1. FILOZOFIA
  2. Trwałość

Trwałość

ZRÓWNOWAŻONE DZIAŁANIE LEŻY W NASZEJ NATURZE


Jeśli ktoś od ponad 100 lat przekształca surowce naturalne w trwałe, uniwersalne, piękne produkty i myśli jako przedsiębiorstwo rodzinne o kolejnych pokoleniach, kwestie zrównoważonego rozwoju są dla niego immanentne. Tym bardziej, że nasza stal emaliowana jest prawdopodobnie najbardziej perspektywicznym materiałem do wyrobów sanitarnych, umożliwia recykling w 100% i nawet w 20% składa się ze stali możliwej do dalszego przetwarzania. W świetle tego konsekwentnym działaniem jest organizowanie produkcji i transportu również z myślą o zachowaniu zasobów.

W 2017 roku firma KALDEWEI otrzymała nagrodę Green Good Design Award za zaawansowane ekologicznie produkty. Nie bez powodu nasza 30-letnia gwarancja rozróżnia produkty wykonane z naszego tworzywa od alternatyw z tworzywa sztucznego i rekomendujemy je do nieszkodliwego dla środowiska i neutralnego klimatycznie budownictwa. Trwałość jest istotna jako podstawa certyfikacji ekologicznej budynków, przykładowo według standardu LEED. Nie należy też zapominać o zachowaniu wartości ze względu na długi cykl trwałości.

TRWAŁOŚĆ FABRYCZNA


Do produkcji swoich wyrobów emaliowanych firma KALDEWEI wykorzystuje wyłącznie naturalne surowce. Dotyczy to zarówno stali, jak i szkliwa, które wykonane jest z naturalnych materiałów, takich jak kwarc, skaleń i minerały. Obiekty łazienkowe całkowicie poddają się recyklingowi. KALDEWEI jest jedynym producentem wyrobów sanitarnych, który samodzielnie produkuje emalię i tym samym w pełni kontroluje skład i wykonanie powłok uszlachetniających powierzchnię.

Przyjazny dla środowiska i oszczędzający zasoby naturalne proces produkcji jest w firmie KALDEWEI oczywistością. Nakład na pakowanie i transport jest zredukowany do minimum. Koncentracja całej produkcji w zakładzie w Ahlen pozwala na integrację procesów produkcyjnych i optymalizację logistyki. KALDEWEI zwraca szczególną uwagę na efektywność energetyczną, dlatego posiada nowoczesną elektrociepłownię kogeneracyjną. Ścieki są oczyszczane w wewnętrznej oczyszczalni.

ZAANGAŻOWANIE NA RZECZ ZRÓWNOWAŻONEGO BUDOWNICTWA

KALDEWEI jest członkiem Niemieckiego Stowarzyszenia Budownictwa Zrównoważonego (DGNB), które w ramach certyfikacji budynków analizuje ich wpływ na środowisko na przestrzeni 50 lat. W tej innowacyjnej analizie cyklu życia DGNB produkty firmy KALDEWEI wypadają wyjątkowo korzystnie, zwłaszcza dzięki 30-letniej gwarancji.

Na arenie międzynarodowej firma KALDEWEI jest członkiem m.in. organizacji U.S. Green Building Council, która opracowała powszechnie uznawany standard LEED (Leadership in Energy and Environmental Design) dla budownictwa przyjaznego dla środowiska i neutralnego dla klimatu. Oznakowanie ekologiczne, którego wymaga coraz więcej inwestorów budowlanych, stanowi obok deklaracji środowiskowej produktu – jaką posiada firma KALDEWEI – główny element certyfikacji ekologicznej budynków. Oprócz tego firma KALDEWEI jest członkiem organizacji Singapore Green Building Council.

Wraz z naszym członkostwem wspomagamy cele statutowe Instytutu Budownictwa i Ochrony Środowiska (IBU) – zwłaszcza popularyzowanie zrównoważonego budownictwa. IBU stosuje w tym celu typ III programu deklaracji środowiskowych według ISO 14025 i EN 15804. Dzięki sporządzaniu środowiskowych deklaracji produktowych (ang: Environmental Product Declarations, w skrócie: EPD) i ich publikowaniu w programie deklaracji IBU udostępniamy wszystkie istotne informacje środowiskowe dotyczące naszych produktów.

 

EPD "IBU.data"

ZRÓWNOWAŻONE DZIAŁANIE - RAZEM Z WWF.


Jako przedsiębiorstwo rodzinne myślimy jednak o konsekwencjach naszego działania. O przyszłych pokoleniach i tym, co pozostawimy po sobie w zakresie środowiska. Dlatego angażujemy się w projekty utrzymania środowiska morskiego, które łączy nas wszystkich i jest zagrożone przez gwałtownie rosnącą liczbę odpadów plastikowych. Jako partner WWF wspieramy projekt modelowy służący trwałemu i efektywnemu zredukowaniu dostawania się odpadów plastikowych do mórz, sprawiając, że tworzywa sztuczne stają się zbyt wartościowe, aby je po prostu wyrzucić. Dla KALDEWEI to kolejny istotny krok na drodze do zrównoważonej przyszłości.

DELTA MEKONGU

W DELCIE MEKONGU WWF I KALDEWEI ROZWIJAJĄ SEGREGACJĘ ODPADÓW, ABY 2300 TON PLASTIKU ROCZNIE NIE TRAFIAŁY DO MÓRZ.

Plastik dostaje się do mórz przez rzeki. Zwłaszcza przez Mekong. Właśnie w Wietnamie znaczna ilość odpadów jest usuwana wprost do środowiska. Kiedy w porze deszczowej Mekong podnosi się i opuszcza swoje koryto, zabiera tony odpadów plastikowych do Pacyfiku. Projekt modelowy Long An ma temu trwale zapobiec. Odpady stwarzają nowe szanse.

Long An to prowincja w północno-zachodniej delcie Mekongu. Podobnie jak cały Wietnam, zmaga się ona z problemem odpadów. Dlatego projekt modelowy WWF i KALDEWEI ukierunkowany jest na wzmocnienie możliwości działania i uznanie odpadów jako czynnik gospodarczy.

„Ponad 80 procent odpadów w delcie Mekongu jest organicznych", mówi Trinh Thi Long z WWF Wietnam. Jeśli odpady byłyby segregowane już na poziomie gospodarstw domowych, odpady organiczne, a także część tworzyw sztucznych mogłyby zostać odseparowane, sprzedawane jako nawóz lub surowiec i w ten sposób finansować działanie systemu. To sytuacja Win-Win dla lokalnych drobnych przedsiębiorców i dla środowiska.

Wizja: uniknięcie 60 000 ton odpadów plastikowych.

2300 ton odpadów plastikowych można byłoby zbierać rocznie w samej tylko Long An. A uwolnione miejsce na składowiskach i spalarniach można byłoby wykorzystać do redukcji hałd odpadów w środowisku. Także zaangażowanie mieszkańców jest częścią projektu. Jeśli ludność mogłaby zostać zmotywowana do działania, projekt modelowy można byłoby przenieść na inne dystrykty i prowincje w delcie Mekongu. Wówczas można byłoby zbierać i poddawać recyklingowi nawet 60 000 ton odpadów plastikowych rocznie, zamiast obciążać morza.

Projekt WWF w delcie Mekongu: Liczby

  • Lokalizacja projektu: Long An w delcie Mekongu, Wietnam
  • Utworzenie systemu recyklingu dla 1,5 miliona ludzi

  • W krótkim czasie 2300 ton mniej odpadów plastikowych rocznie w samej tylko prowincji Long An.
  • W dłuższej perspektywie czasowej 60 000 ton plastiku rocznie mniej w całej delcie Mekongu.