1. ARANŻACJA
  2. Referencje obiektowe

WILLĘ JOHANNA I LENY KÖNIGÓW

Berlin

WILLĘ JOHANNA I LENY KÖNIGÓW

Znane – także z wyczucia stylu – małżeństwo właścicieli galerii w Berlinie zdecydowało się na umywalki i wannę z wysokiej jakości stali emaliowanej.

Berlin jest metropolią nowoczesnej architektury. Odrestaurowane wille z okresu przemysłowego stoją obok projektów w stylu Bauhaus, jak na przykład zaprojektowane i zaplanowane przez Otto Rudolfa Salvisberga osiedle „Białe Miasto”. Ten szwajcarski architekt działał w latach 1905-1930 w Niemczech i tworzył w Berlinie nowatorskie budynki w duchu idei Bauhaus. Wówczas powstało także niewielkie osiedle w dzielnicy Wilmersdorf. Jeden z dwóch budynków administracyjnych wybrali niedawno na swój prywatny dom właściciel galerii Johann König i jego żona, historyk sztuki Lena König. W trakcie remontu łazienki zostały wyposażone w emaliowane rozwiązania łazienkowe KALDEWEI. Wybór padł na dwie umywalki i wannę z serii Puro oraz szlachetną powierzchnię prysznicową Conoflat.

Wilmersdorfska willa była przekształcana do obecnej funkcji domu mieszkalnego już od 2017 roku. Dokonywane w ciągu poprzednich dziesięcioleci zmiany zostały troskliwie usunięte, a parter zaadaptowany. W łazience państwo König postawili z KALDEWEI całkiem świadomie na nowoczesne i aktualne wyposażenie. „Obok aspektu ekologii i trwałości tworzywa, jakim jest stal emaliowana, zaciekawiła nas szczególnie stylistyka produktów i ich funkcjonalność” – wyjaśnia Lena König.

WILLĘ JOHANNA I LENY KÖNIGÓWWILLĘ JOHANNA I LENY KÖNIGÓWWILLĘ JOHANNA I LENY KÖNIGÓWWILLĘ JOHANNA I LENY KÖNIGÓWWILLĘ JOHANNA I LENY KÖNIGÓWWILLĘ JOHANNA I LENY KÖNIGÓW
Architect:

Anne König

KALDEWEI products:

2 umywalki PURO, wanna PURO, powierzchnia prysznicowa CONOFLAT

Town/city:Berlin

Powrót do przeglądu