(PL)
Prasa
Aktualności
Detail

Mistrzowska kolekcja Meisterstück: Arik Levy projektuje dla KALDEWEI

Ahlen, marzec 2015. – Dzięki współpracy ze znanym designerem Arikiem Levy oferta firmy KALDEWEI w segmencie premium wzbogaciła się o nowy model wanny oraz pierwsze w kolekcji Meisterstück umywalki. Zestaw Emerso to wolnostojąca wanna oraz umywalka zachwycające wyjątkowymi elementami stylistycznymi. W wannie ze zintegrowaną obudową ze stali emaliowanej rant unosi się i przykuwa wzrok niczym nić w misternie tkanym jedwabiu, umywalka z kolei stanowi stylistyczne odwrócenie formy z opadającymi łagodnie rantami, doskonale uzupełniając tą kolekcję.

W projekcie nowych modeli z serii Meisterstück Arik Levy w mistrzowski sposób połączył ze sobą surowe elementy geometryczne z łagodniejszymi formami. ,,Wzrok wędruje wzdłuż rantów wanny, które płynnie zmieniają swoją formę, sprawiając wrażenie jakby wciąż się poruszały” – komentuje Levy. A po chwili dodaje: ,,Dotykając rantów wanny ręką, lub podążając wzrokiem za ich zmieniającym się kształtem, czujemy, że już za chwilę zanurzymy się w odprężającej kąpieli.” Levy znany jest na świecie nie tylko z wyjątkowych projektów sztuki użytkowej, lecz również z imponujących instalacji artystycznych. Współpraca z firmą KALDEWEI jest kamieniem milowym w twórczości artysty: ,,Modele Emerso z kolekcji Meisterstück są absolutnie wyjątkowym projektem, ponieważ podczas jego realizacji dążyliśmy do doskonałości zarówno w aspekcie artystycznym jak i technicznym”.

Wanna Emerso z kolekcji Meisterstück
Zaprojektowana przez Arika Levy wanna Emerso z założenia jest wanną jednoosobową. Wysoka, komfortowa płaszczyzna podparcia pleców, długie dno, ergonomiczny kształt stanowią nowoczesną interpretację historycznej formy wanny. Podniesiony rant wanny nadaje modelowi Emerso charakter dynamicznej, nowoczesnej rzeźby, stanowiącej zmysłowe połączenie pionowych i poziomych płaszczyzn. Wanna posiada stożkową, zintegrowaną obudowę, pokrywę zestawu odpływowego oraz pokrętło przelewu wykonane ze stali emaliowanej. Niezwykły design sprawia, że wolnostojąca wanna Emerso z powodzeniem stanowi centralny element nowoczesnej aranżacji łazienki.

Umywalka Emerso z kolekcji Meisterstück
Dzięki odwróconej formie umywalka Emerso z kolekcji Meisterstück stanowi stylistyczny negatyw wanny. Jej ranty delikatnie opadają w stronę wnętrza i wizualnie doskonale wtapiają się w zarys całej bryły. Zestaw składający się z wanny oraz umywalki Emerso stwarza wrażenie stylistycznej harmonii oraz jedności. Umywalka wykonana jest w całości ze stali emaliowanej, dlatego Meisterstück Emerso może być zainstalowany w łazience w dowolny sposób – szerszą lub węższą krawędzią z przodu. Umywalka jest dostępna w dwóch wariantach: jako model wolnostojący lub do zabudowy.

„Bardzo cieszymy się z faktu, że udało nam się namówić do współpracy przy tworzeniu nowych modeli z kolekcji Meisterstück Arika Levy,, - mówi Franz KALDEWEI, Dyrektor Zarządzający firmy KALDEWEI. ,,Jego styl jest bardzo charakterystyczny i jednocześnie ponadczasowy – i to sprawia, że Levy jest idealnym partnerem dla naszej firmy.”

Źródło: KALDEWEI GmbH & Co. KG

4 KALDEWEI PR Emerso
doc  |  5 MB
4 KALDEWEI PR Emerso
zip  |  24 MB
< DIN A4
4 MB

Dzięki współpracy ze światowej sławy projektantem Arikiem Levy oferta firmy KALDEWEI w segmencie premium wzbogaciła się o nowy model wanny oraz pierwsze w kolekcji Meisterstück umywalki. Zestaw Emerso to wolnostojąca wanna oraz umywalka zachwycające wyjątkowymi elementami stylistycznymi. W wannie ze zintegrowaną obudową ze stali emaliowanej rant unosi się i przykuwa wzrok niczym nić w misternie tkanym jedwabiu, umywalka z kolei stanowi stylistyczne odwrócenie formy z opadającymi łagodnie rantami, doskonale uzupełniając tą kolekcję.

Source: © KALDEWEI  |  4_1_KAL_Meisterstuecke_Emerso.jpg

< DIN A4
2 MB
< DIN A4
1 MB
< DIN A4
1 MB
< DIN A4
964 KB
< DIN A4
1 MB
< DIN A4
1 MB
< DIN A4
3 MB
< DIN A4
1 MB
< DIN A4
1 MB
< DIN A4
1,023 KB
< DIN A4
993 KB