(PL)
Prasa
Aktualności
Detail

Nowy, kompletny system montażowy do brodzika Superplan

Ahlen, marzec 2014. – wprowadzając na rynek nowe, kompletne rozwiązanie montażowe firma KALDEWEI znacznie ułatwia inwestorom i wykonawcom instalację płaskich brodzików. Komplet składający się z brodzika Superplan oraz obniżonego nośnika styropianowego  umożliwia pewny i bezpieczny montaż przy wysokości zabudowy zaledwie 37 mm. Tak mała wysokość montażowa powoduje, że nowy system umożliwia instalację powierzchni prysznicowej niemal w każdych warunkach technicznych i dzięki temu doskonale sprawdza się również na rynkach międzynarodowych.  Ważną zaletą tego innowacyjnego rozwiązania jest szybkość i łatwość montażu.   

Bezpieczna i szybka instalacja przy wysokości montażowej 37 mm

Dzięki obniżonemu nośnikowi styropianowemu, system Superplan doskonale sprawdza się w aranżacjach, w których przewidziana jest zabudowa w płaszczyźnie podłogi. Rozwiązanie to jest funkcjonalne i bardzo estetyczne wizualnie. W ofercie KALDEWEI dostępnych jest siedem różnych rozmiarów - od najmniejszego, przewidzianego do małych łazienek o wymiarach  80x80 cm, aż do obszernego modelu o wymiarach 90x120 cm. Brodzik oraz nośnik są do siebie idealnie dopasowane. Nowy system umożliwia stabilną  i bezpieczną instalację brodzika przy wysokości montażu zaledwie 37 mm. Oznacza to możliwość zintegrowania emaliowanej powierzchni prysznicowej z podłogą łazienki przy minimalnym podwyższeniu mokrej strefy prysznica w stosunku do reszty pomieszczenia. Taki wariant montażu można zastosować w sytuacji kiedy warunki techniczne nie pozwalają na zabudowanie brodzika w płaszczyźnie podłogi.
Dla systemu Superplan z obniżonym nośnikiem styropianowym możliwe są 3 opcje montażu: najbardziej rozpowszechnionym wariantem jest montaż bezpośrednio na wylewce. Po instalacji systemu brodzik można obłożyć płytkami ceramicznymi, wykładziną PCV lub drewnem a szczeliny wypełnić odpowiednią fugą. Możliwy jest również montaż na powierzchniach wyłożonych płytkami ceramicznymi, a jeśli wysokość montażowa jest wystarczająca, istnieje także możliwość zabudowania brodzika w płaszczyźnie podłogi. 

Kompletne rozwiązanie montażowe dostosowane do indywidualnych wymagań technicznych

Aby umożliwić bezproblemowy montaż oraz dostosować się do przepisów budowlanych obowiązujących na rynkach międzynarodowych, KALDEWEI ma w ofercie 3 różne zestawy odpływowe współpracujące z systemem Superplan z obniżonym nośnikiem styropianowym. Odpowiadają one typowym, uznanym  za standard w wielu krajach warunkom zabudowy. Inwestorzy mają do wyboru armaturę z odpływem poziomym, z odpływem pionowym, a także specjalny system przeznaczony do sprzedaży na rynku chińskim – armaturę z odpływem pionowym z bezpośrednim podłączeniem do kanalizacji. Typowym elementem angielskiej oraz skandynawskiej architektury wnętrz są podłogi wykonane z drewna. Warto podkreślić, że  instalując brodzik Superplan z obniżonym nośnikiem styropianowym inwestor musi wyciąć tylko niewielki fragment podłogi w okolicy odpływu.  

Kolorystyka oraz wyposażenie dodatkowe

Zaletą systemu Superplan z obniżonym nośnikiem styropianowym jest poza względami estetycznymi wygodne i bezpieczne wejście i wyjście z brodzika. Możliwość harmonijnej integracji strefy prysznica z pozostałą częścią łazienki gwarantuje bogata kolorystyka kolekcji Coordinated Colours, w której oferowany jest model Superplan. Na życzenie, powierzchnia prysznicowa Superplan jest dostępna z pełnym lub częściowym wykończeniem przeciwpoślizgowym oraz z powierzchnią uszlachetnioną, ułatwiającą utrzymanie produktu w czystości. Tak jak wszystkie wanny, brodziki oraz powierzchnie prysznicowe znajdujące się w ofercie firmy, również model Superplan wykonany jest z wysokiej jakości stali emaliowanej KALDEWEI. Materiał ten jest wyjątkowo trwały, higieniczny i łatwy do utrzymania w czystości. Warto pamiętać, że w odróżnieniu od stref prysznicowych wykładanych płytkami, brodziki oraz powierzchnie prysznicowe  wykonane ze stali emaliowanej KALDEWEI są rozwiązaniem bardziej komfortowym i bezpiecznym, ponieważ gwarantują długi okres użytkowania i trwale zabezpieczają przed szkodami związanymi z wnikaniem wilgoci w strop.
 

"Źródło: KALDEWEI GmbH & Co. KG Prosimy o egzemplarz druku."

zip Superplan extraflach pics only
zip  |  10 MB
zip Press Release Superplan Extraflach all languages
zip  |  13 MB
< DIN A4
5 MB

Dzięki obniżonemu nośnikowi styropianowemu, system Superplan doskonale sprawdza się w aranżacjach, w których przewidziana jest zabudowa kabiny w płaszczyźnie podłogi. Rozwiązanie to jest funkcjonalne i bardzo estetyczne wizualnie. Dodatkowym atutem jest szybki i nieskomplikowany montaż całego systemu. Obniżony styropianowy nośnik umożliwia zintegrowanie emaliowanej powierzchni prysznicowej z podłogą łazienki przy minimalnym podwyższeniu mokrej strefy prysznica w stosunku do reszty pomieszczenia. Taki wariant montażu można zastosować w sytuacji kiedy warunki techniczne wykluczają zabudowanie brodzika w płaszczyźnie podłogi.

Source: © KALDEWEI  |  press_01_superplan_extraflach.jpg

< DIN A4
3 MB

Wprowadzając na rynek nowy system montażowy Superplan z obniżonym nośnikiem styropianowym, KALDEWEI oferuje inwestorom możliwość płaskiej zabudowy strefy prysznicowej oraz łatwej integracji strefy prysznica z resztą pomieszczenia przy minimalnym podwyższeniu. Brodzik oraz nośnik styropianowy są do siebie idealnie dopasowane. Nowy system umożliwia stabilną oraz bezpieczną instalację brodzika przy wysokości montażu zaledwie 37 mm.

Source: © KALDEWEI  |  press_02_superplan_extraflach.jpg