc. Gładka, pozbawiona porów powierzchnia emalii jest trwała, higieniczna i łatwa do utrzymania w czystości.

Source: braendle-media  |  6_KALDEWEI_Conoflat

7_Kaldewei_Xetis

362 KB

Jednym z najważniejszych wydarzeń w procesie ewolucji przestrzeni prysznicowej było wprowadzenie na rynek modelu Xetis.

7_KALDEWEI_Xetis

8_Kaldewei_Xetis
> DIN A4
1,009 KB

Montowana bezprogowo w płaszczyźnie podłogi emaliowana powierzchnia prysznicowa Xetis z odpływem ściennym, dostępna w ekskluzywnej palecie barw Coordinated Colours Collection stanowi szczytowe osiągnięcie techniki sanitarnej. Oferowane przez KALDEWEI kompletne rozwiązanie systemowe składa się z powierzchni prysznicowej, ramy montażowej, zestawu odpływowego oraz kompletu taśm uszczelniających.

Source: © KALDEWEI  |  8_KALDEWEI_Xetis

9_Kaldewei_Scona
DIN A4
331 KB

Na uwagę zasługuje również nowy w ofercie KALDEWEI model Scona wyróżniający się nowoczesnym wzornictwem, doskonałą jakością surowca oraz bardzo korzystną ceną.

Source: © KALDEWEI  |  9_KALDEWEI_Scona

10_Kaldewei_Scona
< DIN A4
3 MB

Instalowane w płaszczyźnie podłogi powierzchnie prysznicowe stały się już standardem w łazience. Takie rozwiązanie przestrzeni prysznicowej jest nie tylko bardziej estetyczne, ale przede wszystkim zgodnie z duchem nowoczesnej architektury, zapewnia większy komfort i bezpieczeństwo użytkownikom i dlatego jest polecane także osobom o ograniczonej sprawności ruchowej.

Source: © KALDEWEI  |  10_KALDEWEI_Scona