(PL)
Prasa
Aktualności
Detail

Urok asymetrii – ergonomiczna, stylowa, ekstrawagancka

Wanna Asymmetric Duo firmy KALDEWEI po mistrzowsku łączy twórcze przeciwieństwa z funkcjonalną ergonomią.

Ahlen, marzec 2011. – Wyczucie stylu w połączeniu z pionierskim duchem, synteza komfortu i elegancji, oraz niezwykłe zamiłowanie do szczegółu – takie zadanie stawia sobie zawsze KALDEWEI podczas projektowania nowych produktów. Ten europejski lider rynku wanien i brodzików prezentuje wannę Asymmetric Duo, wyrafinowany obiekt wzornictwa łazienkowego, który po mistrzowsku gra zasadą asymetrii. Ponadczasowy, estetyczny język formy w połączeniu z komfortową funkcjonalnością jednostronnie szerokiego brzegu wanny, który może być używany zarówno jako powierzchnia do siedzenia czy też  półka, lub do indywidualnego pozycjonowania armatury.

Ekscytacja przez pełne kontrastu nierówności

Łazienka jako miejsce pełne intymności powinna przedstawiać taki sam poziom indywidualizmu, jaki charakteryzuje współczesnego człowieka. Łazienki, w których użytkownik przy pomocy ukierunkowanej na nowoczesne wzornictwo wanny ma możliwość przeżycia harmonijnego połączenia funkcji z przyjemnością, są więc miarą wszystkiego. Przy pomocy nowego modelu Asymmetric Duo KALDEWEI stworzyło wannę, która potrafi sprostać tym wymaganiom. Jej ponadczasowo eleganckie i klarowne wzornictwo o jasnej strukturze i organicznym kształtcie wewnętrznym pozwalają, by ten model z segmentu Avantgarde firmy KALDEWEI urósł do rangi pełnego elegancji, centralnego punktu nowoczesnej łazienki. Precyzyjny i wyraźny kształt jednostronnie asymetrycznej szerokiej krawędzi wanny tworzy czarujący kontrast w porównaniu z ergonomicznym i płynnym ukształtowaniem wnętrza.  Jest to element przyciągający wzrok, który nie tylko urzeka, lecz także oferuje użytkownikowi różne warianty korzystania w zależności od ustawienia wanny, optymalnie dopasowując w ten sposób funkcjonalność do konkretnych potrzeb.

Strefa komfortu w wannie

Szeroko zaprojektowana krawędź, w zależności od rozmiarów wanny ma 12 cm, 15,5 cm lub 18,5 cm i nadaje Asymmetric Duo wymiaru poszerzonej przestrzeni. W przypadku usytuowania wanny szerokim brzegiem do ściany, jej przestronna forma daje możliwość bardzo indywidualnego umieszczenia armatury wannowej. Równie dobrze użytkownik może wykorzystać brzeg wanny jako półkę na przybory kąpielowe, książki czy świece. W ten sposób można w nastrojowej atmosferze rozkoszować się kąpielą, oderwać się od codziennych obowiązków, przeżyć chwilę odprężenia, zanurzyć się w ciepłej wodzie i pozwolić oddać się rozmyślaniom i relaksowi – a wszystko, co potrzebne znajduje się wygodnie w zasięgu ręki. W przypadku lokowania szerszej krawędzi wanny w stronę pomieszczenia, można użytkować brzeg do komfortowego wchodzenia i wychodzenia z wanny. Jest to rozwiązanie szczególnie wygodne i bezpieczne dla osób starszych i dzieci, dzięki któremu można zatrzymać się na chwilę na szerokiej krawędzi, zanim wejdzie się do środka lub wyjdzie z wanny.

Urzekające detale, spójność materiału

Czworokątna, emaliowana pokrywa odpływu w kolorze wanny, umieszczona idealnie w jednej płaszczyźnie z dnem wanny, elegancko i w sposób wyważony pokreślą spójne wzornictwo modelu Asymmetric Duo. Na życzenie o jednolitość kolorystyki i materiału zadba także emaliowane pokrętło przelewu. Przy tym przelew może znajdować się odpowiednio do wymogów zabudowy na boku z szerszą krawędzią lub po przeciwnej stronie wanny. Zaprojektowana przez Phoenix Design Stuttgart/Tokio Asymmetric Duo jest dostępna w trzech różnych wymiarach: 170 x 80, 180 x 90 und 190 x 100 centymetrów. Jako element wyposażenia w niezwykły sposób przyciągający wzrok, urasta ona w różnych koncepcjach wnętrza do rangi eleganckiego obiektu wzorniczego, który po mistrzowsku współgra z twórczymi kontrastami i otacza się kuszącym urokiem asymetrii.

Źródło: Franz KALDEWEI GmbH & Co. KG. Prosimy o egzemplarz druku

doc pl PM asymmetricduo
doc  |  4 MB
Asymmetric Duo - Stilvoller Mittelpunkt
zip  |  3 MB
Asymmetric Duo mit Wannenrandarmatur
zip  |  3 MB
Asymmetric Duo - Sitz- und Ablageflaeche
zip  |  3 MB
Aesthetik der Asymmetrie - Asymmetric Duo - Aufsicht
zip  |  1 MB
DIN A4
4 MB

Łazienka jako miejsce pełne intymności powinna przedstawiać taki sam poziom indywidualizmu, jaki charakteryzuje współczesnego człowieka. Łazienki, w których użytkownik przy pomocy ukierunkowanej na nowoczesne wzornictwo wanny ma możliwość przeżycia harmonijnego połączenia funkcji z przyjemnością, są więc miarą wszystkiego. Przy pomocy nowego modelu Asymmetric Duo KALDEWEI stworzyło wannę, która potrafi sprostać tym wymaganiom: Jej ponadczasowo eleganckie i klarowne wzornictwo o jasnej strukturze i organicznym kształtcie wewnętrznym pozwalają, by ten model z segmentu Avantgarde firmy KALDEWEI urósł do rangi pełnego elegancji, centralnego punktu nowoczesnej łazienki.

Source: © KALDEWEI  |  press_BD_Aesthetik_2_1_ADuo_Stilvoller_Mittelpunkt.jpg

DIN A4
3 MB

W przypadku usytuowania wanny szerokim brzegiem do ściany, jej przestronna forma daje możliwość bardzo indywidualnego usytuowania armatury wannowej. Równie dobrze użytkownik może wykorzystać brzeg wanny jako półkę na przybory kąpielowe, książki czy świece.

Source: © KALDEWEI  |  press_BD_Aesthetik_2_2_ADuo_mit_Wannenrandarmatur.jpg

DIN A4
3 MB

W przypadku lokowania szerszej krawędzi wanny w stronę pomieszczenia, można użytkować brzeg do komfortowego wchodzenia i wychodzenia z wanny. Jest to rozwiązanie szczególnie wygodne i bezpieczne dla osób starszych i dzieci, dzięki któremu można zatrzymać się na chwilę na szerokiej krawędzi, zanim wejdzie się do środka lub wyjdzie z wanny.

Source: © KALDEWEI  |  press_BD_Aesthetik_2_3_ADuo_Sitz_und_Ablageflaeche.jpg

< DIN A4
414 KB

Zaprojektowana przez Phoenix Design Stuttgart/Tokio Asymmetric Duo dostępna jest w trzech różnych wymiarach: 170 x 80, 180 x 90 und 190 x 100 centymetrów. Czworokątna, emaliowana pokrywa odpływu w kolorze wanny, umieszczona idealnie w jednej płaszczyźnie z dnem wanny, elegancko i w sposób wyważony spójne wzornictwo modelu Asymmetric Duo. Na życzenie o jednolitość kolorystyki i materiału zadba także emaliowane pokrętło przelewu.

Source: © KALDEWEI  |  press_BD_Aesthetik_2_4_Asymmetric_Duo_Aufsicht.jpg