(PL)
Prasa
Aktualności
Detail

W Berlinie otwarto pierwszy niemiecki Hotel Waldorf Astoria

Ahlen, marzec 2013. – ekskluzywny hotel Waldorf Astoria w Nowym Jorku należy bez wątpienia do najbardziej znanych hoteli na świecie. Niedawno sieć hotelowa Waldorf Astoria Hotels & Resorts wzbogaciła się o nowy obiekt w Niemczech. 5-gwiazdkowy luksusowy hotel zbudowano w zachodniej części Berlina, w sąsiedztwie zabytkowego Kościoła Kaiser-Wilhelm-Gedächtniskirche oraz legendarnej ulicy Kurfürstendamm. Przy wyborze elementów wyposażenia wnętrz projektanci hotelu postawili na jakość i ekskluzywne wzornictwo. Ponad 200 luksusowych, hotelowych łazienek zostało wyposażonych w wanny Conoduo firmy KALDEWEI.

Z 31 piętra hotelu Waldorf Astoria w Berlinie goście mogą podziwiać niepowtarzalną panoramę niemieckiej stolicy oraz rozkoszować się widokiem znanego na całym świecie berlińskiego Ogrodu Zoologicznego. Właśnie z tego powodu 118- metrowy budynek hotelu nosi nazwę Zoofenster, czyli po prostu Okno na Zoo. Jako wzór projektantom berlińskiego lobby posłużyło tradycyjne, bogato zdobione czarnym marmurem wnętrze lobby hotelu Waldorf w USA z charakterystycznym, wykonanym na specjalne zamówienie stojącym zegarem tzw. Grandfather’s Clock. Fascynacja stylem art deco i hołd złożony twórcom wnętrz amerykańskiego hotelu widoczne są szczególnie w centralnym punkcie hali głównej, w imponującej rozmachem dwukondygnacyjnej Peacock Alley. Korytarz o tej nazwie połączył dwa początkowo niezależnie od siebie działające w Nowym Jorku hotele Waldorf i Astoria, tworząc jeden obiekt znany jako Waldorf Astoria Hotel. Wnętrza berlińskiego hotelu, który mieści 232 pokoje i apartamenty, bibliotekę oraz salę balową, utrzymane są w stylu art deco tak charakterystycznym dla lat 20-tych i 30-tych ubiegłego stulecia.  Dodatkową atrakcją jaką ten 5-gwiazdkowy hotel oferuje swoim gościom jest jedyne na terenie Niemiec Spa firmy Guerlain.

KALDEWEI Conoduo -  purystyczne wzornictwo i ponadczasowa elegancja

W hotelach tej klasy co berliński Waldorf Astoria szczególnie ważne jest stosowanie do wystroju wnętrz ekskluzywnych produktów odznaczających się unikalnym wzornictwem i doskonałą jakością. Dlatego przy wyborze wyposażenia 200 hotelowych łazienek  projektanci postawili na sprawdzoną jakość marki KALDEWEI. Z bogatej oferty wanien wybrali ekskluzywny model Conoduo w kolorze białym. Wanna Conoduo charakteryzuje się elegancką formą i w sposób absolutnie perfekcyjny łączy minimalistyczne wzornictwo z wysokim komfortem kąpieli, harmonijnie wpisując się w luksusową stylistykę hotelu Waldorf Astoria w Berlinie. Należąca do kolekcji Avantgarde, wielokrotnie nagradzana za unikalny design, wanna Conoduo, o wymiarach 180 x 80 cm, ma dwie ergonomiczne, pochylone pod łagodnym kątem płaszczyzny podparcia pleców. Umieszczenie odpływu pośrodku to rozwiązanie, które zapewnia wygodną, odprężającą kąpiel niezależnie od tego czy korzystają z niej jedna czy dwie osoby jednocześnie.

KALDEWEI - niezawodny partner w hotelarstwie

Wszystkie wanny, brodziki i emaliowane powierzchnie prysznicowe wykonane są z cennej stali emaliowanej KALDEWEI. Ten materiał jest tak wytrzymały, że powierzchnia emalii nawet po wielu latach użytkowania wygląda jak w dniu zakupu.
Oprócz doskonałych właściwości higienicznych emalia przekonuje również łatwością utrzymania w czystości. Nie wymaga stosowania nadmiernej ilości środków chemicznych, co ułatwia pracę służb hotelowych i pozytywnie wpływa na koszty.
Aby zagwarantować gościom maksymalne bezpieczeństwo wszystkie wanny w berlińskim hotelu Walorf Astoria zostały wyposażone dodatkowo w wykończenie przeciwpoślizgowe, składające się z mieszaniny kwarcowo-piaskowej, która w procesie wypalania wiąże się trwale z powierzchnią emalii i zapewnia bezpieczne wchodzenie i wychodzenie z wanny.

,,KALDEWEI jest doskonałym partnerem dla wszystkich hoteli, stawiających sobie wysokie wymagania w zakresie wzornictwa i jakości,, - wyjaśnia Roger Miksch, kierownik działu współpracy z hotelami w firmie KALDEWEI, i dodaje - ”nasze produkty przekonują ekskluzywnym wzornictwem, które nawet po wielu latach nie traci nic ze swojej wyjątkowej elegancji oraz unikalnymi właściwościami użytkowymi stali emaliowanej KALDEWEI.” W ten właśnie sposób firma oferuje inwestorom i właścicielom hoteli estetyczne i niezawodne jakościowo rozwiązania - z 30–letnią gwarancją.

Źródło: KALDEWEI GmbH & Co. KG Prosimy o egzemplarz druku.

doc pl Waldorf Astoria Berlin
doc  |  1 MB
Waldorf Astoria Berlin
zip  |  5 MB
< DIN A4
1 MB

W absolutnie perfekcyjny i niepowtarzalny sposób projektantom nowo otwartego hotelu Waldorf Astoria w Berlinie udało się połączyć styl legendarnego nowojorskiego hotelu z atmosferą tętniącej życiem nowoczesnej, niemieckiej metropolii. Luksusowe wnętrza 5- gwiazdkowego hotelu, na który składa się 232 pokoje i apartamenty, utrzymane są w stylu art deco tak charakterystycznym dla lat 20-tych i 30-tych ubiegłego stulecia.

Source: Quabbe+Tessmann  |  press_01_Waldorf_Astoria_Berlin_Zimmer.jpg

< DIN A4
2 MB

Przy wyborze wyposażenia 200 hotelowych łazienek projektanci postawili na sprawdzoną jakość marki KALDEWEI i z bogatej oferty wanien wybrali ekskluzywny model Conoduo w kolorze białym. Wanna Conoduo charakteryzuje się elegancką formą i w sposób absolutnie perfekcyjny łączy minimalistyczne wzornictwo z wysokim komfortem kąpieli, harmonijnie wpisując się w luksusową stylistykę hotelu Waldorf Astoria w Berlinie. Dla zapewnienia gościom maksymalnego bezpieczeństwa podczas kąpieli wszystkie wanny w berlińskim hotelu wyposażone są dodatkowo w wykończenie przeciwpoślizgowe.

Source: © Waldorf Astoria Berlin  |  press_02_Waldorf_Astoria_Berlin_Bad.jpg

< DIN A4
632 KB

Wanna Conoduo, o wymiarach 180 x 80 cm, ma dwie ergonomiczne, pochylone pod łagodnym kątem płaszczyzny podparcia pleców i odpływ umieszczony pośrodku - to rozwiązania, które zapewniają wygodną, odprężającą kąpiel niezależnie od tego czy z wanny korzysta jedna czy dwie osoby. Należący do kolekcji Avantgarde, model Conoduo otrzymał wiele wyróżnień za unikalny design, w tym jedną z najważniejszych na świecie nagród red dot award.

Source: © KALDEWEI  |  press_03_Waldorf_Astoria_KALDEWEI_Conoduo_Alpinweiss.jpg