(PL)
Firma Design
Werner Aisslinger i Tina Bunyaprasit

„PORA NA WIĘCEJ FANTAZJI W ŁAZIENCE!”


WERNER AISSLINGER jest wielokrotnie nagradzanym projektantem. Jego krzesło „Juli Chair” można zobaczyć w MoMA, a Studio Aisslinger ma siedziby w Berlinie i Singapurze. Prace jego biura projektowego są obecnie tematem całej wystawy muzealnej. Ekspozycja o nazwie „House of Wonders” w muzeum Pinakothek der Moderne w Monachium zawiera przedmioty zaprojektowane przez Wernera Aisslingera i jego zespół. Wśród nich można również znaleźć wannę KALDEWEI.

PANIE AISSLINGER, RAZEM Z TINĄ BUNYAPRASIT ZAPROJEKTOWAŁ PAN WŁAŚNIE DLA KALDEWEI SWOJĄ PIERWSZĄ KOLEKCJĘ ŁAZIENKOWĄ. CZY CHĘTNIE PODEJMUJE SIĘ PAN NOWYCH WYZWAŃ ?

W. Aisslinger: Nasze biuro projektowe swobodnie realizuje bardzo różne zadania. Jesteśmy przyzwyczajeni do ciągłego poszukiwania nowych, kreatywnych zestawień, a ponieważ zaprojektowaliśmy wiele wnętrz dużych obiektów, takich jak hotele, centra handlowe czy nawet liniowce pasażerskie, aranżacja łazienek nie jest nam obca.


CO JEST TAKIEGO SZCZEGÓLNEGO W PROJEKTOWANIU ELEMENTÓW WYPOSAŻENIA ŁAZIENEK?

W. Aisslinger: Łazienki przechodzą gwałtowną ewolucję: od dawna stają się coraz większe, przestronniejsze i bardziej zorientowane na sferę wellness, a w przyszłości będą również jedyną częścią mieszkania, w której rytuały dnia codziennego pozostaną ważniejsze niż upowszechniający się we wszystkich obszarach życia świat cyfrowy. Dla projektanta oznacza to konieczność wykreowania miejsca, które zapewnia komfort, a jednocześnie jest barwne, zorientowane na stosowane materiały i coraz bardziej niekonwencjonalne i fantazyjne.


CO BYŁO NAJWIĘKSZYM WYZWANIEM NA ETAPIE PROJEKTOWANIA KONCEPCYJNEGO?

W. Aisslinger: Wraz z firmą KALDEWEI uczyniliśmy krok naprzód i jako pierwsi zaczęliśmy prace nad produktami bezrantowymi w stali emaliowanej.
Pojawiło się pytanie, jak we wnętrzu zinterpretować prostą, jednościenną wannę w zupełnie nowy sposób i jak można ją włączyć w architekturę pomieszczenia. Tak powstały projekty TRICOLORE i GRID. Ukazują one nowe koncepcyjne połączenie z architekturą wnętrza i prezentują wolnostojące wanny i umywalki jako formy rzeźbiarskie, a przy tym obiekty funkcjonalne.

POETYCKIE I FANTAZYJNE.
JAK ŁAZIENKA PRZYSZŁOŚCI.


TRICOLORE to zabawa dwoma nowymi zagadnieniami: Po pierwsze, rewolucjonizuje zazwyczaj utrzymane w jednej tonacji wnętrza łazienek poprzez swą wielobarwność. Ponadto model ten w zupełnie nowatorski sposób interpretuje klasyczną wolnostojącą wannę na lwich łapach. Słowo kluczowe – kolaż: Wanna emaliowana jest w dwóch kolorach, trzecią barwę wprowadza podstawa, która wydaje się być wykonana z kolejnej wanny.


Koncepcja GRID poprzez rozmieszczenie powierzchni i brył tworzy atrakcyjną, otwartą strukturę ramową. Projekt modeli jednościennych sprawia, że obiekty takie jak umywalki i wanny wydają się być niezwykle lekkie, unoszą się w powietrzu, są widoczne poza liniami obrysu . Koszowa struktura nie tylko stanowi stelaż dla wanny i umywalki – można na niej zawiesić również półki na kosmetyki i akcesoria bądź nawet rośliny doniczkowe, tworząc swoisty kolaż.

Superplan Zero.

Model SUPERPLAN ZERO to zabudowany w płaszczyźnie podłogi majstersztyk wykonany ze zrównoważonej stali emaliowanej. Brak zaznaczonych rantów oraz wyjątkowo precyzyjnie ukształtowane narożniki wyróżniają ten elegancki brodzik na tle płytek. Wyjątkowo duża powierzchnia o niemal niewyczuwalnym nachyleniu oraz odpływ przy ścianie gwarantują niezwykłą przyjemność z prysznica. Ponadto bogaty asortyment wymiarów i kolorów spełni niemal wszystkie wymagania dotyczące projektu, aranżacji oraz personalizacji. Model ten spodoba się także instalatorom dzięki możliwości szybkiej zabudowy przy użyciu systemów montażowych KALDEWEI oraz niskiej wysokości montażowej – nawet w przypadku powierzchni o dużych rozmiarach.

 

SUPERPLAN ZERO