(PL)
Firma

O NAS


Franz KALDEWEI GmbH & Co. KG

Dla wyrafinowanych, patrzących w przyszłość ludzi realizujemy luksusowe i trwałe rozwiązania sanitarne.

100 procent „Made in Germany“DATY & FAKTY


KALDEWEI to niemieckie przedsiębiorstwo rodzinne, które już od ponad 100 lat – obecnie w czwartym pokoleniu – tworzy rozwiązania łazienkowe łączące w sobie współczesny luksus oraz zrównoważony sposób myślenia, zarządzania i działania. Firma opisuje swoje globalne podejście strategiczne pojęciem „Luxstainability®.

Oferta KALDEWEI obejmuje wanny, powierzchnie prysznicowe i umywalki wykonane ze szlachetnej stali emaliowanej. Materiał ten zachwyca wysoką jakością powierzchni, estetyką, wytrzymałością oraz możliwością ponownego 100-procentowego wykorzystania.

W roku 2021 KALDEWEI został pierwszą firmą z branży sanitarnej, która realizuje cele „Science Based Targets”, wkraczając na drogę do produkcji neutralnej dla klimatu. Nowa linia KALDEWEI Limited Edition nature protect wykonana w całości ze stali o zredukowanym śladzie CO2 to duży krok przybliżający KALDEWEI do realizacji tych celów. Korzystają na tym także partnerzy z branży budowlanej, ponieważ rozwiązania łazienkowe z linii KALDEWEI nature protect pozwalają znacząco obniżyć ślad CO2 w projektach budowlanych.

Od wielu lat KALDEWEI wspiera też program ochrony oceanów WWF, który przyczynia się do zmniejszenia zanieczyszczenia mórz i oceanów plastikowymi odpadami. Robimy to z głębokiego poczucia odpowiedzialności za środowisko i za przyszłe pokolenia.
 

 

 

 

FIRMA RODZINNA

ZARZĄDZANA PRZEZ WŁAŚCICIELA W CZWARTYM POKOLENIU

Franz KALDEWEI
1918-1952

Heinrich KALDEWEI
1928-1973

Franz Dieter KALDEWEI
1973-2008

Franz KALDEWEI
Od 2008 r.

Jako jeden z wiodących międzynarodowych producentów wysokiej jakości powierzchni prysznicowych, umywalek oraz wanien ze stali emaliowanej KALDEWEI jest obecny w ponad 80 krajach, w tym w 12 ma swoje filie. Przedstawicielstwa KALDEWEI działają w Chinach, Anglii, Francji, Włoszech, Austrii, Polsce, Rosji, Szwajcarii, Hiszpanii, Azji Południowo Wschodniej, Czechach oraz USA.


Inwestorzy komercyjni i prywatni na całym świecie doceniają doskonałe właściwości użytkowe szlachetnej stali emaliowanej KALDEWEI, dlatego produkty z tego wyjątkowego materiału zainstalowano już w wielu luksusowych hotelach. Firma opiera swoją strategię na produkcji w pełnym łańcuchu wartości – od wytwarzania emalii i formowania stali, aż do uszlachetniania powierzchni emalii. Wszystko to odbywa się wyłącznie w jednej lokalizacji – w Ahlen w Niemczech. Stamtąd do klientów na całym świecie eksportowane są luksusowe rozwiązania łazienkowe „Made in Germany“.

 

ZRÓWNOWAŻONEGO

To, że zrównoważony rozwój jest centralnym zagadnieniem w firmie KALDEWEI, podkreśla nie tylko walka z plastikiem w łazience i partnerstwo z organizacją WWF zajmującą się ochroną środowiska. Firma KALDEWEI była pierwszą firmą z branży sanitarnej, która w 2021 roku podpisała inicjatywę Science Based Targets (SBTi). W ten sposób przyłączamy się do inicjatywy, która ma na celu osiągnięcie celów paryskiego porozumienia w sprawie ochrony klimatu poprzez określenie konkretnych działań.

WIĘCEJ INFORMACJI

NASZYM MATERIAŁEM JEST NASZE DNA

Stal i szkło – dwa naturalne, cenione od wieków materiały, z których każdy posiada niepowtarzalne właściwości. Stal wyróżnia się wytrzymałością, dużą obciążalnością i plastycznością. Szkło jest wyjątkowo odporne na działanie czynników chemicznych oraz obciążenia termiczne i zapewnia doskonałe właściwości optyczne. Stal emaliowana KALDEWEI stanowi nierozerwalne połączenie wytrzymałej stali i odpornego szkła, w którym wyjątkowe właściwości obu tych materiałów współistnieją ze sobą w idealnej symbiozie. KALDEWEI to jedyny producent wanien i brodzików, który samodzielnie opracował metodę emaliowania i wykorzystuje ją we własnych piecach. Stal emaliowana KALDEWEI – jedyna w swoim rodzaju. Firma KALDEWEI stale rozwijała i udoskonalała specjalną recepturę i technologię produkcji swojej stali emaliowanej. Projektanci łazienek na całym świecie doceniają niezrównane właściwości tego materiału.

WIĘCEJ INFORMACJI

NAGRADZANE NA CAŁYM ŚWIECIE WZORNICTWO

Z ponad 150 prestiżowymi nagrodami (w tym Red Dot Design Award, Green Good Design Award, Interior Innovation Award) KALDEWEI jest jednym z najbardziej uznanych producentów rozwiązań łazienkowych na świecie. Oprócz projektów opracowywanych przez własne Centrum Designu KALDEWEI realizuje również autorskie projekty we współpracy z renomowanymi biurami projektowymi oraz znanymi designerami. Z niemieckim producentem współpracują między innymi: Sottsass Associati, Phoenix Design, Arik Levy, Anke Salomon a także Studio Aisslinger.

WIĘCEJ INFORMACJI

KONSEKWENTNE ZARZĄDZANIE MARKĄ

Pomyślny rozwój firmy jest nierozerwalnie związany z marką KALDEWEI. Firma KALDEWEI bardzo wcześnie odkryła, jak ważne jest zorientowanie na potrzeby klientów, konsekwentne zarządzanie marką oraz skuteczna komunikacja i na przestrzeni dziesięcioleci wykorzystywała tę wiedzę w praktyce. Podążając za integrowaną strategią, marka opiera się na mocnych filarach, posiada zdefiniowaną pozycję i wyraźnie wyróżnia się spośród konkurencji. Przez lata systematycznie ugruntowywano jej pozycję jako prestiżowej marki premium.

Marka KALDEWEI wyznacza standardy w zakresie efektywnej komunikacji oraz sprzedaży zorientowanej na klienta. KALDEWEI wykorzystuje również nowe technologie, korzystając z możliwości, jakie stwarza komunikacja mobilna i cyfrowa. Jako „marka stulecia” KALDEWEI należy do najsilniejszych niemieckich marek i zaliczana jest również do 50 najlepszych niemieckich marek luksusowych.

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ

WANNY

Wanny KALDEWEI to prawdziwe ikony stylu dla wyjątkowych łazienek. Wolnostojące, do montażu przyściennego lub narożnego – wszystkie cechują się wyjątkowym wzornictwem i wysoką jakością dzięki zastosowaniu stali emaliowanej KALDEWEI.
 

WIĘCEJ INFORMACJI

PRYSZNICE

Prysznice KALDEWEI oferują niezliczone możliwości stworzenia idealnej łazienki. Całościowe, optymalnie dopasowane rozwiązania składające się z emaliowanej powierzchni prysznicowej oraz systemu montażowego i odpływowego są proste, płaskie oraz łatwe do zainstalowania.

WIĘCEJ INFORMACJI

UMYWALKI

Umywalki KALDEWEI wykonane ze stali emaliowanej KALDEWEI łączą w idealną symbiozę wyrafinowane wzornictwo i niepowtarzalne właściwości materiałowe. W połączeniu z powierzchniami prysznicowymi i wannami KALDEWEI tworzą zintegrowane, całościowe rozwiązanie łazienkowe.

WIĘCEJ INFORMACJI

Spa & Wellness

Wanny z hydromasażem KALDEWEI to optymalne rozwiązanie zapewniające wyjątkowe doznania podczas kąpieli. Wyróżniają się innowacyjną technologią, wysoką jakością i niezawodnością oraz zapewniają komfort i kojący relaks.

WIĘCEJ INFORMACJI

KOMPLETNE ROZWIĄZANIA

Bezpieczne i łatwe w instalacji systemy montażowe, różne kolory i powierzchnie oraz osprzęt podwyższający poziom komfortu: KALDEWEI oferuje indywidualne rozwiązania dla każdej łazienki.
 

WIĘCEJ INFORMACJI

ROZWIĄZANIA CYFROWE

KALDEWEI wspiera swoich partnerów szerokim zakresem usług cyfrowych, takich jak konfigurator produktów i pryszniców, planowanie łazienek online, filmy i tutoriale dotyczące instalacji oraz cyfrowe dane BIM do pobrania.

WIĘCEJ INFORMACJI