(PL)
Prasa
Aktualności
Detail

Higienicznie czysta przestrzeń umywalkowa w szpitalach

Ahlen, październik 2015. – W szpitalach oraz innych placówkach służby zdrowia dochodzi co roku do ponad pół miliona zakażeń różnymi typami bakterii. W większości przypadków bezpośrednią przyczyną jest brak należytej higieny. Z wysokim stopniem ryzyka zarażenia bakteriami mamy do czynienia szczególnie w szpitalnych toaletach i łazienkach, a także w znajdujących się w salach zabiegowych umywalniach. Chemiczna dezynfekcja rąk jest najczęściej zbyt słabym i niewystarczającym środkiem zapobiegawczym. W związku z tym umywalki w łazienkach szpitalnych powinny być wykonane z materiału, który jest łatwy w pielęgnacji, nie dopuszcza do osadzania i namnażania się zarazków i dzięki temu zapewnia utrzymanie wysokiego poziomu higieny. Doskonałe właściwości użytkowe stali emaliowanej KALDEWEI sprawiają, że ten wyjątkowy materiał od dziesięcioleci chętnie stosowany jest w szpitalnych łazienkach.

Rozbudowując ofertę o kolejny segment produktowy KALDEWEI wykorzystuje sprawdzone właściwości użytkowe stali emaliowanej. Umywalki tym samym stanowią dopełnienie istniejącego programu wanien i powierzchni prysznicowych. Dzięki nowym umywalkom ze stali emaliowanej KALDEWEI oferuje optymalne rozwiązania  w szpitalnych łazienkach. Wszystkie modele umywalek wyposażone są standardowo w powierzchnię uszlachetnioną, która ułatwia utrzymanie produktów w czystości i zapobiega gromadzeniu się na powierzchni emalii osadów z kamienia, mydła czy innych zanieczyszczeń. Nawet podczas intensywnej eksploatacji na twardej, pozbawionej porów powierzchni emalii nie powstają rysy ani zadrapania, w których mogłyby osadzać się bakterie. Pielęgnacja emalii jest łatwa, szybka i nie wymaga stosowania szkodliwych dla środowiska preparatów.

Szerokie spektrum zastosowań
Nowe umywalki KALDEWEI dostępne są w pięciu liniach wzorniczych i dzięki dużej różnorodności oferowanych modeli można je zastosować w każdej strefie szpitala, od łazienek dla pacjentów, poprzez umywalnie w gabinetach zabiegowych, na ogólnodostępnych toaletach dla odwiedzających kończąc. Projektanci placówek służby zdrowia mogą wybierać spośród szerokiej oferty modeli ściennych, nablatowych, podblatowych oraz wpuszczanych w blat. Z myślą o pacjentach poruszających się na wózkach inwalidzkich lub przy pomocy balkoników KALDEWEI oferuje możliwość wyboru optymalnej dla przyszłych użytkowników wysokości montażu. Szczególnie wysoki poziom higieny gwarantuje zastosowanie umywalek z linii produktowych Cono i Centro, w których producent zrezygnował z otworu przelewowego, gdzie mogą gromadzić się zarazki.

KALDEWEI: idealny dostawca do szpitalnych łazienek
Wprowadzając na rynek modele umywalek ze stali emaliowanej firma KALDEWEI potwierdza swoje wysokie kompetencje jako profesjonalny partner w dziedzinie wyposażenia łazienek w obiektach szpitalnych. Higiena,  duża odporność i stabilność materiału gwarantujące długi okres eksploatacyjny sprawiają, że projektanci placówek służby zdrowia mogą w oparciu o elementy wyposażenia pochodzące od jednego dostawcy zaaranżować wszystkie strefy łazienki pacjenta zaczynając od przestrzeni prysznicowej, poprzez wannę, na strefie umywalkowej kończąc. Wysoką jakość proponowanych przez KALDEWEI rozwiązań potwierdza 30-letnia gwarancja na wszystkie modele umywalek ze stali emaliowanej.

"Źródło: KALDEWEI GmbH & Co. KG Prosimy o egzemplarz druku."

KALDEWEI PR washbasins hospitals PL
doc  |  4 MB
KALDEWEI PR Waschtische fuer KKH cmyk
zip  |  13 MB
> DIN A4
3 MB

Umywalka nablatowa Cono oraz emaliowana powierzchnia prysznicowa Conoflat. Higiena oraz długi okres użytkowania sprawiają, że produkty ze stali emaliowanej są doskonałym rozwiązaniem przeznaczonym do przestrzeni łazienkowych w placówkach służby zdrowia. Rozbudowując ofertę o kolejny segment KALDEWEI wykorzystuje wszystkie zalety emalii przenosząc je na umywalki, co pozwala sprostać w pełnym zakresie niezwykle wysokim wymaganiom, jakie musi spełniać wyposażenie publicznych łazienek.

Source: © KALDEWEI  |  1_KALDEWEI_Cono.jpg

< DIN A4
3 MB

Umywalka nablatowa Cono. Szczególnie wysoki poziom higieny gwarantuje zastosowanie umywalek z linii produktowych Cono i Centro, w których producent zrezygnował z otworu przelewowego, gdzie mogą gromadzić się zarazki. Dzięki takiemu rozwiązaniu umywalki spełniają wysokie standardy higieniczne obowiązujące dla łazienek w placówkach służby zdrowia.

Source: © KALDEWEI  |  2_KALDEWEI_Cono.jpg

> DIN A4
3 MB

Umywalka nablatowa Centro oraz emaliowana powierzchnia prysznicowa Superplan Plus. Wszystkie modele umywalek wyposażone są standardowo w powierzchnię uszlachetnioną, która ułatwia utrzymanie produktów w czystości i zapobiega gromadzeniu się na powierzchni emalii osadów z kamienia, mydła czy innych zanieczyszczeń. Nawet podczas intensywnej eksploatacji na twardej, pozbawionej porów powierzchni emalii nie powstają rysy ani zadrapania, w których mogłyby osadzać się bakterie. Pielęgnacja emalii jest łatwa, szybka i nie wymaga stosowania szkodliwych dla środowiska preparatów.

Source: © KALDEWEI  |  3_KALDEWEI_Centro.jpg

< DIN A4
2 MB

Umywalka nablatowa Centro. Wprowadzając na rynek pięć kompletnych serii umywalek KALDEWEI dopasowuje swoją ofertę do każdego rodzaju obiektowego wnętrza. W bogatej ofercie niemieckiego producenta znajdziemy modele przeznaczone do gabinetów zabiegowych, łazienek pacjentów oraz publicznych toalet.

Source: © KALDEWEI  |  4_KALDEWEI_Centro.jpg