(PL)
Prasa
Aktualności
Detail

Hotel Gritti Palace w Wenecji zaprasza gości na luksusową kąpiel

Ahlen, kwiecień 2014. – 5-cio gwiazdkowy hotel The Gritti Palace w Wenecji należy do luksusowej sieci Starwood Hotels & Resorts Luxury Collection. Już na początku XX wieku ten ekskluzywny obiekt cieszył się dużą popularnością wśród gwiazd i znanych osobistości z tamtego okresu. Ernest Hemingway opisał The Gritti Palace jako ,,najlepszy hotel w mieście pełnym wspaniałych hoteli”. Zbudowany w 1525 Palazzo Gritti był początkowo prywatną rezydencją rodziny Gritti. Później mieściła się tu siedziba ambasadora Watykanu w Wenecji. Dzisiaj ten zabytkowy obiekt należy do najpiękniejszych szlacheckich pałaców miasta kanałów. Po gruntownym remoncie budynek The Gritti Palace odzyskał swój dawny blask. W luksusowo wyposażonych łazienkach goście hotelu mogą cieszyć się odprężającym działaniem kąpieli w komfortowych wannach Classic Duo oraz Puro firmy KALDEWEI.

Trwająca ponad 15 miesięcy renowacja zabytkowego hotelu The Gritti Palace w Wenecji kosztowała 35 milionów Euro. W prace remontowe na różnych etapach zaangażowanych było blisko 1.000 osób. Po gruntownej przebudowie wnętrz ten unikalny obiekt składa się z 82 pokoi,  z czego 1/4 stanowią luksusowe suity. Przy wyborze wyposażenia do 21 hotelowych apartamentów projektanci inspirowali się nie tylko bogatą historią oraz dziedzictwem kulturowym Wenecji, lecz również opisami oraz wspomnieniami takich osobistości jak Ernest Hemingway, Peggy Guggenheim czy Somerset Maugham.

Luksusowy apartament z magicznym widokiem na panoramę Wenecji

Uosobieniem luksusu jest wspaniały 2-piętrowy apartament Redentore-Terrazza z ogromnym tarasem o powierzchni 250 m² znajdującym się na dachu hotelu The Gritti, z którego goście mogą podziwiać zjawiskową panoramę zabytkowego miasta dożów. Autorem tego niezwykłego projektu jest Chuck Chewning Dyrektor Kreatywny biura projektowego Donghia, Inc, któremu dzięki wykorzystaniu wielu zabytkowych detali oraz elementów wyposażenia udało się odtworzyć i ocalić atmosferę tego unikalnego miejsca. W hotelu The Gritti Palace użyto aż 15 różnych odmian marmuru Carrara, które w tradycyjny sposób były obrabiane oraz układane przez najlepszych weneckich rzemieślników. Renowację mebli, tkanin oraz innych elementów wyposażenia powierzono najlepszym włoskim specjalistom.

Wyposażenie łazienek na najwyższym poziomie

Wyposażenie łazienek w hotelu The Gritti Palace poziomem luksusu dorównuje wystrojowi pokojowych wnętrz. Centralnym elementem każdej łazienki jest komfortowa wanna wykonana z wysokiej jakości stali emaliowanej KALDEWEI. Łazienki w apartamentach zostały wyposażone w luksusowy model Classic Duo Oval, autorstwa znanego włoskiego biura projektowego Sottsass Associati, który obudowano szlachetnym marmurem Carrara. W pozostałych łazienkach w zależności od typu pokoju zainstalowano model Puro zaprojektowany przez KALDEWEI Design Center w trzech różnych rozmiarach: od 160 x 70 cm do obszernej, komfortowej wanny o wymiarach 180 x 80 cm. Wszystkie wanny w hotelu The Gritti Palace posiadają wykończenie przeciwpoślizgowe oraz powłokę uszlachetnioną  ułatwiającą utrzymanie produktu w czystości. 

KALDEWEI – idealny partner dla inwestorów prywatnych oraz biznesowych

Od wielu lat marka KALDEWEI znana jest na świecie ze swoich wyjątkowych osiągnięć w dziedzinie designu oraz z doskonałej jakości produktów, dlatego firma z Ahlen jest idealnym partnerem dla hoteli oraz innych inwestorów biznesowych o wysokich wymaganiach w zakresie wzornictwa i jakości. Wszystkie wanny, brodziki oraz powierzchnie prysznicowe wytwarzane są ze szlachetnej stali emaliowanej KALDEWEI. Ten unikalny materiał jest bardzo trwały a przy tym odporny na uszkodzenia, dlatego nawet po długim okresie intensywnego użytkowania powierzchnia emalii wygląda jak w dniu zakupu. Pielęgnacja stali emaliowanej jest łatwa i nie wymaga stosowania agresywnych środków czyszczących. Potwierdzeniem wyjątkowej jakości oferowanych produktów jest 30 –letnia gwarancja udzielana przez producenta na wyroby ze stali emaliowanej KALDEWEI. W ten właśnie sposób firma KALDEWEI oferuje inwestorom prywatnym oraz biznesowym estetyczne, trwałe i bezpieczne rozwiązania produktowe.

"Źródło: KALDEWEI GmbH & Co. KG Prosimy o egzemplarz druku."

KALDEWEI PR The Gritti Palace Venice PL
doc  |  1 MB
Gritti Palace pics only
zip  |  31 MB
> DIN A4
3 MB

Suita Redentore-Terrazza – to przepiękny, luksusowy, 2 – poziomowy apartament, do którego należy jedyny w całej Wenecji wspaniały taras o powierzchni 250 m² znajdujący się na dachu hotelu The Gritti Palace.

Source: © The Gritti Palace  |  press_01_Gritti_Palace.jpg

< DIN A4
5 MB

Zbudowany w XVI w. pałac był początkowo siedzibą rodziny doży Andrea Gritti. Z okien tego unikalnego obiektu roztacza się wspaniały widok na Canal Grande.

Source: © The Gritti Palace  |  press_02_Gritti_Palace.jpg

> DIN A4
5 MB

Już na początku XX w hotel The Gritti Palace cieszył się dużą popularnością wśród gwiazd i znanych osobistości z tamtego okresu. Ernest Hemingway opisał ten wspaniały obiekt jako „najlepszy hotel w mieście pełnym wspaniałych hoteli“.

Source: © The Gritti Palace  |  press_03_Gritti_Palace.jpg

> DIN A4
4 MB

Apartamenty, których okna wychodzą na Canal Grande nazwane zostały na cześć znanych osób ze świata sztuki, designu oraz literatury. Na zdjęciu: luksusowa łazienka z wanną Classic Duo Oval firmy Kladewei, zaprojektowaną przez światowej sławy designerów z biura Sottsass Associati.

Source: © The Gritti Palace  |  press_04_Gritti_Palace.jpg

> DIN A4
4 MB

Inne apartamenty noszą nazwy sześciu dzielnic zabytkowej części weneckiego Starego Miasta. Łazienki w tych luksusowych pokojach zostały również gruntownie odnowione i odrestaurowane. Na zdjęciu: wanna Classic Duo Oval firmy KALDEWEI w obudowie z marmuru.

Source: © The Gritti Palace  |  press_05_Gritti_Palace.jpg

> DIN A4
5 MB

Firma KALDEWEI jest idealnym partnerem dla hoteli o wysokich wymaganiach w zakresie wzornictwa oraz jakości. Wszystkie modele niemieckiego producenta wyróżniają się ponadczasowym eleganckim designem oraz doskonałą jakością stosowanych materiałów.

Source: © The Gritti Palace  |  press_06_Gritti_Palace.jpg