(PL)
Prasa
Aktualności
Detail

Łazienka na lata – funkcjonalne rozwiązania dla rodziny na każdym etapie życia

Ahlen, luty 2016. – Od rodziny z małymi dziećmi, do osobno mieszkających małżeństw emerytów – każdy z nas, na różnych etapach życia ma inne preferencje dotyczące doboru wyposażenia łazienki. Projektanci oraz firmy przeprowadzające prace modernizacyjne powinni brać to uwagę.  Zrównoważona architektura nie kieruje się potrzebami jednej wybranej grupy wiekowej. Wyposażenie domu powinno być dostosowane do potrzeb osób w każdym wieku i umożliwiać  wygodne życie bez konieczności korzystania z pomocy innych.

Dostosowana do potrzeb łazienka na każdym etapie życia  
Na przykładzie sposobu korzystania z  łazienki możemy najlepiej zaobserwować jak z wiekiem zmieniają się zwyczaje domowników. Małe dzieci, które dopiero uczą się samodzielnie dbać o higienę osobistą na pobyt łazience potrzebują znacznie więcej czasu niż ich zapracowani rodzice, którzy często z konieczności poświęcają go znacznie mniej. Dziadkowie, dla odmiany, spędzają w łazience znacznie więcej czasu i chętnie korzystają z rozwiązań i akcesoriów zapewniających większe bezpieczeństwo oraz lepszy komfort. Dla wszystkich grup wiekowych charakterystyczne jest dążenie do samodzielności i autonomii w łazience.

KALDEWEI jest idealnym partnerem dla projektantów zajmujących się zrównoważonym projektowaniem wielopokoleniowych łazienek. Oferowane przez niemieckiego producenta superpłaskie powierzchnie prysznicowe, wanny oraz umywalki ze szlachetnej stali emaliowanej wyróżniają się ponadczasowym, efektownym wzornictwem a przy tym gwarantują komfort, bezpieczeństwo oraz dużą swobodę w korzystaniu z łazienki każdemu z domowników bez względu na wiek.

KALDEWEI: bezpieczne i komfortowe produkty łazienkowe
Wszystkie produkty KALDEWEI zapewniają użytkownikom wysoki poziom bezpieczeństwa i komfortu. Superpłaskie, zabudowane w płaszczyźnie podłogi brodziki i powierzchnie prysznicowe gwarantują wygodne wejście i wyjście z mokrej strefy prysznica. Przemyślane rozwiązania produktowe redukują do minimum niebezpieczeństwo potknięcia się, utraty równowagi czy poparzenia podczas kąpieli. Wysoki poziom komfortu, stabilność i pewność w mokrej strefie prysznica gwarantuje użytkownikom niemal niewidoczne dla oka, pełne wykończenie przeciwpoślizgowe KALDEWEI Secure Plus. Osoby, które nie chcą rezygnować z kąpieli w wannie mogą wybrać modele z szerokim rantem lub wygodnymi uchwytami ułatwiającymi wchodzenie i wychodzenie z wanny. Kolejnym udogodnieniem jest elektroniczna armatura Comfort Select, gdzie za pomocą dotknięcia na panelu sterującym możemy wybrać i zapisać ulubioną temperaturę kąpieli. Takie zabezpieczenie przed zbyt gorącą wodą jest szczególnie przydatne w łazience, z której korzystają najmłodsi domownicy. Idealnym dopełnieniem bogatej oferty wanien i brodzików są umywalki z wysokiej jakości stali emaliowanej KALDEWEI. Różnorodność modeli i rozmiarów umożliwia optymalne dostosowanie tej strefy łazienkowej do potrzeb najmłodszych użytkowników poprzez redukcję wysokości zabudowy.

Trwałość i łatwa pielęgnacja dzięki stali emaliowanej KALDEWEI
Wszystkie produkty wykonane z unikalnej stali emaliowanej KALDEWEI odznaczają się wyjątkową trwałością. Nawet po wielu latach intensywnej eksploatacji  powierzchnia emalii wciąż wygląda tak efektownie jak w dniu zakupu. Dodatkową zaletą stali emaliowanej jest jej higieniczna czystość. Na twardej, pozbawionej porów powierzchni emalii nie osadza się kamień ani inne zanieczyszczenia. Utrzymanie wysokiego poziomu higieny ułatwia ponadto powierzchnia uszlachetniona, dzięki której pielęgnacja produktów KALDEWEI jest prosta i nie wymaga stosowania szkodliwych dla środowiska preparatów chemicznych.

KALDEWEI cross generational bathroom PL
doc  |  3 MB
Generationenbad
zip  |  7 MB
DIN A4
4 MB

Na zdjęciu: wanna Puro Star, umywalki Puro oraz emaliowana powierzchnia prysznicowa Scona. KALDEWEI jest idealnym partnerem dla projektantów zajmujących się zrównoważonym projektowaniem wielopokoleniowych łazienek. Oferowane przez niemieckiego producenta superpłaskie powierzchnie prysznicowe, wanny oraz umywalki ze szlachetnej stali emaliowanej wyróżniają się ponadczasowym, efektownym wzornictwem a przy tym gwarantują komfort, bezpieczeństwo oraz dużą swobodę w korzystaniu z łazienki każdemu z domowników bez względu na wiek.

Source: © KALDEWEI  |  1_KALDEWEI_Puro_RGB.jpg

< DIN A4
1 MB

Na zdjęciu: powierzchnia prysznicowa Scona. Oferowane przez firmę KALDEWEI emaliowane powierzchnie prysznicowe zabudowane w płaszczyźnie podłogi gwarantują możliwość wygodnego i bezpiecznego przejścia z mokrej strefy prysznica.

Source: © KALDEWEI  |  2_KALDEWEI_Scona_RGB.jpg

< DIN A4
2 MB

Na zdjęciu: umywalki wpuszczane w blat z serii Puro. Idealnym dopełnieniem bogatej oferty wanien i brodzików są umywalki z wysokiej jakości stali emaliowanej KALDEWEI. Różnorodność modeli i rozmiarów umożliwia optymalne dostosowanie tej strefy łazienkowej do potrzeb najmłodszych użytkowników poprzez redukcję wysokości zabudowy.

Source: © KALDEWEI  |  3_KALDEWEI_Puro_RGB.jpg