(PL)
Prasa
Aktualności
Detail

KALDEWEI - ewolucja przestrzeni prysznicowej

Ahlen, marzec 2014. – rosnące wymagania i zmieniające się ciągle potrzeby użytkowników pociągają za sobą nieprzerwaną ewolucję produktów wyposażenia łazienek. Zmiany nie ograniczają się jedynie do wizualnego i funkcjonalnego aspektu oferowanych rozwiązań. Estetyka, komfort i funkcjonalność produktu są tak samo ważne jak aktualnie obowiązujące w architekturze trendy oraz normy techniczne. Wyjątkowo ciekawy proces ewolucji możemy prześledzić na przykładzie produktów dedykowanych przestrzeni prysznicowej. Od wielu lat ogromny wpływ na rozwój rynku produktów sanitarnych na świecie ma niemiecka firma KALDEWEI. Na targach SHK 2014 goście odwiedzający stoisko KALDEWEI mieli okazję prześledzić trwającą nieprzerwanie już od  60 lat historię rozwoju przestrzeni prysznicowej. Ta pasjonująca historia zaczyna się od powstania pierwszego głębokiego brodzika a kończy wprowadzeniem  emaliowanej powierzchni prysznicowej ze zintegrowanym odpływem ściennym.

W roku 1956 firma KALDEWEI zaczęła produkować obok wanien z wysokiej jakości  stali emaliowanej także brodziki o głębokości 28 cm. Na tegorocznych targach SHK zaproszeni goście mieli okazję poznać najważniejsze zmiany jakie zachodziły w ofercie KALDEWEI  od 1950 roku. Kolejne etapy rozwoju prezentują coraz płytsze brodziki: Sanidusch o głębokości 14 cm, Duschplan o głębokości 6,5 cm, Superplan Plus  o głębokości 2,5 cm. Ekspozycję zamykają 2 najnowsze, zabudowywane w płaszczyźnie podłogi produkty: superpłaska powierzchnia prysznicowa Conoflat oraz Xetis. Zmieniły się również wymiary oferowanych produktów. Współczesny użytkownik chętnie sięga po coraz większe modele gwarantujące większą swobodę pod prysznicem. Ważnym udogodnieniem, poszukiwanym nie tylko przez  osoby starsze czy niepełnosprawne jest możliwość zabudowy brodzika lub powierzchni prysznicowej w płaszczyźnie podłogi. Równie ważne jak wygoda są estetyka i ciekawy design. Wszystkie te aspekty są bodźcami kształtującym kierunki rozwoju oferty KALDEWEI.

Większa swoboda podczas kąpieli dzięki zwiększeniu wymiarów przestrzeni prysznicowej

Początkowo dla użytkowników liczył się jedynie funkcjonalny aspekt przestrzeni prysznicowej. Z biegiem czasu coraz ważniejsze stały się komfort i design. Warto przypomnieć, że przez wiele lat największym brodzikiem jaki miała w swojej ofercie firma KALDEWEI był brodzik o wymiarach 90x90 cm. Jeszcze w latach osiemdziesiątych na rynku funkcjonowały tylko 4 standardowe wymiary brodzików: 80 x 75 cm, 80 x 80 cm, 90 x 75 cm i 90 x 90 cm oraz 2 głębokości:  28 cm i 15 cm. Trend, który ma na celu rozbudowanie przestrzeni prysznica aż do formatu XXL ma coraz większą rzeszę zwolenników. W odpowiedzi na tak sformułowane wymagania  konsumentów firma KALDEWEI rozszerzyła serię Conoflat o 4 kolejne modele. Największy aktualnie dostępny model w tej serii ma wymiary 100 x180 cm. Kolejnym etapem rozwoju oferty było zróżnicowanie kształtów: od półokrągłych do pięciokątnych. Tak szeroka oferta produktów z logo KALDEWEI zapewnia architektom wnętrz i projektantom praktycznie nieograniczone możliwości aranżacji przestrzeni łazienkowej.

Naturalną konsekwencją zmniejszenia głębokości brodzików było zwiększenie średnicy odpływu z 52 mm na 90 mm, aby zagwarantować odpowiednią wydajność zestawu odpływowego. Modele Superplan i Superplan Plus są pierwszymi brodzikami w ofercie firmy KALDEWEI, które przy maksymalnej głębokości 2,5 cm mogą być zabudowywane w płaszczyźnie podłogi. Zaprojektowanie tych brodzików stanowi kolejny stopień ewolucji w procesie powstawania emaliowanej powierzchni prysznicowej. 

Conoflat - pierwsza powierzchnia prysznicowa KALDEWEI zabudowywana w płaszczyźnie podłogi

Conoflat - pierwszą powierzchnię prysznicową montowaną w płaszczyźnie podłogi firma KALDEWEI zaprezentowała w 2009 roku. Produkt odniósł na rynku ogromny sukces. Za innowacyjne wzornictwo i unikalne rozwiązania techniczne firma otrzymała wiele prestiżowych nagród, między innymi nagrody:  Best of Best oraz Design Plus Award. Rynkowa premiera modelu Conoflat zbiegła się z wprowadzeniem przez KALDEWEI absolutnie unikalnej, matowej palety kolorystycznej Coordinated Colours Collection, która zapewnia możliwość harmonijnego łączenia strefy prysznicowej z powierzchniami wykonanymi z drewna lub kamienia naturalnego. Ukoronowaniem procesu ewolucji przestrzeni prysznicowej jest najnowszy produkt  KALDEWEI Design Center – powierzchnia prysznicowa Xetis.  Jest to pierwsza na świecie emaliowana powierzchnia prysznicowa ze zintegrowanym odpływem ściennym. Zachwycający minimalistycznym wzornictwem model Xetis, stanowi wybitne osiągnięcie w dziedzinie innowacji i stwarza nowe, nieograniczone możliwości kształtowania nowoczesnej przestrzeni łazienkowej.

Rozwój nowych produktów oraz optymalizacja istniejących rozwiązań

Aby zapewnić instalatorom możliwość szybkiego montażu emaliowanych brodzików i powierzchni prysznicowych firma KALDEWEI oferuje kompletne rozwiązania systemowe składające się z emaliowanej powierzchni prysznicowej, ramy montażowej, zestawu odpływowego oraz taśmy uszczelniającej. Wszystkie komponenty tego zestawu pochodzą od jednego producenta i są idealnie do siebie dopasowane. Kolejnym ważnym czynnikiem mającym wpływ na jakość montażu  brodzików i powierzchni prysznicowych  jest stabilność i dokładność wymiarów. Dzięki ciągłej optymalizacji swoich produktów, firma KALDEWEI wprowadza także do brodzików prostokątnych nowe promienie narożników. To rozwiązanie ma zapewnić bezproblemowe łączenie krawędzi brodzika z powierzchniami wykonanymi z płytek ceramicznych.  „Być liderem na rynku produktów sanitarnych oznacza dla KALDEWEI nie tylko tworzenie nowych produktów, ale również ciągłe ulepszanie już istniejących modeli i rozwiązań” – mówi Marcus Möllers, manager ds. Public Relations KALDEWEI.  I dodaje – „Na tegorocznych targach SHK macie  Państwo okazję  prześledzić historię rozwoju naszej firmy od zwykłego, głębokiego, stalowego brodzika aż do superpłaskich, montowanych w płaszczyźnie podłogi powierzchni prysznicowych”.

Źródło: KALDEWEI GmbH & Co. KG Prosimy o egzemplarz druku.

zip Press Release Evolution all languages
zip  |  11 MB
zip Evolution pics only
zip  |  15 MB
< DIN A4
861 KB

Podczas tegorocznych targów SHK firma KALDEWEI zabiera swoich gości w interesującą podróż przez 60 lat historii brodzików i powierzchni prysznicowych. W czasie tej wycieczki producent zapoznaje zwiedzających z najważniejszymi faktami, stanowiącymi punkty zwrotne w ewolucji przestrzeni prysznicowej. Trasa wiedzie od głębokiego stalowego brodzika do powierzchni prysznicowej z odpływem ściennym zabudowywanej w płaszczyźnie podłogi. Pierwszym ważnym wydarzeniem w rozwoju firmy Kladewei było wprowadzenie na rynek stalowego brodzika Sanidusch o głębokości 14 cm.

Source: © KALDEWEI  |  press_01_Evolution.jpg

< DIN A4
942 KB

Od początku firma KALDEWEI produkuje brodziki z jednej stalowej płyty. W wyniku naniesienia i wypalenia emalii w temperaturze 850°C stal i emalia łączą się ze sobą tworząc niemal nierozerwalną całość o odpowiedniej grubości. Milowym krokiem na drodze ewolucji oferty firmy KALDEWEI było zaprojektowanie brodzika Duschplan o głębokości 6,5 cm.

Source: © KALDEWEI  |  press_02_Evolution.jpg

> DIN A4
2 MB

Aby nadążyć za zmieniającymi się gustami i wymaganiami użytkowników firma KALDEWEI wprowadza na rynek coraz bardziej zaawansowane technicznie produkty. Jeśli prześledzimy rozwój oferty KALDEWEI zauważymy, że nawet w sferze nazewnictwa przechodzimy od brodzika do emaliowanej powierzchni prysznicowej. Wprowadzając na rynek brodzik Superplan Plus o głębokości zaledwie 2,5 cm KALDEWEI wkroczył w kolejną fazę ewolucji na drodze do emaliowanych powierzchni prysznicowych.

Source: © KALDEWEI  |  press_03_Evolution.jpg

DIN A4
5 MB

Powierzchnie prysznicowe KALDEWEI montowane w płaszczyźnie podłogi umożliwiają bezproblemową integrację przestrzenną strefy prysznicowej zarówno w prywatnych łazienkach jak i w obiektach użyteczności publicznej takich jak hotele, szpitale czy domy seniora. Higienicznie czysta powierzchnia emalii jest w znacznie mniejszym stopniu narażona na skażenia bakteryjne niż strefy prysznicowe wykonane z płytek ceramicznych, gdzie obszarem największego zagrożenia są fugi. Stal emaliowana jest trwała, odporna na uszkodzenia mechaniczne oraz ścieranie, a przy tym jest łatwa w pielęgnacji. Na zdjęciu: Conoflat – pierwsza powierzchnia prysznicowa KALDEWEI zabudowana w płaszczyźnie podłogi, która jest dostępna nie tylko w klasycznych kolorach sanitarnych, lecz również w unikalnych matowych barwach z palety Coordinated Colours.

Source: © KALDEWEI  |  press_04_Evolution.jpg

> DIN A4
3 MB

Najnowszym osiągnięciem KALDEWEI Design Center jest emaliowana powierzchnia prysznicowa Xetis. Produkt ten rewolucjonizuje architekturę nowoczesnej łazienki i stanowi ukoronowanie procesu ewolucji przestrzeni prysznicowej. Xetis wtapia się harmonijnie w podłogę prysznica, a techniczne elementy odpływu ukryte w ścianie za estetyczną maskownicą nie zakłócają minimalistycznego wizerunku przestrzeni łazienkowej. Producent oferuje kompletne rozwiązanie systemowe składające się z : emaliowanej powierzchni prysznicowej, ramy montażowej, zestawu odpływowego oraz taśmy uszczelniającej. Model Xetis jest dostępny w ekskluzywnych barwach z palety Coordinated Colours Collection.

Source: © KALDEWEI  |  press_05_Evolution.jpg