(PL)
Prasa
Aktualności
Detail

Do jakiego typu użytkowników łazienki należysz?

Ahlen, kwiecień 2014. – wiele spraw w naszym życiu zależy od dokonywanych przez nas wyborów. Wszyscy podejmujemy decyzje dotyczące stroju, stylu życia, spraw osobistych i zawodowych, wyboru miejsca zamieszkania oraz sposobu jego wyposażenia. Współczesna architektura wnętrz daje wiele możliwości aranżacji przestrzeni i umożliwia harmonijne połączenie komfortu oraz funkcjonalności z elementami wyposażenia dostosowanymi do indywidualnych potrzeb i preferencji klienta. Tworząc projekty łazienek architekci biorą pod uwagę sytuację rodzinną inwestora, jego wiek, stan zdrowia, rodzaj aktywności zawodowej a także jego gust i upodobania estetyczne. Czym charakteryzują się poszczególne grupy użytkowników i jaki rodzaj aranżacji strefy prysznicowej preferują konkretne osoby dowiecie się Państwo z przygotowanej przez nas analizy.

Łazienkowy koneser: w poszukiwaniu relaksu i odprężenia
Wielu z nas chcąc zregenerować umysł i ciało po ciężkim dniu chętnie spędza pod prysznicem dłuższą chwilę rozkoszując się dobroczynnym działaniem strumienia gorącej wody. Dla zwolenników odprężających kąpieli łazienka stanowi miejsce relaksu i wypoczynku. Stylowa aranżacja wnętrza jest dla nich równie ważna jak komfort, nowoczesny design, szlachetne materiały oraz kolorystyczna spójność. Unikalną, intymną atmosferę w łazienkowym wnętrzu pomagają stworzyć dostępne w 12 naturalnych matowych barwach kolekcji Coordinated Colours emaliowane powierzchnie prysznicowe firmy KALDEWEI. Zabudowane w płaszczyźnie podłogi superpłaskie brodziki takie jak np. model Conoflat, można harmonijnie łączyć z powierzchniami wykonanymi z naturalnych materiałów takich jak drewno czy kamień. Klienci mają do wyboru kilka matowych odcieni beżu, brązu oraz szarości np. delikatny kremowy Seashell, szary Oyster lub głęboki czarny Lava.

Aktywny i zabiegany obywatel świata: kąpiel w ekspresowym tempie

Krótka kąpiel przed wyjściem do pracy albo zaraz po intensywnym treningu: osoby aktywne często biorą prysznic nawet kilka razy dziennie. Nadmiar zajęć powoduje, że brakuje im czasu na dłuższą kąpiel. Ten typ użytkowników koncentruje się przede wszystkim na funkcjonalnych aspektach przestrzeni łazienkowej. Takie osoby preferują trwałe i łatwe w pielęgnacji elementy wyposażenia. Doskonałym rozwiązaniem dla aktywnych miłośników kąpieli jest emaliowana powierzchnia prysznicowa Xetis wykonana z wysokiej jakości stali emaliowanej KALDEWEI. Przeniesienie technicznych elementów odpływu z obszaru brodzika na ścianę powoduje, że strefa prysznica wygląda nowocześnie i elegancko, a do tego łatwo utrzymać ją w czystości. Dla wyjątkowo zabieganych klientów KALDEWEI ma w ofercie brodziki oraz emaliowane powierzchnie prysznicowe z powłoką uszlachetnioną, która zapobiega osadzaniu się kamienia oraz brudu. Gładka, pozbawiona porów powierzchnia emalii wysycha w kilka minut, jest trwała i odporna na uszkodzenia. Dzięki temu produkty KALDEWEI wciąż wyglądają tak efektownie jak w dniu zakupu. Dodatkowym argumentem przemawiającym za wyborem marki KALDEWEI jest 30 lat gwarancji na wszystkie wanny, brodziki oraz powierzchnie prysznicowe ze stali emaliowanej.

Łazienka zarówno dla malucha, jak i osoby starszej: swoboda i bezpieczeństwo pod prysznicem w każdym wieku

W wielu gospodarstwach domowych z jednej łazienki korzysta kilku użytkowników w różnym wieku. Idealnym rozwiązaniem dla takiej rodziny są emaliowane powierzchnie prysznicowe. KALDEWEI w swojej ofercie posiada bogatą paletę rozmiarów, także w największych formatach XXL. Dlatego nawet wielkość 150 x 150 cm przy brodziku Superplan Plus nie jest problemem. Wspólna kąpiel z dziećmi na takiej przestrzeni to sama przyjemność. Dla zwiększenia bezpieczeństwa najmłodszych użytkowników prysznica oraz seniorów KALDEWEI oferuje emaliowane powierzchnie prysznicowe z wykończeniem przeciwpoślizgowym nowej generacji KALDEWEI Secure Plus. Łatwe wejście i wyjście spod prysznica osobom starszym umożliwia bezprogowe zabudowanie powierzchni prysznicowej w płaszczyźnie podłogi.

Nieważne, do której z trzech grup użytkowników należysz: dzięki szerokiej gamie i wysokiej jakości emaliowanym powierzchniom prysznicowym firma KALDEWEI zapewni ci maksymalny komfort oraz bezpieczeństwo kąpieli. 

"Źródło: KALDEWEI GmbH & Co. KG Prosimy o egzemplarz druku."

KALDEWEI PR Which Shower Type Am I PL
doc  |  1,004 KB
zip Shower Type pics only
zip  |  9 MB
< DIN A4
2 MB

Dla łazienkowych koneserów czas kąpieli jest chwilą relaksu i ucieczką od problemów dnia codziennego. Przy planowaniu przestrzeni łazienkowej równie ważne są dla nich komfort oraz design. Emaliowane powierzchnie prysznicowe w naturalnych matowych barwach kolekcji Coordinated Colours harmonijnie wtapiają się w stylistykę nowoczesnego łazienkowego wnętrza i pomagają stworzyć wyjątkową, odprężającą atmosferę tak ważną dla zwolenników długich, relaksujących kąpieli.

Source: © KALDEWEI  |  press_01_Duschtyp_Der_Genussduscher.jpg

> DIN A4
4 MB

Dla aktywnych i ciągle zabieganych osób priorytetem jest czas. Krótka, odświeżająca kąpiel pod prysznicem wystarczy, aby dobrze rozpocząć dzień. Czyszczenie strefy prysznica powinno również odbywać się w ekspresowym tempie. Dlatego ten rodzaj klientów preferuje elementy wyposażenia łazienki wykonane z trwałych i łatwych w pielęgnacji materiałów takich jak wysokiej jakości stal emaliowana KALDEWEI.

Source: Copyright: 2013 Schembecker Fotodesign  |  press_02_Duschtyp_Der_Schnellduscher.jpg

< DIN A4
1 MB

Idealnym rozwiązaniem dla wielopokoleniowej rodziny są emaliowane powierzchnie prysznicowe firmy KALDEWEI. Duża ilość dostępnych w ofercie rozmiarów, w tym obszernych modeli XXL gwarantuje możliwość dopasowania brodzika do indywidualnych preferencji użytkowników oraz do wielkości pomieszczenia. Trwałość oraz odporność emalii na uszkodzenia mechaniczne powodują, że nawet ubrudzone piaskiem dziecięce stopy nie stanowią żadnego zagrożenia. Dla zwiększenia bezpieczeństwa najmłodszych użytkowników prysznica oraz seniorów KALDEWEI oferuje brodziki oraz emaliowane powierzchnie prysznicowe z wykończeniem przeciwpoślizgowym.

Source: © KALDEWEI  |  press_03_Duschtyp_Der_Familienduscher.jpg