(PL)
Prasa
Aktualności
Detail

Powiększamy małe łazienki

Ahlen, czerwiec 2016. – Według danych Stowarzyszenia Niemieckiej Branży Sanitarnej (Vereinigung Deutsche Sanitärwirtschaft e.V) łazienka w przeciętnym niemieckim gospodarstwie domowym ma powierzchnię 8 m2. Niektórzy mieszkańcy dużych miast muszą zadowolić się jeszcze mniejszą powierzchnią. Firma KALDEWEI pokazuje jak łatwo przy pomocy trzech inteligentnych trików zmienić małą łazienkę w komfortową oazę relaksu.  Dobra aranżacja, optymalizacja oraz wyznaczenie priorytetów - to trzy kroki do wymarzonej łazienki, której wyposażenie powinno być dostosowane do indywidualnych preferencji użytkowników i dzięki temu idealnie odpowiadać ich potrzebom.

1. Dobra aranżacja: z niczego nie rezygnuj  
Właścicielom mieszkań z małą łazienką wydaje się często, że muszą dokonać wyboru pomiędzy wanną a kabiną prysznicową. Nic bardziej mylnego – dobry projekt i przemyślany dobór elementów wyposażenia pozwalają nawet na niewielkiej przestrzeni zmieścić wannę, brodzik i umywalkę. 

Wanna Meisterstück Centro Duo z dwustronną obudową dostępna jest w ofercie KALDEWEI jako wersja prawa i lewa. Ścięcie i zaokrąglenie narożnika z jednej strony pozwala na dużą oszczędność miejsca w łazience. Zastosowanie podblatowego modelu umywalki Centro umożliwia stworzenie wygodnej przestrzeni z dużym, komfortowym blatem, który efektownie podkreśla charakterystyczne elementy stylistyczne produktu. Wolna przestrzeń pod umywalką sprawia, że łazienka wydaje się większa. Ten efekt wzmacnia dodatkowo zastosowanie emaliowanej powierzchni prysznicowej Superplan, która dzięki bezprogowej zabudowie harmonijnie wtapia się w płaszczyznę podłogi łazienki. Dodatkowa zaleta: model Superplan występuje w wielu rozmiarach, dlatego bez problemu dopasujemy go do każdej przestrzeni łazienkowej. 

Miękkie, płynne kontury oraz naturalna kolorystyka są nie tylko bardzo efektowne, ale pomagają stworzyć ciepłą atmosferę w łazience. Uczucie komfortu zwiększa również zastosowanie elementów wyposażenia z wysokiej jakości stali emaliowanej KALDEWEI.

2. Optymalizacja: wygospodaruj więcej miejsca
Taki wariant zabudowy umożliwia wykorzystanie modelu Puro Star jako wanny oraz kabiny prysznicowej w jednym. Dzięki przemyślanej kombinacji dwóch funkcji w jednym produkcie tworzy się większa przestrzeń, umożliwiająca swobodne poruszanie się domowników nawet w małej łazience. Taka aranżacja pozwala także wygospodarować dostatecznie dużo miejsca, aby można było skorzystać z wygodnej umywalki i toalety w strefie sanitarnej. 

Umywalki ze stali emaliowanej KALDEWEI stanowią stylistyczne dopełnienie tak zagospodarowanej przestrzeni łazienkowej. Klasyczna forma oraz funkcjonalny kształt wanny i umywalek pozwalają stworzyć eleganckie, komfortowe wnętrze gwarantujące domownikom relaks i odpoczynek.

3. Właściwe priorytety: wygoda i komfort pod prysznicem 
Entuzjaści kąpieli pod prysznicem powinni w łazience zarezerwować sporo miejsca na kabinę. Dla takich osób najlepszym rozwiązaniem są emaliowane powierzchnie prysznicowe takie jak model Conoflat, które występują w dużych rozmiarach gwarantujących maksymalną swobodę i komfort pod prysznicem. 

Idealnie płaska, charakteryzująca się minimalistycznym wzornictwem powierzchnia prysznicowa Conoflat optycznie otwiera przestrzeń łazienki. Oparta na prostych liniach stylistyka podwójnej umywalki Cono, z prostokątną, emaliowaną pokrywą odpływu doskonale komponuje się z modelem Conoflat, tworząc nowoczesną i komfortową strefę umywalkową. Elegancka, obszerna umywalka zapewnia wystarczająco dużo miejsca dla dwóch osób. Zastosowanie przesuwnych drzwi w kabinie prysznicowej gwarantuje więcej swobody i dodatkowo powiększa przestrzeń użytkową.  

Skuteczny poradnik dla właścicieli małych łazienek: jak dobrze urządzić łazienkę marzeń 

 1. Przygotuj listę życzeń (priorytetów)
  Już w początkowej fazie projektowania inwestor musi odpowiedzieć na kilka ważnych pytań: czy chcę mieć w łazience wannę czy raczej prysznic? A może nie chcę z niczego rezygnować? Ile miejsc powinno być w strefie umywalkowej? 
 2. Efektywnie wykorzystaj przestrzeń stosując indywidualne rozwiązania 
  Wybór odpowiedniego modelu wanny czy powierzchni prysznicowej oraz zamontowanie ich w łazience w odpowiednim miejscu pozwolą optymalnie wykorzystać dostępną przestrzeń. Najlepiej szukać elastycznych rozwiązań, które dobrze sprawdzą się w każdych warunkach przestrzennych. Warto też pomyśleć o wykorzystaniu wnęk i zabudować je regałami lub wstawić łazienkowe szafki. Bardzo dobrym rozwiązaniem jest umieszczenie we wnęce kabiny prysznicowej. Dodatkowe miejsce zyskamy stosując w kabinie przesuwne drzwi.  
 3. Wykorzystaj znane sposoby na optyczne powiększenie pomieszczenia 
  Stosowanie emaliowanych powierzchni prysznicowych zabudowanych w płaszczyźnie podłogi zapewnia użytkownikom dużo większą swobodę. Zalecamy także stosowanie elementów wyposażenia w naturalnych kolorach takich jak paleta barw Coordinated Colours. Neutralna kolorystyka produktów KALDEWEI pozwala na  ich harmonijne łączenie z podłogą w pozostałej części pomieszczenia. To szczególnie ważne w małych łazienkach, ponieważ umiejętnie dobierając kolory można optycznie powiększyć pomieszczenie. 
 4. Ostrożnie  używaj kolorów 
  Połączenie czerni i bieli lub inne kontrastowe zestawienia kolorystyczne mogą stanowić ciekawy wizualny akcent w łazience. Wtedy dużą rolę odgrywa dobre doświetlenie przestrzeni łazienkowej za pomocą naturalnego światła lub poprzez właściwy dobór sztucznego oświetlenia. Ale uwaga: należy pamiętać o tym, że zbyt intensywne i ciemne kolory mogą wizualnie zmniejszyć przestrzeń.
 5. Postaw na luksusowy design
  Nawet mała łazienka może być atrakcyjna. Błyszczące powierzchnie takie jak np. stal emaliowana dodają pomieszczeniom klasy i szlachetności, poza tym optycznie otwierają przestrzeń. 

 

Źródło: KALDEWEI GmbH & Co. KG Prosimy o egzemplarz druku.

Tekst
docx  |  2 MB
Wszystkie obrazy
zip  |  7 MB
1_0_Kaldewei_Dobra_aranżacja
DIN A4
3 MB

1. Dobra aranżacja: z niczego nie rezygnuj

Source: © KALDEWEI  |  1_0_KALDEWEI_Dobra_aranżacja

1_1_Kaldewei_Centro
DIN A4
4 MB

Produkty na zdjęciu: wanna Meisterstück Centro Duo, umywalka Centro i emaliowana powierzchnia prysznicowa Superplan

Source: © KALDEWEI  |  1_1_KALDEWEI_Centro

1_2_Kaldewei_Centro
DIN A4
3 MB
1_3_Kaldewei_Meisterstueck_Centro_Duo
DIN A4
3 MB
1_4_Kaldewei_Superplan
DIN A4
3 MB
< DIN A4
1 MB

2. Optymalizacja: wygospodaruj więcej miejsca

Source: © KALDEWEI  |  2_0_KALDEWEI_Optimieren.jpg

> DIN A4
2 MB

Produkty na zdjęciu: wanna Puro Star, umywalki Puro

Source: © KALDEWEI  |  2_1_KALDEWEI_Puro.jpg

> DIN A4
2 MB
< DIN A4
2 MB
3_0_Kaldewei_Właściwe_priorytety
DIN A4
3 MB

3. Właściwe priorytety: wygoda i komfort pod prysznicem

Source: © KALDEWEI  |  3_0_KALDEWEI_Właściwe_priorytety

3_1_Kaldewei_Cono
DIN A4
3 MB

Produkty na zdjęciu: powierzchnia prysznicowa Conoflat, podwójna umywalka Cono

Source: © KALDEWEI  |  3_1_KALDEWEI_Cono

3_2_Kaldewei_Cono
DIN A4
3 MB
3_3_Kaldewei_Conoflat
DIN A4
3 MB